Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiele racji jest w tym, co piszecie, każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie, a wiadomo, że wolnych chwil jak na lekarstwo.

Dziś pierwszą kawę wypiłam siedząc na wejściowych schodach do domu...wejście od wschodu, więc pięknie opalały się łydki ;)

Wiatr przynosił zapach jaśminu z działki sąsiadów. Tak by się chciało rozciągnąć godziny poranka...takiego bez żadnego pośpiechu.

Chwytać takie chwile i wracać do nich w jesienne słotne dni.

W zakamarkach ogrodu stoją moje ulubione ławeczki, o których wspominacie.

Z tej "dla zakochanych" mam widok na taras, część frontową, na rabatę przy wykuszu.

Z altanki widok na cały ogród za domem, na oczko wodne,

z tarasu widzę altankę porośniętą winoroślą i czosnki olbrzymie na "wyspie", no i na moje...nie moje...ale prześliczne łąki, pola i las,

a z ławki pod oknem salonowym widać polną drogę do lasu.

Z każdego miejsca inny widok...na każdej ławce chce się przysiąść w ciągu dnia choć na chwilę.

 

Aka, krawężniki oddzielające opaskę mam wszędzie tam, gdzie rabaty, za domem przy ścianie garażowej też.

Natomiast na ścianie z oknami salonu jest opaska z kamykami dochodząca do ścieżki. Tam krawężnik niepotrzebny.

 

Zdjęć nocnych jeszcze nie robiłam, ale spróbuję.

Dziś jeszcze trochę tych słonecznych.

Ponieważ to Galeria Domów Forumowiczów, będę takie z domem w tle...bo u mnie dom to dodatek do ogrodu, a nie odwrotnie ;)

 

dom2..JPG

 

dom..JPG

 

dom3..JPG

 

dom1..JPG

 

dom5..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewutnia..JPG

 

dom od strony garażu ma taki uskok, który wykorzystaliśmy na drewutnię.

Pod okapem mieszczą się trzy rzędy drewna do kominka.

Jak widać na zdjęciu, miedzy naszym ogrodzeniem a chodnikiem przy ulicy jest pas zieleni, którą zagospodarowałam.

No jakże inaczej ;) posadziłam świerki, brzozy, jarzębiny i inne krzaczory.

 

Tu jeszcze coś z ogrodu

 

dom4..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za krzew na ostatnim zdjeciu w pierwszej serii nad funkia? taki dosc duzy

 

a te 3 kulki na 1 zdjeciu w drugiej serii??

 

to wierzba płacząca, ale nie Iwa, o której była dyskusja na poprzedniej stronie w kwestii czy ciąć ją, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhhhh.........zauroczona jestem :)

Piękne ogrody zawsze przyciągają swoją urodą i świadczą o wielkim sercu i cierpliwości ich właścicieli :) Podziwiam Cię za tak dużą ilość wolnych chwil, która pozwala osiągnąć taki efekt.

 

Coś czuję, że wszystkie te rośliny bardzo Cię kochają i domownicy pewnie też, za stworzenie takiego klimatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam oczy i.....czuję,że siedzę u Toli w ogrodzie:)...cudownie....ale czy ja coś nowe napisałam?...chyba nie;))

 

.....święta prawda.............

Tolu, ponawiam prośbe o katalog roślin z Twojego ogrodu. baaaaaaaardzo by nam bylo pomocne zdjęcie i nazwa konkretnej roślinki która fotografujesz. plissss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....święta prawda.............

Tolu, ponawiam prośbe o katalog roślin z Twojego ogrodu. baaaaaaaardzo by nam bylo pomocne zdjęcie i nazwa konkretnej roślinki która fotografujesz. plissss

 

wlasnie wlasnie, zrobic opis i nie bedzie ciaglego pytania o roslinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...