Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kubolotku dzięki za pozdrówka :D

Jamles, Bodziu obiecanki cacanki, a trawnik do koszenia :roll:

Iwa-k dziękuję, ja też czekam na efekt końcowy, tylko kiedy to będzie? :roll:

 

Sprawy nieco posunęły się do przodu, wybrałam dziś płytki podłogowe do wyłożenia całego dołu, uffff kolejna sprawa, która "schodzi" z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu!

Mam juz przykręcone stelarze pod zabudowę wanny, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, chcę ją zabudować glazurą.

Mój glazurnik położył nawet dwa rzędy płytek na 3 ścianach, na razie wszystko gra!!!

 

Jako bordery dokupiliśmy paski w zielono - seledynowe kółka z adrenaliny cersanitu i powiem, że ... nawet, nawet to wygląda.

 

Fajnie, że mogłam ściągnąć cos od ciebie :wink: , bo domeczek masz prześliczny :D

 

Pozdrawiam Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna nie bede :D jak myslisz co naspisze? :D

Jest bosko w srodku i za oknem :D

 

Mnie zaintrygowaly piekne parapety :wink: Dokladnie w kolorze okien. Ja tez tak chce :D Powiedz masz parapety drewniane? Gdzie zamawiałas i jaki miałas patent na tak idealne dobranie koloru? :wink:

Bardzo mi sie tez podobaja te wnęki z GK w salonie. Ja palnowalam podobne, ale zabudowane i wlasnie z polkami drewnianymi, cobu kurz łatwo scierac :wink: Widze, ze masz juz w nich przygotowane kabelki pod oswietlenie :D Na pewno bedzie u ciebie pieknie a swiatlem w domu bedziesz tworzyc odpowiedni na dana chwile nastroj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angi parapet zewnetrzny jest z płytek klinkierowych, parapetowych, w kolorze ciemnej czekolady tak jak podbitka.

Na zdjęciu są nieumyte, tak jak okna, żadnych ważnych świąt ostatnio nie było, to i chałupka nie posprzątana :wink: :)

 

Iga9 parapety mam dębowe, robione u stolarza na zamówienie, to on pomagał mi w dobraniu koloru bejcy.

Światło w pomieszczeniach może pięknie zmieniać, kreować przestrzeń, wystrój, podkreślać elementy ważne, ukryć te mniej atrakcyjne.

Dlatego u mnie będzie dużo różnego rodzaju światła. Halogeny są, bo są...myślę że najczęściej używane będą te oświetlające kamienną ścianę wokół kominka.

Osobiście najbardziej lubię światło pochodzące z lamp z tradycyjnym abażurem, lub płótno w wikliną, dające niesamowitą grę cieni na ścianach. Lampy porozstawiane gdzieś na małych stolikach, ciepłe, przytulne, nastrojowe....do tego świeczki w małych szklanych podstawkach.

Nie lubię światła z żyrandola na środku sufitu, jakoś mi tak nigdy nie pasowało.

Nad oknem w salonie, nad drzwiami tarasowymi i we wnęce w wykuszu jadalni, będa takie małe szklane kostki mocowane do sufitu, dające też ciepłe światło, padające tuż przed oknami. A za oknem, lampy ogrodowe.

 

Jestem ciekawa tego efektu, czy moje wyobrażenia pokryją się z tym, co zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolusia a gdzie te płytki ???

 

Ano tu są płytki moje. Powiedzcie mi szczerze, który kolor wybrać, jaśniejszy, czy ciemniejszy?

Gres ma wymiar 45x45. Jest matowy, satynowany, taki "miękki" w dotyku.

Mimo matu, oświetlony ma swój własny rodzaj połysku.

Mam nadzieję, że ten rodzaj gresu wprowadzi wrażenie przytulności i miekkości we wnętrzach i taki efekt chciałabym uzyskać.

Maziaje na płytkach są różne, płytki nie są jednakowego wzoru, dzięki temu ta podłoga będzie żyła, coś się na niej będzie działo.

 

Napiszcie co tym gresie sądzicie, za krytyczne głosy też będę wdzięczna i je głęboko przemyślę.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dc30543b.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/d11f64c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech z tym swiatlem to mam takie same opinie (tylko sufitowe oswitlenie 1 centarlnym punkcie to nie dla mnie :wink: ) i jestem kolekcjonerką lap tolowych i podlogowych wszelkiej masci. Nie wiem jak ty mialas ale ja ciegle mam wrazenie, ze czegos nie doplanowalam z elektryka i nie bede miala w koncu kabelkow tam gdzie beda mi potrzebne :wink:

U ciebie zapowiada sie na prawde piekny efekt :D

 

Co do płytek głosuję za ceimniejszymi:

1. przytulniejsze

2. łatwijsze do utrzymania w dobrym wygladzie (no chyba, ze lubisz z mopem biegac co drugi dzien - mowie jako mieszkanka we wentrzu z bialymi plytkami w czarny zrozek marmurka - totalna porażka :-? nigdy w domu nie kladzcie takich plytek w czesci uzytkowej!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze Tola wybrala juz te plytki i jasne i ciemne, (ze tutaj nie jest kwestja ktore) one beda razem. Mi by sie podobale poukladane w stylu "jak popadnie" to znaczy bez jakiegos wzorku...ale czekam co nasza Tolusia wykombinuje, bo tak jak Maksiu, czuje, ze tutaj bedzie cos (znow) niezwyklego... :wink: :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się i jedne i drugie ale myślę :roll: że jaśniejsze będą ładniej kontrastowały z ciemnymi detalami ( parapety , okna , ściana kominkowa ) . Pomysł żeby dołożyć kilka ciemniejszych gdziebądź jest wart zastanowienia , to z pewnością ożywi podłogę .

 

Te jasne wbrew pozorom też są ciepłe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolusia a gdzie te płytki ???

 

Ano tu są płytki moje. Powiedzcie mi szczerze, który kolor wybrać, jaśniejszy, czy ciemniejszy?

Gres ma wymiar 45x45. Jest matowy, satynowany, taki "miękki" w dotyku.

Mimo matu, oświetlony ma swój własny rodzaj połysku.

Mam nadzieję, że ten rodzaj gresu wprowadzi wrażenie przytulności i miekkości we wnętrzach i taki efekt chciałabym uzyskać.

Maziaje na płytkach są różne, płytki nie są jednakowego wzoru, dzięki temu ta podłoga będzie żyła, coś się na niej będzie działo.

 

Napiszcie co tym gresie sądzicie, za krytyczne głosy też będę wdzięczna i je głęboko przemyślę.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dc30543b.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/d11f64c8.jpg

 

 

moim zdaniem - jasne :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...