Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Toluś !

czy posiadasz grill w swoim orgodzie jeśli tak to pochwal się jak go wkomponowałaś ?

Pytam bo obecnie jestem na etapie zakubu grilla betonowego i chciałabym go ustawić przy altance ale widząc twoją wrodzoną zdolność aranżacji liczę że cos mi podpowiesz :)

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie pić kawy, kiedy ciśnienie zwykle 95/60, przy czym tętno powyżej 90. Samopoczucie do kitu.

Ech, starość ;)

 

Witam i spieszę sprostować, że nie starość to, nie starość! Tylko przypadłość szlachecka ;)

A ciśnienie na granicy hipotonii i tętno zwariowane znam dobrze, oj, znam :( Ale na pocieszenie zacytuję fragmencik artykułu:

"(...) jest jakiś związek łączący hipotonię z długowiecznością. Jednak na razie są to tylko hipotezy niepotwierdzone przez naukowców. Osoby z niskim ciśnieniem nie mają powodów do obaw cierpiąc na tą dolegliwość, albowiem posiadają swojego rodzaju eliksir długowieczności (...)" :)

Na ochłodę przesyłam widoczek ze spaceru sprzed kilku dni:

 

http://images41.fotosik.pl/313/b66ffadfcfa04b93m.jpg

 

A już tak zupełnie nie mogąc się oprzeć pokażę moje wczorajsze znalezisko - na naszej działce, na maleńkich iglaczkach - maleńki rój pszczółek. Rozbroiły mnie całkowicie. I już liczę w myślach na ten miód spadziowy za latek parę, hehe :rolleyes:

 

http://images40.fotosik.pl/313/a442f348249df5ffm.jpg

 

Ps. poza pszczółkami urzekł mnie zachód słońca (planuję tak umiejscowić kuchnię w projekcie, by móc mieć go przed oczami). Jakość niestety nie najlepsza, jako iż zdjęcie robione aparatem z telefonu, ale co tam! Pozdrawiam!

 

http://images47.fotosik.pl/318/f6f3215172507747m.jpg

 

 

 

Edytowane przez evitare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się nabijacie tu ze mnie...buziaki wszystkim :)

wczoraj późnym popołudniem pojechałam na działkę z moją absolutnie najlepszą i absolutnie wyjątkową przyjaciółką na babski wieczór,

a właściwie noc i dzisiejsze przedpołudnie.

Do drugiej w nocy chcichrałyśmy się na tarasie nieprzytomnie, białe zmrożone wino nam w tym pomagało ;)

Gadałyśmy jeszcze później do 4, a raniusio biegałyśmy po rosie.

Kurcze, żadnego bólu głowy, żadnego ataku migreny...cudownie ozdrowiona.

Wnioski...nasuwają się same :)

Jeśli dziś nad ranem znów mnie dopadnie, wracam na działkę, kupuję beczkę wina i tam zostaję. Kto ze mną ?

 

Evitare, piękne zdjęcia, zdradź, gdzie był ten spacer (zdjęcie1), niezwykle piękne miejsce

BetaGreta, cieszę się że jesteś :)

Sure, może i w pół śnie, ale jednak dłużej i tego się będę trzymać :)

Wipka, odkąd kupiliśmy grill elektryczny, dopadło nas lenistwo i nie chce się takiego tradycyjnego rozpalać.

Murowanego nie mamy. Ale wiesz co, gdzieś w dziale ogrodów chyba był wątek o grillach murowanych, warto odszukać,

bo jak dobrze pamiętam było sporo zdjęć i propozycji. Może akurat coś tam wypatrzysz.

Bemark, ja mam położoną kostkę o nazwie "Starobruk" robioną przez lokalnego producenta.

Starobruk...bo jest taka lekko zaokrąglona, chyba nawiązując do dawnego bruku zwanego "kocimi łbami".

Jest dość mocna, ale nie ukrywam, że jasny kolor na podjeździe już od dawna nie jest taki, jak na początku.

Z tym, że mnie akurat taka świeża, czysta mniej się podobała.

Za nowa, za sztuczna, teraz jakoś tak naturalniej wygląda, kiedy czas ją spatynował, mech się delikatnie przytulił w zaokrągleniach.

Nie przeszkadza mi to.

 

Siedzę z mokrym ręcznikiem na głowie, zajadam melona i myślę o Was wszystkich ciepło...bo przecież inaczej nie można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolniona z wymyślania, bo wiadomo, że choruję na głowę ;)

ale powodów owych Dionizji (trudne słowo;) ) jestem niezmiernie ciekawa.

Jakież inne mogłyby być? ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powodów owych Dionizji (trudne słowo;) ) jestem niezmiernie ciekawa.

Jakież inne mogłyby być? ;) :)

1. nadzwyczajna chętka na doznania estetyczne, smakowe i wysublimowane (te bosonogie nimfy*) :rolleyes:

2. miła konwersacja wspomagana beczką (a nawet dwiema) :stirthepot:

3. bachanalia bez szczególnych aspiracji - ot, typowy, acz kurtularny reset systemu przed kolejnym pracowitym tygodniem :lol2:

4. mix powyższych (ewentualnie dyscyplin dodatkowych ;))

 

 

* http://www.youtube.com/watch?v=RtjSrWvsF-A :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

dzikuje pieknie za odpowiedz

mam jeszcze jedno pytanie

chodzi mi o skarpy ktore masz przy tarasie

czy ziemia jest usypana bezposrednio przy tarasie czy masz moze opaske z kostki czy kamienia

mam podobny uklad tarasu i nam zaproponowano poprowadzic wzdluz tarasu opaske z kostki a nastepnie usypac ziemie i zrobic skarpe

gdybys mogla mi cos podpowiedziec bede wdzieczna

pozdrawiam cieplutko w chlodny i pochmurny dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...