Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu, jak pielęgnujesz te trawy? Ścinasz je przed wiosną do ziemi? Jakoś specjalnie dbasz o nie? Mam kilka gatunków nasion i kilka sadzonek w gruncie do przesadzenia i nie wiem jak sie za nie zabrać. Te nasiona to mam tak do gruntu bezpośrednio wysiać? Też planuję taką żwirkową rabatę i chciałam tam trawy, ale nie wiem czy mam wysiać pod żwirem trawy i one sobie wzejdą, czy lepiej już odchowane sadzonki :/ Poradź proszę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w pochmurny, mokry po nocnych deszczach poniedziałkowy poranek.

Poranna kawa już nie na tarasie, za chłodno.

 

Ewosek, ja nie siałam traw ozdobnych z nasion, tak więc żadnego doświadczenia nie mam.

Kupowałam gotowe, dobrze ukorzenione sadzonki.

Nie wszystkie trawy ścinam po zimie. Te wysokie tak, natomiast niskie, które widać na przedostatnim zdjęciu nie.

One tak ładnie, zdrowo wyglądały po zimie, zwłaszcza te z szerokimi paskowanymi liśćmi, że nie było potrzeby ich ścinania.

Trzeba swoje obserwować, to, co jest wiosną wyschnięte, należy wyciąć i czekać na nowy przyrost.

Mam wielką pokusę, by stworzyć większy zakątek trawiasty z gatunkami wysokimi, stanowiącymi mocny, wyrazisty akcent.

Ale nie mam na to miejsca :( Za mały mam ogród, za mały.

 

Chopinetka, jak miło Cię widzieć :) ja też pozdrawiam najserdeczniej :)

 

Wróciliśmy wczoraj z ostatniego w tym sezonie weekendu spędzonego nad jeziorami.

I tak trochę smutno się zrobiło, nostalgicznie.

Jak ja bym chciała móc coś poprzestawiać w kalendarzu tak, żeby wrócił czerwiec...ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra -pakuj manatki i przyjeżdzaj do mnie .....posiedzimy na tarasie przy kawce , na hamaku sie pobujasz ...i ciasto upieke :wiggle: u nas dzisiaj jeszcze bardzo ciepło -właśnie wróciłam z ogródka ( w koszuli latam i boso ;)) .. ale musze zaraz na kilka godzin sie w pracy pokazać a tak mi sie nie kce :bash:

 

ps...a jak impreza rocznicowa sie udała ? mamcia juz w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dzisiaj jeszcze bardzo ciepło -właśnie wróciłam z ogródka ( w koszuli latam i boso ;)) ..

a czemu w koszuli :rolleyes:

ja latałem bez, ale w butach ;)

 

a trawy to podobno na wiosnę najlepiej wypalić :eek:

Edytowane przez jamles
skleroza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, z tym wypalaniem !

A bez koszuli to ja też lubię polatać...tu i ówdzie ;)

Ew_ka, Mamę ze szpitala zabrałam w piątek, jestem szczęśliwa, że jest już w domu.

A uroczystości 55 rocznicy ślubu będę w ten czwartek.

A w piątek przyjeżdża i zostaje do poniedziałku Agacka...tadaaaaaaaaam :)

Może wpadlibyście też z Heniutkiem i ...Jamlesem :)

jakby co, to czekam, stoję na drodze i wypatruję :)

Aha, rozpogodziło się i jest bardzo ciepło i przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno aha...w hamaku bujałam się w sobotę i niedzielę nad jeziorem będąc.

Ciekawy hamak przywieziony z Tajlandii.

Taki jest, że można w nim całkowicie się ukryć i komary nie mają szans by krwi utoczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu :)

....wpadłam do Ciebie za namową sure i aka z ina...........aby podpatrzeć u Ciebie obrzeża rabat........bo moje mi się nie podobają.....

ale to co tu Ciebie zobaczyłam powaliło mnie na kolana!!!!!!!!!!!! :)

PRZECUDNY OGRÓD masz!!!!!!!

....słów mi brakuje, jestem pod wrażeniem!!!!!

może wiecej napisze jak nico ochłonę;)

 

.......teraz to już wogóle moje obrzeże rabaty moge zakopać pod ziemie:( ide sie pochlastać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...