Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witaj Tolu

piekny domek i oczywiscie ogrod

mam do Ciebie pytanie

przy tarasie masz mala skarpe chcialam sie dowiedziec czy ona przylega bezposrednio do tarasu czy wokol tarasu masz opaske z kamienia?

mam dylemat

zakladam ogrod -chcialam przy tarasie zalozyc skalniaki /z jednej i drugiej strony tarasu/ i jak to zrobic czy poprowadzic opaske przy budynku i tarsie a nastepnie zalozycskalniak

czy skalniak moze przylegac do kafli tarasu ? czy dac jakas folie nie wiem jak sobie z tym probl;emem radzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak przy okazji - czy u Was "wodolejki", czyli fontanny, strumyczki i inne płynące wykonane na działce są bardzo głośne? Dotychczas dźwięk płynącej wody dość miło mi się kojarzył, przyjemnie posłuchać szemrzącego strumyka. Teraz mam po sąsiedzku jakąś kaskadę i gdy zostanie włączona - najlepiej szybko zwiewać i zamykać za sobą drzwi i okna... :(

(zaobserwowałam, ze sąsiedzi wtedy też raczej nie siedzą na zewnątrz, a poza tym jest ona bliżej naszego domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :)

 

mam zdjęcia, ale najpierw odpowiem na pytania.

Rynka, możliwości jest tak wiele, że trudno wymienić konkretne propozycje.

No i dobrze, żebyś wkleiła zdjęcie tego miejsca, ważne co jest za ogrodzeniem, do czego nawiązać, co ukryć,

co chcesz osiągnąć, co lubisz, czego nie....no wiesz...napisać coś można, ale to nie o to chodzi, by tak byle jak doradzić.

Zdjęcie konieczne.

 

Alunek, jak ja Ci zazdroszczę że latasz i nie boisz się latania. Udał się ten służbowy wyjazd?

 

Nadulka, Natalia Stanko, u nas z komarami jeszcze nie tak źle.

W te ostatnie bardzo ciepłe wieczory siedzieliśmy na tarasie bardzo długo i nie dokuczały.

Trochę tam coś fruwało, ale nawet żadnym Offem się nie pryskałam.

Natalio, ja swoje żółte tawuły, które kwitną na różowo przycięłam wczoraj. Wolę zachować ich kulisty kształt.

One jeszcze raz wezmą się za kwitnienie, ale już nie będą tak mocno wybijać długimi pędami.

 

Yuka, ta kora z ogrodu Oli na zdjęciu jest bardzo gruba. Ta u nas sprzedawana była delikatniejsza, mniejsze te kostki.

 

Amtla, podróżowałaś w taki skwar? Fakt, gorąco było, ale ja latem kocham upały i żałuję, że się tak mocno ochłodziło.

I dziś znów wiało okrutnie, a w nocy burza, kilka razy tak przygrzmociło, że ogłuchnąć było można.

Dobrze, że popadało, bo deszcz był juz potrzebny.

Cieszę się, że odpoczywasz w moim grodzie :)

 

Bemark, przy tarasie opaski nie trzeba. Ale żeby płytę tarasy odizolować od wilgoci skarpy,

między tarasem, a ziemią rabatową daj cienki centymetrowy styropian, lub warstwę folii kubełkowej, takiej izolacyjnej.

Ja u siebie niczego nie dałam, bo nie wiedziałam, że trzeba.

Na razie nic się nie dzieje. Ale lepiej zaizolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, a zdjęcie wodolejka? czekam

 

Sure, po to, by szumu o którym piszesz nie było głośnego na tyle, by przeszkadzał,

kupiłam pompkę małej mocy, by ta woda sobie delikatnie ciurkała, a nie spływała wielką, głośną kaskadą.

I jest dobrze. Szemrze.

 

Kasiorku, dzięki za wszystkie miłe słowa.

Nie mam czasu, by do Was wszystkich zajrzeć, dziewczyny.

A tak mnie korci, by poczytać co majstrujecie na swoich budowach i ogrodach.

Mam nadzieję, że jutro mimo poniedziałku będzie trochę luźniejszy dzień.

Z ogromną przyjemnością uzupełnię zaległości w czytaniu Waszych dzienników . Już się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz obiecane zdjęcia.

zdjęcia, to chyba za dużo powiedziane...to jakaś marność straszna.

Nijak one nie oddają tego, na co się patrzy w realu.

Zdjęcia są zawsze fragmentaryczne, a będąc w ogrodzie widzi się całość.

Z jednej strony to, co pokaże na zdjęciach, z drugiej oświetlony taras i ścieżka wokół domu.

Całość robi wrażenie, no i te wszystkie falujące trawy, które ożywiają ogród, wieczorne koncerty żab i ptaków.

Tego wszystkiego nie odda żadne zdjęcie, niestety.

Ale jak obiecane, musi być zapodane.

 

Najpierw strumyk i oczko wodne

 

oko2..JPG

 

oko..JPG

 

oko1..JPG

 

i wierzba mandżurska tuż obok oczka

 

wierz1..JPG

 

wierz..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałam na licznik odwiedzin,

jutro pewnie będzie już milion czterysta tysięcy wejść...czy to możliwe?

Bardzo wam wszystkim dziękuję, że o mnie nie zapominacie.

 

Duża buźka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uznałam że nie mogę tylko patrzeć i choć to kolejny wielki achhhhhh nad pięknem które pokazujesz ...to w pełni zasłużony :)

 

tu się zagląda po to aby uwierzyć że rośliny potrafią byc piękne w podziękowaniu za prace nad nimi ....

i po rady ....

i to ja dziękuje bo choć nie pytam to intesywnie podczytuje :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu pięknie!!! już sobie wyobrażam, jak to wygląda w realu....:) teraz juz wiem na pewno, że moja jabłoń musi być tak podświetlona - nie dam mężowi żyć ;) :)

 

A jeszcze jedno..... na jednym ze zdjęć zauważyłam, że przycinasz swoją brzozę płaczącą - kiedy to robisz? mam obecnie u siebie taką i przycięłam jej gałązki na początku kwietnia - płakała strasznie :( aż żal patrzeć.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...