Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i jak tu w kółko nie pytać, "a co to takie zielone za ostróżką", albo, co gorsza "co to takie zielone za tym fioletowym i po prawej" :D :D

 

Powinnaś Tolu te zdjęcia z opisem wklejać, coby takie niedoświadczone ogrodniczki jak ja mogły się czegoś nauczyć. To by pewnie było pół dnia pracy w ogrodzie i cały wieczór wklejania i opisywania zdjęć!? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i jak tu w kółko nie pytać, "a co to takie zielone za ostróżką", albo, co gorsza "co to takie zielone za tym fioletowym i po prawej" :D :D

 

Powinnaś Tolu te zdjęcia z opisem wklejać, coby takie niedoświadczone ogrodniczki jak ja mogły się czegoś nauczyć. To by pewnie było pół dnia pracy w ogrodzie i cały wieczór wklejania i opisywania zdjęć!? ;)

ja tam się nie znam, ale będę strzelał Abies Daewoo :rolleyes:

chyba nie realne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........ja tak nieśmiało zapytam???????????? czy ma ktoś może bombę na zbyciu???????????????? bo mam ochotę spuścic ją na środek mojego ogrodu..............jak patrzę na Twoje cuda Tolu to po nocy bym przekopywała i robiła wszystko od nowa............u Ciebie nie ma ANI JEDNEGO chwastu..............to jest niemożliwe.............:bash::bash::bash:żeby takie cudo wyszło z ludzkich rąk............przyznaj się masz jakieś konszachty tam na Górze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betib, to my tak sobie wzajemnie wzdychamy, Ty u mnie, ja u Ciebie :)

 

Nadulka, myślę że wierzba może być zestawiona z kulami Danici. Tylko wtedy nie wysypiesz drobnych kamyków w tym miejscu.

Bo wybieranie z tych kamieni opadniętych małych listeczków wierzby to będzie szaleństwo. Musi być kora.

Jeśli ta rabata jest od strony mocno zacienionej, pięknie będą tam rosły i wyglądały funkie, inaczej hosty.

 

Anitika, bez zdjęcia tej rabaty nie sposób coś sensownego doradzić, bo nie wiadomo jak dużo masz wolnego miejsca, jak duże rośliny można posadzić.

Zdjęcie konieczne.

 

Paty, już wymieniam: szałwia omszona niebiesko-fioletowa, pięknie się rozkrzewia kwitnie całe lato.

Białe i różowe jeżówki Echinacea purpurea, orliki, astry alpejskie, tawułki Arendsa, cieniolubne parzydło leśne kwitnie na biało.

Bergenia sercowata (duże liście, kwitnie na różowo), dzwonek skupiony Campanula glomerata (kwitnie fioletowo),

różne odmiany ostróżek, słonecznik szorstki, irysy syberyjskie, liatra kłosowa.

Pięknie na ciemnym tle prezentuje się języczka pomarańczowa Ligularia dentata i moja absolutnie ulubiona języczka Przewalskiego. Niesamowite kwiaty.

Jeśli lubisz żółty kolor w ogrodzie to jeszcze tojeść kropkowana i rudbekie. Różnokolorowe floksy, odętka wirginijska, rozwar wielkokwiatowy i kocimiętka.

To tak z grubsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paty, moje chwasty mają u mnie przerąbane. Ich życie na moim kawałku ziemi to istna szkoła przetrwania.

Jeśli któremuś uda się urosnąć tak do trzech centymetrów w górę to już wyczyn.

Z reguły pół centymetra, czyli tyle, ile jest potrzebne, by móc chwycić...to wszystko na co mogą sobie pozwolić.

I nie wiem, czy uwierzysz, ale w takim stanie, w jakim jest teraz ogród, pół godziny dziennie wystarcza, by chwaściorków za świecą szukać.

Normalnie nuda, panie...nie ma co robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola !!!!

Zapraszam do mnie w ramach przypomnienia wyglądu chwastów, wybór szeroki, wysokość również, kolorystyka dowolna...................a tak na poważnie , mnie brakuje właśnie tej pół godzinki dziennie, przychodzę z pracy późno bo przed 19 , po szybkim wrzuceniu na ruszt do ogrodu nie ma szans wyjść bo obsiadają całe chmary komarów, w tym roku jest okropnie, niedaleko mnie były te wielkie powodzie wiec z stąd dodatkowe nasilenie tego dziadostwa ............kupię sobie chyba jakiś kombinezon .........od czubków palców nożnych po czubek głowy, wydrę otwory na nos i oczy i może dam radę;)

Toluś jak byś mogła zerknąć do mojego ogrodu ( link w sygnaturce pod postem) to będę wdzięczna i zechciała zasugerować czym jeszzce ożywić te rabaty, niby roślin mnóstwo a jakoś tak mdło..........jesteś moim Wzorem Ogrodowym !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betib, to my tak sobie wzajemnie wzdychamy, Ty u mnie, ja u Ciebie :)

 

 

 

Paty, już wymieniam: szałwia omszona niebiesko-fioletowa, pięknie się rozkrzewia kwitnie całe lato.

Białe i różowe jeżówki Echinacea purpurea, orliki, astry alpejskie, tawułki Arendsa, cieniolubne parzydło leśne kwitnie na biało.

Bergenia sercowata (duże liście, kwitnie na różowo), dzwonek skupiony Campanula glomerata (kwitnie fioletowo),

różne odmiany ostróżek, słonecznik szorstki, irysy syberyjskie, liatra kłosowa.

Pięknie na ciemnym tle prezentuje się języczka pomarańczowa Ligularia dentata i moja absolutnie ulubiona języczka Przewalskiego. Niesamowite kwiaty.

Jeśli lubisz żółty kolor w ogrodzie to jeszcze tojeść kropkowana i rudbekie. Różnokolorowe floksy, odętka wirginijska, rozwar wielkokwiatowy i kocimiętka.

To tak z grubsza ;)

 

 

Wszystko zapisane........po urlopie wybieram się na zakupy do "salonu ogrodniczego";) ...........ale coś czuje że przed pracą przejadę sie na bazarek i coś już przytarmolę.........a potem nie będę miła czasu tego wsadzić..........:bash:...............nie ma jakiś baaaaardzo wczesnych emerytur.........mnie już by sie przydało dużo wolnego czasu..............jak to jest Ci an emeryturach mają go za dużo ci pracujący mażą o nich.....................a może tak pozamieniać kolejność..............najpierw emerytura a[potem praca zawodowa.............:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles, nad staw wyjeżdżam za tydzień i nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę.

Choć jak podglądam pogodę w tamtych regionach, to widzę że wcale nie lepiej niż u nas.

I co to będzie?

Relacje z RPA oglądam dość wyrywkowo, za to Światową Ligę Siatkarską śledzę jak zwykle bardzo sumiennie.

Niestety tylko powtórki, bo 3 w nocy to dla mnie nie pora na kibicowanie.

Siatkarze wracają już do kraju, tu czeka nas 6 emocjonujących spotkań, mam nadzieję, że choć jedno zobaczę na żywo, w realu :)

Ty nie planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia Stanko, jeśli pod dużymi sosnami korzenie nie pozwalają na wbicie łopaty, odpuść funkie, posadź zimozielony bluszcz.

Zrób takie spore koło wokół sosny bez trawy, na którym ten bluszcz będzie się słał i wdrapywał na pień sosny.

Dla urozmaicenia możesz tam położyć ze trzy wielkie, ładne kamienie, lub położyć przewrócony stary ceramiczny dzban i też będzie ciekawie.

 

Agatka2106, bardzo dobrze, że cieszysz się swoją posianą trawą, potem pierwszym kwiatem który zakwitnie, rabatą, którą zrobisz..

To ważne, by nie przejmować się i martwić tym, co jest do zrobienia, ale cieszyć się każdą zmianą, która prowadzi do stworzenia własnego ogrodu.

Życzę wytrwałości i pozdrawiam serdecznie :)

 

Anitika, ważne jest to, abyś sadząc rośliny na jednym kawałku ziemi patrzyła nie tylko na to, czy ładnie się komponują,

ale czego potrzebują do tego, by ładnie i zdrowo rosnąć.

Zwracaj uwagę na to, czy są kwasolubne, czy potrzebują dużo słońca, czy cień, czy dobrze znoszą suszę, czy potrzebują dużo wilgoci.

Decydując się na kupno, najpierw sprawdź w necie co dane rośliny lubią, lub kup Katalog Roślin, o taki:

 

kat_ros..jpg

 

początkującej ogrodniczce wiadomości w nim zawarte są bezcenne.

 

Paty, idę do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze Tolu, czy Ty jakąś lecytynę futrujesz?:) Co nowe pytanie o roślinki,a Ty serwujesz wykład:) Ja zakupię kilka różnych roślinek i pamiętam nazwę jednej...no moze góra dwóch:)

 

Już się nawet nie odzywam tylko oglądam,oglądam...

 

Jak nad stawem będzie piękna pogoda to przywieź nam chociaż trochę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...