Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Tolu, piękne zdjęcia pokazujesz "na dobranoc"... :)

Głowiłam się przez jakiś czas, jakimi słowami wyrazić swój zachwyt, wygląda na to, że muszę użyć takich zwykłych i "oklepanych"! ;) :rolleyes:

One po prostu zazwyczaj są piękne i inspirujące, no i przez to muszę się powtarzać! :D

A z praktycznego punktu widzenia zaciekawiła mnie roślinka, która rośnie wzdłuż ścieżki z kamyczków i stopni, bo fajnie zadarnia obrzeża. Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, czy tyle badyli w wątku "Galeria domów" może być?

zbanują mnie niechybnie.

To może coś z chałupy?

tylko żeby nie było, że telewizorem się chwalę, to o urodę irysów w wazonie idzie...no ewentualnie

na jesionowy parkiecik można zwrócić uwagę ;)

 

irys1..JPG

 

irys..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, gwoli ścisłości, jak Twoje i moje schody...no! :)

Przyznam się jeszcze do czegoś.

Długo nie dawał mi spokoju temat oświetlenia ogrodu.

Najtaniej diody, ale one nie dają światła.

Brałam pod uwagę tradycyjne słupki z oświetleniem, ale nie byłam do końca przekonana.

Zadecydowałam więc, że kupię reflektorki, które ukryję w rabatach, nie będzie ich widać,

a pięknie podświetlą od dołu to, co powinny, czyli roślinność.

Szanowny zamocował cztery. Jeden podświetla brzozę płaczącą i wierzby Hakiro,

drugi, oczko wodne z kaskadą,

trzeci tę wielką wierzbę mandżurską przy oczku,

czwarty, klon który rośnie za tym srebrzystym świerkiem.

Po zamontowaniu pół nocy zarwałam, żal mi było iść spać.

Ogród za dnia, to teraz pikuś. Dopiero oświetlony...nocą pokazuje cały swój urok, magię i tajemniczość.

Zdecydowanie wolę go nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam. Te ledowe niczego wokół nie oświetlają, one po prostu świecą i widać ich światło.

Jeśli ustawisz wzdłuż ścieżki, to ją lekko oświetlą. Ale do ogrodowego świetlnego spektaklu się nie nadają.

Zastanów się jaki efekt chcesz uzyskać.

Warto też kupić jedną z możliwością zwrotu, zamontować i sprawdzić czy to jest to, o co Ci chodziło.

U mnie ledowy reflektor (24 diody) zupełnie nie zdał egzaminu. Ale ja to wariatka jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, na 12V potrzebny by był transformator, nie chciało mi się w to bawić.

W każdej chwili mogę to zmienić, jeśli uznam za potrzebne.

 

Paty, w tym miejscu, o które pytasz, nie mam włókniny.

Najpierw tam nie było kamyków, była zwykła ziemia.

Obniżenie tego kawałka ziemi względem trawnika było dość mocno zacienione, wilgotne, porastało mchem, zielsko nie rosło.

Więc po jakimś czasie wysypałam kamyki prosto na ten grunt.

I zielsko tam rosnąć nie chce, tylko wieczny problem z mrówkami. Wariacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Toluś:hug:

Też z bijącym sercem czekam na te nocne fotki ogrodu:yes: Po takim wstępie już sobie próbuję go wyobrazić, ale jak znam życie, nawet w najpiękniejszych snach mi się nie mogło przyśnić to, co jest u Ciebie na jawie:yes:

A z innej beczki, mam pytanie: czy Ty obcinasz kwiaty host nim się pojawią? Bo ja od kilku tygodni jestem posiadaczką takiej biało zielonej i ona dosyć brzydko wygląda odkąd za kwitnienie się wzięła :( Dla mnie zawsze najbardziej w hostach podobały się liście, ale nie wiem czy przycinanie kwiatów im nie zaszkodzi:bash: Twoje są cudne... ach... jak i cały ogród...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...