Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

JAk dla mnie to możesz wkleić jeszcze ze dwadzieścia takich zdjeć. Cudnie masz! W mojej głowie się nie mieści, że można miec taki ogród...

Myśle, ze to sie nie mieści w każdej glowie, która cokolwiek sama robiła juz na swojej działce. Ile trudu, pracy i zapału trzeba w to włozyć wie tylko ten, kto już dotknął łopaty a i poniósl niejedną porażke ogrodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myśle, ze to sie nie mieści w każdej glowie, która cokolwiek sama robiła juz na swojej działce. Ile trudu, pracy i zapału trzeba w to włozyć wie tylko ten, kto już dotknął łopaty a i poniósl niejedną porażke ogrodową.

Święte słowa, Mayland!

Ale może to jest trochę tak, jak z budowaniem - teraz patrząc z perspektywy, gdybym wiedziała, ile to będzie pracy, to nie wiem, czy bym się zdecydowała wtedy. Ale teraz pewnie tak, no i zrobiłabym to lepiej, bo mam więcej doświadczenia! ;)

Cieszę się, że już zazielenił się mój trawnik, bo ogólnie ogród lepiej wygląda i bardziej chce się robić coś dalej...

 

a tak btw, czy ta forma obrzeży trawnikowych sprawdzi mi się na terenie ze spadkiem? Trawnik jest wyżej w stosunku do rabat, mam miec na nich korę i miejscami na pewno będzie się zsuwała (na szczęście w kierunku płotu). Trawnikowi to chyba nie zaszkodzi? Bo zanim wymuruję jakieś murki, trochę czasu minie! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś

Nie myśl sobie, że cię zaniedbuję, jestem u Ciebie CODZIENNIE!!!

Ale po prostu jestem zbyt "cienki bolek" żeby cokolwiek wydukać. A przez ostatnie dni jak zarzucasz nas nowymi fotkami i nowościami w pielęgnowaniu ogrodu to stwierdziłam, że albo musze zabrać sie do roboty, albo potrzebuję sznurka;)... a szczególnie te Twoje obrzeża trawnikowe, ....ech!

Jednak pocieszam się, że większość z nas ma podobnie jak u mnie, a u Ciebie to taki tylko przebarwiony, wypasiony wzornik zbyt dokonały, coby mu dorównać:)

Ale jednak fajnie że to pokazujesz bo w głębi duszy wszyscy na swój sposób dążymy do tego "twojego" ogrodu.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś

Nie myśl sobie, że cię zaniedbuję, jestem u Ciebie CODZIENNIE!!!

Ale po prostu jestem zbyt "cienki bolek" żeby cokolwiek wydukać. A przez ostatnie dni jak zarzucasz nas nowymi fotkami i nowościami w pielęgnowaniu ogrodu to stwierdziłam, że albo musze zabrać sie do roboty, albo potrzebuję sznurka;)... a szczególnie te Twoje obrzeża trawnikowe, ....ech!

Jednak pocieszam się, że większość z nas ma podobnie jak u mnie, a u Ciebie to taki tylko przebarwiony, wypasiony wzornik zbyt dokonały, coby mu dorównać:)

Ale jednak fajnie że to pokazujesz bo w głębi duszy wszyscy na swój sposób dążymy do tego "twojego" ogrodu.

Pozdrawiam serdecznie

Edytka, Ty nie bądź taka skromna, to że Toli nie dorównam to pewne jak w banku ale do Twojego ogrodu to też wielu z nas ma jeszcze baaaardzo długa drogę. wiem co mówię, widziałam zdjęcia i marzę żeby choc w polowie miec tak jak u Ciebie (Tola jest poza wszelką konkurencją, przyznacie sami, drodzy forumowicze).A skoro juz przy temacie jesteśmy ..... Edytka pokaż u siebie w dzienniku jakies nowe fotki no i jak tam po malowanku? kolorki dobrane? inwestorka zadowolona?

P.S. a Tolę przepraszam za taką małą prywatę w Jej dzienniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeataKM, właśnie, właśnie, to prawda co napisałaś.

Edytko, masz taki ogród, w którym niczego nie brakuje, piękny taras w sosnach ( u mnie sosny dopiero w przedszkolu ;))

Huśtawka w kwitnących makach, przepięknie obsadzona skarpa i to fajne zagłębienie terenu w którym jest cały ogród.

Drewniana urokliwa altanka....czego jeszcze chcieć?

Wszystko zadbane, ech Edyta, ja Cię proszę, nie doceniasz swego ogrodu...postawię do kąta ;)

Oz, witaj na pokładzie :)

 

Dziewczyny, ja wiele razy już o tym pisałam, napiszę jeszcze raz.

Wszystkie jesteście zdolne, wszystkie będziecie miały piękne ogrody...własne, osobiste, więc najpiękniejsze na świecie.

Tak macie sobie mówić i tak będzie. Ten wątek ma do tego zachęcać, a nie zniechęcać.

A ja jestem po to, by was o tym przekonać i trzymając za rękę przeprowadzić przez trudy zakładania swoich ogrodów.

A to, że często Wam się wydaje, że cudzy ogród jest ładniejszy od Waszego...przyznaję, że ja też tak mam.

Kiedy pochodzę po ogrodach na Forumogrodniczym, to mam wrażenie, że u mnie trzeba wszystko buldożerem potraktować i zaczynać od nowa.

Tak więc moje kochaniutkie, jeśli założymy, że tu jest szkoła, ja jestem nauczycielem, to nie możecie mnie skazać na porażkę pedagogiczną.

Ja zakładam, że wszystkie osiągniecie sukces i będziecie odpoczywać w swoich pięknych ogrodach.

I proszę się ze mną nie kłócić i nie zaprzeczać, tylko w to wierzyć.

I nie podkablujcie do kuratorium, że ja uczę, szkół w tym kierunku nie kończąc ;)

Piękny dzień dzisiaj...teraz zmykam do roboty, ale późne popołudnie już spędzę w ogrodzie.

 

Zrobiłam fotki podświetlonej zieleni, nie wiem, czy wyszły, bo jeszcze nie zgrałam.

 

Pięknego dnia Wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś nawzajem!

czekam na wieczorne fociaki..

 

Sure-ja też mam spad w kierunku siatki i niestety mi trawa również pięknie porosła wśród kory po ulwie, gdy posiałam:bash:

 

p.s. uciekam do zacisza Edyty.....

niestety nadal fotek tam nie widać,,,

Edytowane przez aka z Ina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. na piachu? A nie sturla mi się po jakiejś ulewie?? Sam trawnik ostatnio przerzucałam łopatą z powrotem na miejsce, bo "spłynął"! ;) :rolleyes:

 

kostke musisz ulozyc tak ze gorny poziom kostki jest taki sam jak gorny poziom ziemi pod trawe, rabatka bocnza bedzie tez na poziomie kostki

 

kostke ukladasz na podsypce piaskowej bo tak latwiej ja ulozyc na dobrym poziomie i nie bedzie wysadzana w przypadku zmian pogody

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och Tolu, jak Ty tak do mnie mówisz to zaczynam w to wierzyć.....może to dziwne, ale dodałaś mega zastrzyk energii :hug:

I w związku z tym ,mam do Ciebie prośbę. Ale problem w tym, że padł mi aparat i zdjęcie którym dysponuję chyba nie za wiele Ci powie. :bash:Chciałam zacząć tworzyć lewą wąską część ogrodu, tam nie bedę orać :D Myślę żeby posadzić tam drzewka aby z czasem zasłonić bardziej widok od sąsiada, krzewy ozdobne i oczywiście kwiaty.......i chciałam Cię prosić o jakieś sugestie:yes:

Również życzę Ci pogodnego nieba i udanego relaksu w ogrodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostke musisz ulozyc tak ze gorny poziom kostki jest taki sam jak gorny poziom ziemi pod trawe, rabatka bocnza bedzie tez na poziomie kostki

 

kostke ukladasz na podsypce piaskowej bo tak latwiej ja ulozyc na dobrym poziomie i nie bedzie wysadzana w przypadku zmian pogody

Dzięki, Markotko. Myślałam, ze kostka ma wystawać, ale skoro nie, to się nie sturla! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam zobaczyć nocne fotki,kawe przyniosłam zasiadłam do laptopa,a tu nic:(

No poczekam dalej,wiem że warto.

Tolu a jak nazywa się ta wierzba,o której była mowa że to nie Iwa?

 

Dziewczyny czy u was też jest tyle komarów?wieczorem nie można spokojnie na tarasie posiedzić,coś strasznego.....

Miłego dnia wszystkim życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tolę i fanklub ogrodu :)

Toluś - bardzo zaintrygowała mnie ta kora olchowa - czy znasz może jej producenta? W necie nie ma informacji na ten temat, może robią przy okazji innych produktów.

 

Komary są zmorą. Wczoraj podlewając rośliny- nie mogłam się odpędzić, właziły dosłownie wszędzie do nosa, ucha....

 

Aha i jeszcze mam pytanie odnośnie tawuł japońskich - czy można je podcinać. Posadziłam ładnie uformowane, a teraz przed kwitnięciem rozlazły mi się po bokach nawet do 80cm brzydko to wygląda.

 

No i też czekam na nocne zdjęcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...