Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Decydując się na kupno, najpierw sprawdź w necie co dane rośliny lubią, lub kup Katalog Roślin, o taki:

 

[ATTACH=CONFIG]14317[/ATTACH]

 

początkującej ogrodniczce wiadomości w nim zawarte są bezcenne.

:)

 

to jest podstawowwa moja lektura od samego początku jak tylko miałam w planie założenie ogrodu-bezcenna! do tego jeszcze dokupiłam katalog bylin, jeszcze róż by się przydał, tylko nie wiem czy go wydano:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu, bardzo Ci dziękuję za słowa otuchy, jesteś kochana :hug:Jestem na forum od niedawna, ale zdążylam już zauważyć to wsparcie i serdeczność jakiej sobie udzielacie w ciężkich chwilach...to jest piękne. Ale nie przypuszczałam , że i dla mnie tak szybko nadejdzie ten czas.....ech, jak pomyślę co tam przeżywa siostra :( A najgorsze jest to, że nie mogę być teraz przy niej....dzisiaj szwagier będzie po raz czwarty wybudzany ze śpiączki farmakologicznej, więc siedzę jak na igłach i trzymam kciuki. Niestety Anglia w tej chwili jest poza moim zasięgiem.......A co do jego choroby to pękł mu tętniak aorty, już samo to że przeżył jest cudem ale niedokrwienie spowodowało to że jedna nerka i jelita przestały pracować... lekarze mają nadzieję, że w końcu podejmą pracę....oby.

Przepraszam że zaśmiecam Twój wątek, ale tak mi trochę lżej jak piszę.......

Aka z Ina Tobie również dziękuję :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nakupione troszke swierkow tych karlowatych i choine, z czym je sadzic zeby to dobrze wygladalo??, planuje sadzenie w dwoch rzedach cos jak ty Tolu, rabata jakies 140-150cm, mam tez jodle koreanska i kaukazka, pecherznice czerwona i zielona, coniki te zielone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markoto, jeśli chcesz rabatę kolorową, ale bez kwiatów, możesz dosadzić żółte tawuły japońskie,

one będą niższym piętrem od koreanek, czy świerków conica,

a przed nimi jako piętro najniższe niską odmianę bordowego berberysa "Bagatelle", piękna jest.

Będzie zielono żółto bordowa rabata przez cały sezon bez przekwitających kwiatów.

 

Alunek, pozdrowię staw od Ciebie :)

Rogbog, jeśli pogoda dopisze, to ją ukradnę i przywiozę do Polski :)

 

Rynka, trzeba wierzyć, że wszystko wróci do normy, że Szwagier odzyska zdrowie i wróci do formy.

Trzeba wierzyć, że najgorsze już za nim i pisane mu jeszcze wiele lat życia. My tu za to mocno zaciskamy.

Siły życzę i dobrych wiadomości zza granicy. My też tu na to czekamy.

 

Wczoraj cały dzień padało, dziś bez deszczu, ale bardzo pochmurno i sennie, ciśnienie mizerne, wspomagane kolejną kawą.

Miałam robić dżemiki z truskawek, ale nie zebrałam się i na razie dżemem w domu nie pachnie.

Na rabatach w ogrodzie też jakoś tak smętnie, rośliny zgłupiały i nie wiedzą czy kwitnąć, czy nie.

 

A DZIŚ PIERWSZY DZIEŃ LATA,

 

niech dla wszystkich będzie słoneczne, ciepłe, nawet upalne,

pełne dobrego wypoczynku, i niezapomnianych chwil urlopowych,

niezwykłych, szalonych, lub spokojnych jeśli ktoś takich potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyszłam pokłanić się pięknie i podziekować Ci Tolu za Twój dziennik i wzystkie zdjęcia. Są dla mnie nieustającą inspiracją. Zawsze marzyłam o jasnych wnętrzach, ale jak oglądam te urządzone w modnych szarościach, czy też innych kolorach - również śliczne, to trudno mi było zdecydować jak chcę, żeby wyglądał mój dom. Jakby na nie wszystkie nie patrzeć i tak zawsze najchętniej zaglądam do Twego domu i jego cudnego otoczenia. Już wiem jaki ma być mój dom i taki powolutku powstaje.

Jeszcze raz dziękuję.

Edytowane przez Aniola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aasienkaaa, Aniola, witam Was serdecznie :) mam nadzieję, że będziecie zaglądać i pisać :)

 

Nadulka, Jamles....słońce? a co to takiego?

przedwczoraj cały dzień padało, wczoraj padało i wiało niemiłosiernie, dzisiaj od rana leje nieprzerwanie.

Jestem przeziębiona, kicham, prycham, gardło boli, głowa boli, ucho boli. Wczoraj paliliśmy w kominku, bo wilgoć taka nieprzyjemna.

I takie to lato :(

Chciałam przed urlopem zostawić ogród zadbany, bez chwastów, ze skoszonym trawnikiem, ale o wyjściu do ogrodu mowy nie ma.

Ja się tak nie bawię, O!

Róże się obraziły i nie rozwijają kwiatów, lilie też przyczajone, juki wypuściły po trzy pędy do kwitnienia z jednego krzaka, szalone.

Wszystko będzie kwitło jak wyjadę...to nie jest sprawiedliwe, kto będzie im zdjęcia robił?

Wyślijcie mi trochę słonka, jeśli macie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolusia -zostaw klucz pod wycieraczką ...przyjadę sobie do Ciebie na wakacje ..... poprzesadzam troszkę i wogóle wprowadze swoje porzadki .....a wszystko po to ,żebyś po powrocie miała co robić ;)

 

u mnie tez dzisiaj słonecznie ,ale wiatr jakiś nieprzyjemny .....zrobiłam deser: truskawki ,jogurt grecki i bezy ......zaraz mam gości.... wiec zmykam ...a Ty sie siostra nie martw -od jutra słońce pełną gębą zaświeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...