Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tola, juz pisalam wczesniej swoj poem, odnosnie Twojego - cudnego ogrodu.

OK, nie slodze! Przejde do konkretow!

Tak, biegalam po forum, i zastanawialam sie, gdzie zadac moje pytanie? W koncu, zadecydowalam, ze udam sie wprost do Ciebie :)

 

Chodzi mi mianowicie o porade dotyczaca - jodly gorskiej srebrnej; Abies lasiocarpe "Compacta".

Problem w tym, iz nie bardzo jestem pewna, ze jest to, ta wlasciwa, nie posiadam zadnego zdjecia, bym miala pewnosc.

Planuje obadzic swoja dzialeczke od frontu, wlasnie tymi jodlami; z tego co przeczytalam, sa geste /a to wazne/ i naprawde musza byc sliczne, gdyz maja iglaki "oszronione"?

Pomocy, prosze.

Czy wiesz tolu, o jakich pisze? Rozumiem, ze z tak skapych informacji, trudno jest cos wywnioskowac, ale wiecej nie posiadam.

Najwazniejsze pytanie - czy to dobry pomysl, jak wysokie rosna, w jakich odstepach sadzic, jak pielegnowac? Mialo byc tylko jedno pytanie. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj tolu :-)

mam nadzieję że wybaczyłaś mi naszą nieobecność ;-) ale żałuję okrutnie :cry:

nastęnym razem nie będę się oglądać na rodzinkę i przyjadę sama :p

 

zauroczyło mnie obramowanie drewnem przejścia pomiędzy pomieszczeniami - fajny pomysł! już sie zastanawiam jak by to wyglądało u mnie ;-)

 

i kaskada z Kaskaderem i Inwestorką super!

nie wspomnę roślinek ;-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu

zawsze kiedy mam " chandrę ogrodową" :wink: zaglądam sobie w Twój wątek i od pierwszej do ostatniej strony oglądam tą zieloność, która otacza domek.

A w domku coraz piękniej, czuję, że przeprowadzka jest blisko. Czy planujesz kolędę zaśpiewać w swoim nowym salonie przy kominku ?

Życzę dalszych sukcesów i zdrowia dla Twojej rodzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baśniowy Śnie jodła górska jest drzewem wolno rosnącym, bardzo pięknym, nie wymaga szczególnej pielęgnacji, znosi każdy rodzaj gleby.

Więcej informacji znajdziesz w Googlach.

Tu zdjęcie

 

http://www.atlas-roslin.pl/foto/js/js-jodla.gorska.PICT5080.jpg

 

Ivonesca, Aga J.G. wspólna podróż to świetny pomysł, macie do siebie po drodze, a wtedy do mnie też już nie tak daleko :wink:

 

Gohna bardzo dziękuję za życzenia. Jeśli jest zdrowie, to wtedy ze wszystkim sobie można poradzić.

Przeprowadzka nie wcześniej, niż wiosną ( i to wersja mocno optymistyczna) ale kolędę przy kominku zaśpiewam i wspomnę o Tobie...obiecuję :D

Cieszę się, że mój wątek bywa lekiem na chandrę, postaram się jeszcze dziś wrzucić kilka zdjęć do albumu, wrzosy tak pięknie kwitną...

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodziu

Na życzenie babie lato spowijające owoce aronii

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/9-2.jpg

 

i kwitnące wrzosy, które uwielbiam, bo jestem "panną z września" :wink:

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/8-2.jpg

 

i moje pszczółki, pracowite stworzenia

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/6-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gohna ale kolędę przy kominku zaśpiewam i wspomnę o Tobie...obiecuję :D

Cieszę się, że mój wątek bywa lekiem na chandrę, postaram się jeszcze dziś wrzucić kilka zdjęć do albumu, wrzosy tak pięknie kwitną...

Pozdrawiam serdecznie :D

 

 

Tolu

:oops: bardzo dziękuję za ciepłą myśl o mnie w świąteczny wieczór... Na pewno z wzajemnością.

Twój wątek nie tylko jest lekiem na chandrę. Jest motorem działań ogrodowych. I z pewnością 100% napiszę, że na pewno nie tylko moich działań. Wczoraj kupiłam sosnę kosówkę i kilka krzaczków do mojego :-? hmm " ogródka".

 

A wrzosy są rzeczywiście piękne... Skoro jesteś " wrześniową dziewczyną", to składam cieplutkie życzenia spełnionienia marzeń i kolejnych marzeń ( bo bez nich trudno żyć :wink: ).

Buziaki Tolu z okazji urodzin.

 

http://www.e-kartki.net/kartki/111790783564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ivonesca, Aga J.G. wspólna podróż to świetny pomysł, macie do siebie po drodze, a wtedy do mnie też już nie tak daleko :wink:

 

a jak pojadą przez Gliwice i Tychy to już tylko mały kroczek 8) :wink:

:lol: :lol: :lol:

 

ale jak ciasno w aucie się zrobi :wink: 8) :lol: zwłaszcza jak o Bieruń zahaczą Fred jakby przytył ostatnio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gohna dziękuje za życzenia i przepiękna różę...jutro zapraszam na tort :D

 

Pamiętaj, że kosówka bardzo dobrze znosi suszę, nie podlewaj jej zbyt często, bardzo lubię i sosny i kosodrzewiny i ich zapach. Jesień to dobra pora na szaleństwo nasadzeń w ogrodach. Przed utratą zdrowego rozsądku nie przestrzegam, bo sama się do tego nie stosuję :roll: :wink:

Zamierzam w sobotę posadzić cały kosz cebulek tulipanów i żonkili, a Ty sadzisz cebulowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, co ta za roślinka na której zrobiłaś zdjęcie pszczółki?

 

@niu, ta roślina to rozchodnik. Prosta w pielęgnacji, dobrze rośnie na suchych glebach, na zbyt ciężkich, wilgotnych gnije.

Tu jest zdjęcie jak wygląda wczesną wiosną, gdy po zimie wychodzi z ziemi

 

http://www.math.iupui.edu/~mmisiure/czerwiec04/photos/rozchodnik.jpg

 

a tu kiedy we wrześniu kwiatostany zaczynają z zielonych przebarwiać się na różowo....pszczoły je uwielbiają

 

http://www.frank-raj.pl/Bilder/Bilder_Byliny/Rozchodnik_s_in_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, Ochy! Achy! już były. podpisuję się pod wszystkimi. Dodam do nich jeszcze swój podziw, przede wszystkim dla Twojej konsekwencji.

Wspaniale i wytrwale radzisz sobie ze wszystkim: rodziną z dzieckami, ogrodem i budowanym domem.

Ja będę próbowała urządzić i dom i ogród właśnie w stylu. Styl, który chcę na własne potrzeby stworzyć, do którego mnie ciągnie - to styl światła, roślin i zapachów z dzieciństwa. Podczas czytania Twojego wątku dotarło do mnie, że ja też się starzeję, bo bardzo chciałabym, by mój dom moje dzieci i wnuki wspominały tak jak ja dom Babci. Choć chiałabym by był dla nas teraz, ale i na przyszłość. I tu właśnie podpisuję się pod tym co napisałaś: jestem zawsze ciekawa opowieści o tym.....dlaczego ktoś zrobił to właśnie tak, a nie inaczej.

Wracając do konsekwencji, zamierzam się kierować przestronnym jasnym wnętrzem z prostymi sprzętami z dobrych materiałów. Tyle że mnie się marzy podłoga z desek, a mąż chce nowoczesne ogrzewanie podłogowe. I jak to pogodzić? Ja myślę o drewnianych oknach, a mamy je wstawiać gdzieś na przedwiośniu (podobno) więc w takiej porze raczej PCV, bo mokro i zimno?

Żelazna konsekwencja - tego się uczę od Ciebie i Dziękuję. Jesteś wielką pomocą. Jednak będę mieć moc pytań.

I jeszcze jedno - Republika.

 

Pozdrawiam serdecznie

Joanna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...