Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tolusia - na ktorej stronie wklejalaś swoje nasadzenia skarpy przy tarasie (te zdjęcia -kiedyś i teraz ) ....szukam i szukam nie moge znaleźć (powiedz ,że wiesz ....plisssssssss ) jutro przychodzi do mnie znajoma po pomoc ,ponieważ wybudowała sobie domek i taras tez ma ze skarpą tak jak TY .....wiec chciałabym jej pokazac do czego ma dążyć .....bo wiesz ,że my Cię LOVE za Twoje ogrodowe inspiracje :hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolusia - na ktorej stronie wklejalaś swoje nasadzenia skarpy przy tarasie (te zdjęcia -kiedyś i teraz ) ....szukam i szukam nie moge znaleźć (powiedz ,że wiesz ....plisssssssss ) jutro przychodzi do mnie znajoma po pomoc ,ponieważ wybudowała sobie domek i taras tez ma ze skarpą tak jak TY .....wiec chciałabym jej pokazac do czego ma dążyć .....bo wiesz ,że my Cię LOVE za Twoje ogrodowe inspiracje:hug:

 

kochamy i podziwiamy :)

Edytowane przez Alunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, ogrod przepiekny, po prostu bajka... wpadam tu dosc czesto i za kazdym razem jestem nim oczarowana... marzy mi sie tez taki... moze kiedys sie takiego doczekam :)

 

na dzien dzisiejszy interesuje mnie Twoje zdanie na temat opaski wokol domu z kamyczkow - tak jak u Ciebie. Mam w planach zrobic taka u siebie a za nia chodnik z kostki. Napisz prosze czy krzaczki tam posadzone nie maja problemow ze wzrostem, czy masz tam jakis system nawiadniajacy (jaki?) czy nie ma problemow z przenikaniem wilgoci na sciany domu- niby zaleca sie aby opaska z kostki byla wlasnie bezposrenio przy domu...

 

Jesli nie sprawi Ci to problemu napisz prosze czy na pozostala czesc ogrodu masz jakis system nawadniajacy, jesli tak to jakiejs konkretnej firmy, prosze rowniez o jego sredni koszt no i zeby mozna bylo sie do niego odniesc wielkosc ogrodu.

 

Z gory dziekuje :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew-ka

 

Tola gdzieś się zapodziała więc ja Ci pomogę. Mam kilka zdjęć w zakładkach:

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20296-DOM-TOLI/page135

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20296-DOM-TOLI/page136

 

 

Tyle udało mi się znaleźć w moich zakładkach. Resztę wcięło chyba to nowe forum:bash::-x

 

Na pewno były gdzieś zdjęcia, gdzie Tola opisywała rośliny po kolei, które rosną na tej skarpie wokół tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabaluga1, ja też dziękuję, że mnie ominęło przekopywanie tematu, by Ew-kę zadowolić;)

Jak zdrówko dzieciaczków?

 

AngelikaX, wokół domu jest opaska żwirowa, na niej wysypane kamyki drenażowe.

Potem krawężnik i za nim rabata z nasadzeniami wysypana korą.

Pod korą ukryta linia kroplująca, która nawadnia każdą roślinę i nie szkodzi fundamentom domu.

Reszta ogrodu ma system zraszaczy, które nawadniają trawnik i rabaty.

Koszt takiego nawodnienia uzależniony jest od ilości sekcji, ilości zraszaczy, długości linii kroplującej, wielkości działki, producenta zraszaczy.

Tak więc składa się na taki operat szacunkowy wiele czynników.

Z doświadczenia wiem, że dobrze jest zrobić wycenę przy najmniej w dwóch firmach.

Wycena w obu znacznie się od siebie różniła w moim przypadku.

 

Konstancja30, witaj :)

Jak już uporasz się z zawiłościami technicznymi tego forum, daj znać.

Będziemy pomagać w Twoich dylematach, wątpliwościach i wszystkich rozterkach.

A to pomaga, my wszyscy już to wiemy :)

 

Jamles, przejrzałam stare zdjęcia ogrodu, ale nie mam takich, w których oczko widać tuż po osadzeniu formy.

Pstrykałam dopiero wtedy, gdy już go obsadziłam i jako tako wyglądało. I co teraz? Rozwalić wszystko? ;)

 

Tulipany przekwitają, zrobiłam jeszcze kilka zdjęć. Zgram i wkleję.

Iwuś, u mnie tez zdarzył się taki psikus, że wśród różowych, białych, fioletowych tulipanów zakwitł pomarańczowo-czerwony.

Ale ja mu życie darowałam, pokażę na zdjęciu ;)

 

Wczoraj piękny, słoneczny dzień, w nocy burza i deszcz, dziś od rana pochmurno, ale dość ciepło i bezwietrznie.

Ignoruję zimnych ogrodników, zimną Zośkę i kwiaty sezonowe wysadzam.

Uroki odczyniam, by przymrozków nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka z Ina, tawułki po cięciu bardzo mocno się zagęściły. Ja cięłam dwa razy w sezonie. Pierwszy zaraz po przekwitnięciu, drugi raz w sierpniu.

Jeśli nie zależy Ci na kształcie kuli, a bardziej na tym, by pięknie i obficie kwitły wiosną, to tnij tylko raz po przekwitnięciu.

 

Toluś mocno je przyciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłam pomóc.

 

Tolu, dzieci w zasadzie już dobrze, chociaż został jeszcze mały kłopocik, że tak powiem nocno-pampersowy;). Dobrze, że u mnie dziś gorąco na dworze, to pidżamki i śpiworki do wieczora wyschną.

Ja też kicham na zimną Zośkę- balkony, parapety i wejście do domu w kwiatach. Skorzystałam, że sąsiada nie było i szybciutko posadziłam moje ukochane pelargonie i heliotrop (jak on pachnie).

A sąsiad ciągle mi dogryza, że niedługo chyba pożyczkę w Skoku Stefczyka zaciągnę na rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolusia-jutro u Ciebie będzie upał (dzisiaj był u mnie .....ale o 18.00 przyszła potęzna burza) wiec możesz wyjmować letnie sukienki i łapać piegi na buzię:)

ja mam juz w skrzynkach pelargonie ,smagliczki i surfinie ....w nosie mam zimną zośkę ;) ale kontroluję temperaturę na najbliższe dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu :) bardzo dziękuje tak za obietnice pomocy jak i za ciepłe słowa:). Już odkryłam, że dziennik to nie wątek na forum (Zgroza prawda:) ) i skłaniam się do prowadzenia wątku na forum, nawet wkleiłam pare zdjęć ...niestety maciupkie mi wychodzą, odnośniki w sygnaturze też udało się wstawić ...reszta przyjdzie z czasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...