Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No Jamles i Ty wspominałeś coś o chwaćsiorach w swoim ogródku :eek:.... Oj chciałabym chociaż z połowę tych Twoich chwastów :D

chyba zrobię zdjęcia :cool:

A ta nezliczona ilość azali itp. powaliła mnie na kolana.....ależ musi być cudnie wiosną, jak to wszystko zakwita.

w tym roku jakoś mało było/jest kwiatów, najgorzej z rh. :(

No i podjazd rzeczywiście super :yes:

a jak porządnie podkład ubity :cool:;)

Chciałam jeszcze zapytać o te kamienie przy wodzie......co to i dlaczego tak drogo???

porfir, a czy ja mówiłem, że drogo

Aha i co to za krzaczek co tak żółto kwitnie.

u mnie, który :rolleyes: chyba o żurawkę chodzi;)

 

Wyrazy uznania dla małżonki....i sponsora-pomocnika;)

dzięki

Tolu o szczegóły reflektorków proszę, fotka, link.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga ...... straszę :lol2:

zdążyłem skasować przed godziną duchów ;)

 

na koniec trochę kwiecia :cool:

http://foto2.m.onet.pl/_m/316b72ee70b41b966aad956dad57ae6e,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/b15e037dd2d12393437cb2cd02bd3ca6,10,19,0.jpg

 

przed północą jeszcze skasuje te straszydła :yes:

Edytowane przez jamles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cud, mniód;)

 

co do oświetlenia ogrodu na szczęście mam też wyprowadzone kable i oddzielna skrzyneczkę .....kiedyś jak kaska będzie to zrobię z tym porządek

ledowe mam tylko przy wejściu frontowym i one tak aby aby podświetlają ścieżkę

 

Toluś-czy te kamyczki które wysypywałaś przy rabatach to jakąś nazwę mają? miejscami masz bielusieńkie a np przy drodze do oczka już są inne...?

interesuje mnie też opaska wokół domu...czy przed wysypaniem kamyczków dałaś jakieś specjalne podłoże?

 

zacieram łapki na zdjęcia wieczorowe ogrodou;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Wam mówić, jak do emerytury macie daleko, smarkateria, no ;)

 

STEFANY, a tu się z Tobą zgodzę, Białystok to miasto zieleni i to tej najzieleniejszej ;)

 

Aka z Ina, z kamykami jest tak. Większość z nich to zwykłe kamyki drenażowe, różnokolorowe.

Ja mam prawie pod nosem wielką firmę handlująca kamieniem ogrodowym.

Maja takie cuda, że można zgłupieć jak się to ogląda. Różne różniste różnistości.

Natomiast te białe, takie duże skały i te małe białe to włoskie dolomity też u nich kupowane.

Jak one pięknie mienią się w słońcu. Mają takie fajne delikatne szare żyłki. Cudne.

Ponieważ usechł mi jałowiec, będą zmiany na mojej "wyspie".

Już dokupiłam kamienie, jeszcze kupię trawkę ozdobną i będę działać.

W tym miejscu zakwitły już czosnki olbrzymie, cudne są. Zrobię zdjęcia.

 

Jeśli chodzi o opaskę, to wokół domu wybraliśmy grunt żyzny tak na 60 cm.

Uzupełniliśmy to przepuszczalnym żwirem, na to włóknina i kamyki.

 

Jamles, Twoje Rh ślicznie kwitną, nie narzekaj. Moje prawie wcale nie kwitły i marność z nich jedna wielka.

I to w tej drewutni prułeś różowe stringi Brazy, tak? ;)

 

Ew-ka, żeby zrobić dobre, czytelne zdjęcia nocą, trzeba mieć dobry sprzęt, a nie taki tam aparat typu idiotkamera.

Spróbuję, ale marne szanse. A Ty się w końcu do mnie wybierasz już, czy mam bacikiem po piętach posmyrać, co?

 

Nadulka, Daniki sadziłam w odstępach 60cm. Dobrze jest.

 

Yuka, z kwitnieniem host mam takie same odczucia jak Ty.

Nie usuwam co prawda od razu, ale z chwilą, kiedy zaczynają opadać pierwsze kwiaty...tnę.

Bo te kwiaty opadając na liście, przylepiają się do nich, gniją i potem te liście takie dziurawe i brzydkie są.

 

A wieczorem kolejna porcja zdjęć z serii co teraz kwitnie w ogrodzie.

A zmienia się to co chwila, więc przegapić niczego nie wolno.

Buziaki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu czy jakies zalecenia gdzie sie powinno sypac kore a gdzie zwirek?? czy to zalezy od ogrodnika? :)

 

Myślę, że zależy od ogrodnika. Powiem jak u mnie jest.

Wszystkie rabaty mam wysypane korą. Kamyczki mam wokół oczka wodnego, bo się dobrze komponują z kamieniami kaskady.

I na tej "wyspie" jeszcze też kamyki, bo ona nawiązuje tematycznie do oczka które jest w pobliżu.

Kamyki moim zdaniem dobrze wyglądają przy roślinach niewysokich, małych delikatnych bylinach, pięknie grają z trawami ozdobnymi.

Natomiast tam, gdzie rosną duże świerki, sosny, lub wielkie drzewa liściaste kamyki nie zdadzą egzaminu.

Bo kto będzie z nich wybierał te wszystkie liście, igły.

W korze one się zgubią, w kamykach widać wszystko. A ładnie wyglądają, gdy są czyste, bez śmieci.

No i kamienie sprzyjają mrowiskom, więc trzeba przemyśleć, co gdzie sprawdzi się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że piszesz o oświetleniu. Mnie też korci na reflektory ale chyba wygrają jednak słupki. Nawet duza latarnia ogrodowa chodziła mi po głowie..... Tylko ja nie bardzo mam co podświetlać a musze doświetlić i chyba dlatego wybiorę jednak słupki.

W ledowym oświetleniu dużo zależy od mocy żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w raju :) Prześlicznie !!!

No a teraz jak zwykle parę pytań:

Jakie roślinki masz posadzone wzdłuż ścieżki z altanki do oczka?

Widzę kilka roślinek zadarniających, a ja na tych wogóle się nie znam. Moje oczko ciągle nie skończone, roślinki malutkie i widać tylko piach i kupę kamieni :(

Pozdrawiam

Aha i ta wierzba koło oczko to mandżurska czy jakaś inna?

Edytowane przez molus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu zaczęłam robić u siebie wokół rabaty te rowki odgradzajace rabatę od trawnika. No i przestałam kopać bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałam. Czy skos w tę stronę jest wlasciwy czy powinien być odwrotnie?

http://lh6.ggpht.com/_5EbJjBbVicM/TA3qSb7DCcI/AAAAAAAAGRI/TIOFajLti_I/bez%C2%A0tytu%C5%82u.JPG

Edytowane przez mayland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja też z niecierpliwością czekam na dalsze zdjęcia, no i te z reflektorami :):) mam takie plany na mojej działce........ rosną 3 stare, duże jabłonie. Najpierw chciałam je usunąć, ale że ulica na której buduje się nasz dom dostała nazwę "jabłoniowa" właśnie od tych jabłoni - to jakoś nie mam serca, aby dać umrzeć wszystkim....... 2 są pochylone i chore to pewnie zostaną usunięte, ale 1 ma piękne konary, którym zamierzam nadać jakiś kształt i potem wyeksponować ją podświetlając od dołu właśnie takim reflektorem.............

Toluś czekam na nocne efekty :):):) zdjęcia, jak zwykle przecudne!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu zaczęłam robić u siebie wokół rabaty te rowki odgradzajace rabatę od trawnika. No i przestałam kopać bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałam. Czy skos w tę stronę jest wlasciwy czy powinien być odwrotnie?

[ATTACH=CONFIG]12960[/ATTACH]

też chciałam zobaczyć, czy dobrze rozumiem, ale nie widzę tego załącznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próba z ledami się odbyła, chyba 24- diodowa, nie liczyłem dokładnie z łazienki wyciągnąłem,

no i chyba zostaną takie, bo tam gdzie powstaje wodolejek czyli z przodu domu świeci

lampa uliczna i jest bardzo jasno więc chyba wystarczy mi punkt światła tym bardziej, że

najwyższa rośliną jest ten formowany szkubaniec i ta leda świeci do jego czubka,

z tyłu domu to pewnie będą mocniejsze halogeny, ale to melodia przyszłości,

 

PS. chwasty usunąłem, drewutnia to nie ta jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...