Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu a jednak :) no widzisz ja tez mam obawy przed ta czerwienia czy barwami jesieni......no to są wlasnie te dylematy .....w sumie to dobrze ze pada to mam czas do namyslu :)

 

 

 

Natalia Stanko Tola dobrze radzi- symetria i cos duzego na środku....a ja dodam od siebie że dałabym jeszcze bukszpana na brzechu tego okręgu ....

moi tesciowie maja podobne rondo i na środku jest orzech

dobrze tez pamietac zeby z przodu sadzic niskie rosliny a z tylu wysokie :)

zazdroszcze takiego pola do popisu.....ja to mam wszystkie w wersji mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Amtla, angielski i podstawowy i rozszerzony na maksa, już po maturze :)

A w czwartek i piątek będę trzymać za Twoje Młode.

 

Gratulacje dla Huberta za angielski :D Teraz masz szcęściarza w domu...i wiele spokoju. Możecie odetchnąć....

 

Rozszerzenie jeszcze przed nami, więc proszę trzymaj kciuki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś i Betib, dzięki za odzew. Tola - ja bym z zamkniętymi oczami wymieniłabym swoje hektary na kawałek twojego ogrodu. Nawet męża bym ci dodała :)

 

Ja za dominantę uważałam białoboka i z tyłu sośnicę , ta ostatnia ma wyrosnąć do 25 m. Mnie trzeba tłumaczyć jak 5 letniemu dziecku. To posadź z prawej strony, to z lewej, to pośrodku... Widzę że coś nie tak, a nie wiem jak to naprawić. Mam jeszcze szczepioną betulę i kilka wierzb hakuro nishiki... Obwódka będzie z wrzosów albo znalazłam w necie Golterię red Baron -zimozielona z czerwonymi owocami

 

Tola może przyjedziesz do Wrocławia i przeszkolisz mnie? Lokum masz zapewniony:)

Edytowane przez Natalia Stanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamuniu!!! Tolusiu jak pięknie u Ciebie!!!

Ups, z wrażenia nawet się nie przywitałam :welcome:

Zaglądnęłam do Ciebie na chwilę, ale jeżeli pozwolisz to zostanę na dłużej. Masz cudny ogród. Ale to już wiesz nie od dziś, ale od dziś masz kolejną fankę Twojego ogrodu:yes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam tu na chwilkę tylko, bo zaraz jadę na giełdę kwiatową po begonie. Będą nasadzenia i nowe zdjęcia ;)

U nas dziś piękny, ciepły, słoneczny, bezwietrzny poranek.

Wysyłam Wam promienie słońca i życzę, by u nikogo dziś nie padało.

 

Betib, Natalia, wielce prawdopodobne jest, że tego lata będę we Wrocławiu.

Mieszka tu moja ukochana Ciocia, której obiecałam, że w tym roku ją odwiedzimy.

Oczywiście napiszę kiedy się tam wybierzemy,.

Mam nadzieję, że się spotkamy i wypijemy kawę na wrocławskim rynku :)

 

Jamles, na tego Fagusa to ja też mam chrapkę ;)

 

Yuka, witaj :) zapraszam serdecznie do klubu miłośników tego, co zielonym do góry.

Widzę w stopce, że prowadzisz dziennik, wieczorem Cię odwiedzę, zostaw otwartą bramkę wejściową :)

 

Amtla, kciuki zaciskam, będzie dobrze.

Mój młody jeszcze w czerwcu ma dość ważny egzamin.

CAE - Cambridge Certificate in Advanced English to uznawany na całym wiecie certyfikat z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

I to już by kończyło jego naukę w prywatnej szkole angielskiego.

Córce się udało, też zdawała tuż po maturze dwa lata temu.

To trudny egzamin, jeśli nie zda w czerwcu, to będzie podchodził drugi raz we wrześniu.

Tak więc jeszcze nie do końca laba.

 

Słonka, słonka życzę i zmykam. Nie dajcie się złej pogodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś - trzymam cie za słowo i mam nadzieję na wspólną z Betib kawę w moim domu, stoi jakieś 37km od Wrocławia.

 

Ale męczę cię dalej tym klombem. Jeśli dam tego Fagusa purpurowego na środek - Toluś co dookoła?...Iglaki chyba nie bardzo by pasowały.

Ten płożący rozchodnik który wymieniłaś ma nazwę łacińską?...

Edytowane przez Natalia Stanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tolu za szczegółową instrukcję utrzymania w obrzeża w ryzach. Ja zawsze najeżdzałam kosiarką prostopadle lub równolegle i efekt był jaki był. Popatrz nie wpadłam na to zeby pod kątem.

Informuje że chwastów u mnie juz nie ma , niestety troche będzie mnie to kosztować. Niestety tez razem z chwastami zniszczeniu uległy moje kwiatki samosiejki i te co posiałam, miedzy innymi nasiona od Mayland ;(.

A Wrocław to całkiem niedaleko Poznania jest, wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Często zaglądam do Ciebie i podpatruję to i owo zwłaszcza w ogrodzie. Jestem nim zachwycona i jak tylko uprzątnę teren wokół domu, to pewnie nie jednym pytaniem Cię zarzucę licząc na wyrozumiałość i cierpliwość (zresztą obserwując Twoje forum widzę, że chętnie pomagasz innym) Dzisiaj jednak mam pytanie z innej beczki. Zachwyciła mnie włoska ceramika firmy FAP seria velvet. Poszukując ich dystrybutora natknęłam się na twój post i stąd właśnie wiem, że jesteś w posiadaniu tych płytek. Jeśli to nie tajemnica to zdradź mi miejsce ich zakupu. Nie ukrywam, że chętnie zobaczyłabym efekt w Twoje łazience - czy jest szansa podpatrzeć gdzieś na zdjęciu Twoją łazienkę? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś-Alunek znalazła w necie taki obcinacz do obrzeża trawy...co myślisz o o czymś takim???

 

http://www.sadowniczy.pl/product-pol-18361-FLO-Obcinacz-obrzeza-trawnika-99026.html

 

 

przecież czymś teraz muszę powiększyć rabatę kosztem trawnika ( przez te za głębokie dołki):bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam TVN24 i aż mnie coś w dołku ściska patrząc na Sandomierz.

Ogrom nieszczęścia trudny do pojęcia. Gęsią skórkę mam na rękach i kluchę w gardle.

Trudno wyrazić słowami jak bardzo współczuję ludziom pokrzywdzonym przez powódź.

 

Aka, nic Ci o tym sprzęcie nie powiem. Nie miałam, opinii żadnych też nie znam.

Nie jest drogi, można zaryzykować, kupić i sprawdzić.

Może to dobra rzecz, zwłaszcza kiedy się dopiero zaczyna tworzyć te obrzeża.

 

Verunia, Aluba, Betib, Natalia, to już nas trochę chętnych na ten Wrocławski rynek jest.

Tak wstępnie planujemy ten wyjazd pod koniec lipca. Będę Was o szczegółach informować.

Ale fajnie by było :) Jamles, a Ty jako przewodnik? ;)

 

Waniliowaa, witaj :)

przejrzę swój album, mam tam jakieś zdjęcia małego wc z płytkami FAP, postaram się wkleić.

Wiele widać nie będzie, bo trudno zrobić zdjęcie w tak małym pomieszczeniu.

Gdyby ta płytka była położona w dużej łazience, efekt byłby nieporównywalnie lepszy.

 

Asuulek, nazwy modelu tego zlewozmywaka nie pamiętam.

Kolor, to szampan. Jest ciemniejszy od jaśminu.

 

Natalia Stanko, połączenie Fagusa z iglastymi jest do przyjęcia.

Zaczynamy od środka.

Możesz dookoła Fagusa zrobić koło z żółtych tawuł japońskich.

Za nim koło cebulowych kwitnących wiosną.

I na końcu, czyli już przy kostce jakieś iglaki karłowe, wolno rosnące.

Może być np. kulista kosodrzewina Pinus mugo "Gnom", lub "Mops".

W połączeniu np z Picea mariana "Nana" lub Picea abies "Nidiformis".

I żeby nie sadzić wszystkiego regularnym kołem, bo to taki zwykły klombik będzie możesz to zrobić inaczej.

Dzielisz ten klomb na cztery części, na krzyż. I jadąc linią po kole,

w pierwszej ćwiartce sadzisz jeden rodzaj iglaków, w drugiej inny, potem znowu ten pierwszy i znów ten drugi.

Wtedy zachowasz pewną symetrię, uporządkowanie, ale nie będzie tak banalnie, jak w przypadku nasadzeń spiralnych.

Zamiast Fagusa, możesz posadzić Picea abies "Frohburg" - płaczącą formę świerka-piękny jest.

Co do łacińskiej nazwy tego rozchodnika płożącego, to nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...