Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Toluś wczoraj jeddynie podczytywałam co u Was się tam działo i pozytywne mysli ku Ciebie wędrowały coby szkody nie były za wielkie....mimo wszystko współczuję takie jak powstały!

Dla syna-ogromne gratulacje!!! mój gdyby nie wybrał Technikum też by w tym roku wybierał się.....

Ozywiście dla rodziców również!!!!

Edytowane przez aka z Ina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,

 

cieszę się bardzo,że już jesteś z nami.Zmartwiłam się bardzo czytając, jakie szkody poczyniła u ciebie nawałnica. Wiem co czujesz to to samo przechodziłam ok.miesiąca temu. Na szczęście u mnie aż tak dużych strat nie było.

 

GRATULACJE dla świeżo upieczonego studenta !!!

 

Czekam na wakacyjne i ogrodowe fotki.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och Tolu tak bardzo ucieszyłam się, że już wróciłaś a tu takie wieści.....:( Współczuję....,:hug:ale jednocześnie cieszę się że jesteś na miejscu i możesz od razu działać. Na szczęście nic nikomu się nie stało, a ogrodowi na pewno szybko przywrócisz "blask". To dobrze że jesteś pełna optymizmu....:lol2::lol2::lol2:

Czekam na fotki , urlopowe opowieści i oczywiście gratuluję "drugorodnego":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu

 

Strasznie mi przykro z powodu tego, co się stało. Cudowny urlop, naładowane baterie i miłe wspomnienia z wakacji, a zaraz potem brutalna rzeczywistość. Twój ogród- doglądany, wypieszczony, wypielęgnowany cieszył oko nas wszystkich. Wiem, że serce boli, jak się na to patrzy. Wiem też, że szybciutko zadbasz o poszkodowane rośliny, a Twoja troska o nie na pewno zaowocuje. Wierzby są wytrzymałe, z całą pewnością poradzą sobie i odżyją. Tym bardziej, że u Was cały czas zapowiadają deszcze (upały i niestety burze również), a wierzby lubią mieć mokro.

A jak działeczka? Mam nadzieję, że nawałnica nie przyniosła tam żadnych strat.

 

Gratulacje dla studenta:)

(mój brat też dostał się na wymarzoną politechnikę :))- kurcze, mój mały jeszcze tak niedawno braciszek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje synkowi :)

Dziś dzień porządków ogrodowych, najpierw taras, potem trochę w ogrodzie, z przerwami, bo padało.

Drzewka wkopaliśmy, ale na rabatach wciąż jeszcze sajgon.

Ten spokój, który zachowuję, to zasługa urlopu, jak człowiek wypoczęty, to wszystko lepiej znosi.

Arctica prosi o powakacjowanie...dobrze, będzie wakacyjnie :)

 

Od kilku lat jak wiecie pierwszy tydzień urlopu spędzamy nad jeziorem Garda, które jest moją wielką miłością.

Wiele o nim pisałam rok temu. Pobyt w tym miejscu to taka uczta duchowa, karma dla zmysłów.

Wszystkie tu pracują na zwiększonych obrotach, wzrok...bo widoki piękne, przestrzenie, wysokości.

Węch, bo wszystko pachnie, kwiaty, dobre jedzenie w knajpkach i ta niezwykła włoska kawa,

nigdzie nie parzą tak dobrej...włoskie espresso nie do podrobienia.

To tydzień wycieczek, zwiedzania, ale i plażowania, bo woda czysta i ciepła.

W tym roku poznaliśmy trzy nowe miejsca.

Dwie pierwsze wyprawy to Tignale i Tremosine. To płaskowyże, zwane tarasami jeziora Garda.

Tremosine leży na wysokości 414 metrów, wiedzie do niego malownicza droga wijąca się wśród górskich szczytów.

Widoki nie do opisania, stojąc na tarasach widokowych, dech zapiera.

Miasteczka po drugiej stronie jeziora są z tej wysokości mikroskopijne i dopiero stąd widać jak niewyobrażalnie wysokie są Alpy w tej części Włoch.

Szkoda, że zdjęcia nie są w stanie oddać tej perspektywy, tych wysokości i przestrzeni.

 

tre2..JPG

 

tre..JPG

 

tre1..JPG

 

Tignale, miejscowość leżąca na terenie parku "Alto Garda Bresciano".

Był moment, w którym adrenalina dosłownie przytkała.

Chcieliśmy wrapać się autem na niezły szczyt, na którym wznosi się kościół Monte Castello, który jest miejscem pielgrzymkowym.

Zbudowany w niezwykłym miejscu, z którego rozciąga się widok na całe jezioro właściwie z poziomu lecącego samolotu.

Droga wąziutka, zakręty takie, że ledwie wyrabialiśmy z szerokościa auta, tak stromo pod górę, że smierć w oczach.

Na końcu brama wydawało się że prowadząca w przepaść.

Dojechaliśmy, ale patrząc potem w dół, ja i córka nie miałyśmy odwagi wsiąść i zjechać.

Panowie pomknęli na dół, a my zeszłyśmy pieszo...oj łydki bolały od "szybkich nóżek" ;)

 

Mój student oparty o barierkę, za którą...jak spojrzałam, to to prawie zemdlałam ;)

 

treh..JPG

 

zjazd z tego płaskowyża niezwykle malowniczy, niektóre zakręty pod takim kątem jak na zdjęciu

 

zakręt..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia wycieczka prowadziła nas do jeziora Tenno.

Minęliśmy zwiedzany wcześniej wodospad Varone, woda spada w wydrążonej jaskini z wysokości ponad 90 metrów.

Robimy zdjęcia z tarasów widokowych na dolinę z miejscowością Riva

 

riva..JPG

 

droga prowadząca do doliny Tenno dość hałaśliwa, dużo jazgotliwych skuterów, bardzo kręta,

wsinamy się coraz wyżej i trudno uwierzyć, że na takich wysokościach może być woda...a jednak.

Zostawiamy smochód na parkingu, idziemy kilkaset metrów wąską dziką ścieżką i naszym oczom ukazuje się zielono turkusowa tafla wody

otoczona przyrodą...i niezwykłą wręcz ciszą. Tę ciszę do dziś mam w uszach, gdy patrzę na to miejsce

 

tenno..JPG

 

po zrobieniu jednego zdjęcia padły nam baterie w aparacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uliczki..JPG

 

uliczki1..JPG

 

Drugi tydzień urlopu tradycyjnie nad Adriatykiem, typowo leżakowo, książkowo, basenowo,

czyli słodkie, aczkolwiek nie rozwijające nieróbstwo.

 

Specjalnie dla Ew-ki, zdjęcie romantyczne nieco, podobne już kiedyś było ;)

 

wak..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne widoki ....( dotyczy nie tylko pleneru ;) )

może za jakieś ...10 lat wybiore się tam z moją równie młodą i piękną ;)

ogłoszenie drobne : szukam sponsora na wakacje... :cool:

ps : takie serpentyny to ja po 2 piwach ...

 

 

 

...siadam z tyłu auta ;)

Edytowane przez bodzio_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu :)

 

bardzo mi przykro, że aż takie straty w ogrodzie, straszne te żywioły :( u mnie żar się leje z nieba aż strach myśleć co będzie jak burze sie zrobią ehh

 

a wakacje piękne! Pięknie wyglądasz! jakbym nie wiedziała, ze masz dorosłe dzieci, to daję Ci 30 wiosenek :) pozazdrościć

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...