Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Toluniu bo u Ciebie tak przyjemnie!!!

a Ty dusza-człowiek to nie ma co się dziwić...

 

.... przyłączam się :hug:

 

Wyjazd był bardzo udany... nawet pogoda dopisała, co jest rzadkością w Danii. A z lataniem to jest tak, że do czasu ostatnich wypadków nie odczuwałam większego stresu,ale ostatnio moje nastawienie uległo zmianie i nie czuję sie już tak komfortowo. Mam nadzieję,że to minie, bo we wrześniu lecę do Grecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu ja wiem że zdjęcie jest konieczne i bez tego ani rusz....po prostu zapomnialam go dołączyć...taka gapa ze mnie. :bash:Ale teraz to i tak już "po ptokach", cały mój zapał prysł. Od czwartku co innego zaprząta mi myśli ( nagła choroba szwagra-stan ciężki) i nie mam teraz do niczego głowy :( Przepraszam że zawracałam Ci głowę...wrócę z prośbą w innym czasie, może i aparat uda mi się naprawić przez ten czas:)

O nocnym ogrodzie chyba już wszystko zostało napisane, więc ja tylko przycupnę po cichutku w altance i powzdycham gdy zapadnie zmierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu

Ja też się przyłączam do tych westchnięć nad Twym ogrodem bo on jest taki piękny za dnia a co dopiero w nocy... aż słów brakuje. Obiecałam że wkleję zdjęcie jak zakwitnie łubin ale niestety nie zakwitł są same liście może źle go przesadziłam u sąsiadki takie piękne różowe kwiaty a u mnie same listki :(pocieszam się że może w następnym sezonie zakwitną :) pozdrawiam wszystkich serdecznie i śle promienie słoneczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alunek, zazdroszczę Ci tego wyjazdu do Grecji. Byłam tam tylko raz i tęsknię.

Do Grecji trzeba jednak lecieć, samochodem to mordęga. A ja mam paniczny lęk przed lataniem :(

 

Ania i Heniu, gdyby tak jeszcze więcej tych ciepłych wieczorów było.

Przy 10 stopniach to nie wielka przyjemność. Przyjdzie chyba na tarasie kominek budować ;)

 

Nadulka, ta wierzba to Salix integra Pendula.

 

Rynka, mam nadzieję, że zdrowie Twego Szwagra poprawia się. Przytulam Cię mocno.

Wiesz, tak tu już jest na forum, że cieszymy się gdy komuś coś się uda, dzielimy radość.

Tak samo jest ze smutkiem. Współodczuwamy, martwimy się, przeżywamy kłopoty innych.

Bardzo bym chciała, żebyś napisała że jest lepiej...mocno za to trzymam i myślę o Was.

Odezwij się, napisz....jesteśmy z Tobą Rynia.

 

Azalka, nie wiem co to za odmiana rajskiej jabłoni. Liście z wierzchu ciemnozielone, od spodu bordowe.

Jabłuszka ciemnoczerwone, niektóre wiszą całą zimę. Ale trzeba pryskać od grzyba, bo jest na niego podatna.

 

Arctica, podświetlaj i ciesz się urodą roślin, drzew po zmroku.

Moje sąsiadki proszą mnie często o zapalenie świateł, bo lubią ze swoich okien na poddaszu patrzeć na ten oświetlony ogród.

 

I-skra, ja wysiewałam łubin z nasion, nawet wykiełkował, ale marniutki był i po zimie nic z niego, niestety. Szkoda, bo łubiny pięknie kwitną.

 

Co dziś w pogodzie? Słonecznie, ale chłodno.

Z prac ogrodowych, Florowit został juz całkowicie zjedzony przez trawnik.

Trzeba dokonać drugiego w tym sezonie nawożenia.

Zamierzam jutro wysypać Substral 100 dni, podlać, lub liczyć na deszcz i patrzeć, jak trawa znów zacznie być soczyście zielona.

Na rabatach przekwitły już irysy. Pięknie kwitną szałwie, goździki, zaczynają kwitnąć róże.

Przepięknie, delikatnie kwitną żurawki, begonie.

 

To moje żurawkowo-begoniowe cypelki ogrodowe ;)

 

zurawki1..JPG

 

zurawki..jpg

 

zurawki2..JPG

Edytowane przez tola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domi..JPG

 

domi1..JPG

 

Na ganku przy drzwiach wejściowych, przez całą zimę stałą ławka, która wiosną powędrowała do ogrodu.

Zrobiło się pusto, więc jej miejsce zajął kosz wiklinowy z cieniolubnymi niecierpkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Toluś....tylko co się stało z ławeczką zakochanych???? czy może sie myle i nie w tym miejscu stała?

 

Beatko, jak się uważnie przyjrzysz, to za tą cytrynową glediczją dostrzeżesz zarys oparcia ławeczki. Stoi...niezmiennie czeka na zakochanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu dziękuję za odpowiedz:)

Powiedz mi jeszcze,czy ta wierzba będzie pasowała przy "kulkach"Danici?właśnie od rana robie porządek od frontu,to jest strona północna i tak sobie pomyślałam,że może ją tam ulokować.

Chcę zrobić takie nasadzenie jak Ty masz,w półkolu(mam nadzieję że się nie pogniewasz;)

Może mi doradzisz co tam jeszcze posadzić,aha mam ziemie piaszczysto-gliniastą,jak coś sadze to dosypuje humus,lub torf.A do iglaków torf kwaśny.

Ale się rozpisałam,ale to nie takie łatwe,jak każda roślinka ma inne wymagania.

 

Miłego dnia życzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...