Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oj Tolusia ...te kontuzje to zmora nie do opisania ....Dawid przez kontuzje śródstopia też powiesił kolce na haku ...i rokowania miał niezłe ,..ech ,ale miłośc do lekkiej pozostała i nadal jeździ na zawody jeśli tylko czas pozwala (w maju jedzie do Ostravy na Golden League ) .

U nas tez zimno i pada ....i ma padac caluśki maj :p ....... a lezaczek to jeszcze nikomu nie zaszkodził wiec to dobra inwestycja ( my mamy od 5 lat z Ikei i nazywamy go lezaczkiem dziadka )

ps...własnie rozwiązywałam swój test z angielskiego i czułam sie jakbym mature pisała ;)

 

ale u Ciebie kolorowo:jawdrop:

Edytowane przez Ew-ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz dobry aparat:jawdrop: bo ja nie wierzę w takie kolory w naturze ;)

U mnie juz tulipany przekwitają. Też się pozwijały ale i widzę, ze pochyliły się bardziej. Tydzień i będzie koniec sądzę.

No cudnie masz to wszysko takie wypielęgnowane. Ja chyba do końca życia będę się zachwycać Twoją pielęgnacją ogródów (działka również). Tyle pracy włożonej w tą ziemie.... Deszcz służy Twojemu ogrodowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam to białe i to nawet w duzych ilosciach na skarpie, tylko nie przyciete w kulę jak u Toli ale swobodnie rosnące, tak ze te białe, drobne kwiaty trworza takie fajne kiście.

Lubie ten krzew bo szybko sie rozrasta i ładnie zadarnia skarpę a na wiosnę tak pieknie kwitnie na biało. Pokazalabym zdjecie ale jak zbaczyłam ten wypielegnowany ogródek powyżej to na pewno nie pokażę, prędzej sie ze wstydu spalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś :popcorn:, aż trudno mi uwierzyć, że mieszkamy w tej samej strefie klimatycznej Polski. U Ciebie ogród w pełnym rozkwicie a u mnie bida z nędzą:eek:. Pozdrawiam Cię serdecznie niedościgła ogrodniczko:bye: Twój ogród nigdy mi się nie znudzi...jestem tego pewna tak samo jak tego, że jutro napewno będzie padał deszcz :popcorn:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś, a ja o Tobie kilka dni temu myślałam i szukałam Twego dziennika.

Jak tam Twoje jesienne nasadzenia, coś już się pokazuje? coś kwitnie?

 

Verunia, tak, ten mój w kulkę przycinany krzew, o który Ew-ka pyta, to tawuła, która jeśli nie cięta,

to teraz kwitnie takimi długimi białymi pejsami. Ja swoją tnę, bo po przekwitnięciu już nie jest taka ładna.

A jako kula, zdobi swoim kształtem.

To wiosenne kwitnienie białych tawuł w ogrodach przepiękne jest.

Wklejaj zdjęcie, jeśli nie wypielęgnowany, to znaczy że w stylu naturalistycznym jest. Czyli stylowy, jakby nie było :)

 

Amtla, po angliku nastrój bardzo dobry, Mistrz zadowolony, mówi że liczy na 80%. Byłoby super.

A jak u Was?

 

Ania i Heniu, bardzo mi się podoba hebe, u Soniki zawsze podziwiałam na zdjęciach, ona śliczne rabaty z hebe ma.

Ale ponieważ są wrażliwe na mróz, to się na nie nie porywam. U mnie na bank byłyby jednoroczne. Szkoda.

 

Mayland, jaki dobry aparat? zwykła cyfrówka. A po deszczu zawsze kolory takie mocne wyostrzone.

Siedzę, gapię się w okno i nie mogę się napatrzeć na ten wiosenny świat.

U mnie wiele tulipanów jeszcze nie rozkwitniętych, czekam, na te "rodzinne" też. U nas zawsze wszystko później.

 

Ew-ka, i jak Ci ta "matura" z angielskiego poszła?;) ucz się Siostra, ucz, jedna z nas musi być mądrzejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka, i jak Ci ta "matura" z angielskiego poszła?;) ucz się Siostra, ucz, jedna z nas musi być mądrzejsza :)

niestety -moja ticzer sprowadziła mnie na ziemię i musze jeszcze się duuuużo uczyć ......nastepne podejście za rok ;)

 

ps...to białe to tawuła ?..... i już kwitnie u Ciebie ???? koniec świata ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, spróbuję się do tych pierwszych zdjęć dokopać. Pamiętaj, że ogromnie ważne jest dobre wypoziomowanie.

Ta forma musi być idealnie osadzona, inaczej w którymś miejscu będzie potem widać czarny plastikowy brzeg.

 

Coffee82, to, co już uschnięte i zbrązowiałe trzeba wyciąć i albo dużo podlewać, by rozcieńczyć to, co pies podarował,

albo nawet wymienić trochę ziemi wokół tych iglaków. I chronić przed kolejnym podsikiwaniem.

 

Markoto, Ew-ka, to jest ta tawułka, na tym zdjęciu nie cięta

 

http://static.galeria-kwiatow.com/duze/200906/tawula-krzew_510.jpg

 

 

taką tawułę należy przyciąć dość mocno po przekwitnięciu. Obciąć te fragmenty, na których były kwiaty.

 

AgaJ.G., a jak Twój ogród? masz choć trochę czasu by w nim popracować?

Co u dziewczynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, spróbuję się do tych pierwszych zdjęć dokopać. Pamiętaj, że ogromnie ważne jest dobre wypoziomowanie.

Ta forma musi być idealnie osadzona, inaczej w którymś miejscu będzie potem widać czarny plastikowy brzeg.

 

tego to już ciemiężycielka pilnowała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze najważniejsza wiadomość Przestało padać i świeci słońce :)

Mam dziś do skoszenia dwa trawniki, przy domu i na działce.

Nawdycham się zapachu świeżo skoszonej trawy, wieczorem będę śpiewać;)

Pięknego dnia wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...