Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu, powiedz proszę, ile mniej więcej miejsca zajmuje Twoja kaskada (z grubsza; pytam też o wysokość) i jakiej długości masz strumyk? Szczerze mówiąc nie bardzo pamiętam czy kaskada od razu kończy się u Ciebie oczkiem czy jednak jest jakiś strumień. Z jakiego kamienia masz zrobioną kaskadę?

 

Planuję w przyszłym roku uporządkować część ogrodu i zrobić małą kaskadę i strumień wpadający do niedużej żwirowej kałuży (nie zrobię nic głębszego ze względu na dzieci, ale chcę, aby miały gdzie się chlapać). Mam już kilka zdjęć z internetu takich żwirowych oczek, niestety w dużo większym formacie niż ten, który ja planuję. Ale chodzi o klimat zabłąkanego strumyka i spokojnego żwirowego oczka.

 

Dzięki, A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu:)

Od dawna zaglądam do Twojego domku i ogrodu. Ale dopiero teraz się zarejestrowałam (musiałam zagłosować na domek kropkq) i przy okazji chciałam powiedzieć Tobie , że masz piękny dom i przepiękny ogród:) Często tu wpadam żeby nacieszyć oczy lub przy kawce oddać się błogiemu odpoczynkowi w Twoim ogrodzie :)Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z ogródkiem i powiem -będzie ciężko ;) bo chciałabym żeby był tak samo piękny jak Twój:) Szczerze mówiąc - Twój i kropkqi to moi faworyci :)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, kto by nie chciał lata, u nas od trzech dni leje nieprzerwanie.

Zimno, palimy w kominku...dobrze, że jest.

A po niedzieli zapowiadają przymrozki, więc będzie już po daliach i begoniach, a tak pięknie kwitną.

O właśnie, trzeba wkleić zdjęcia, od razu cieplej i weselej się zrobi.

Aka, no dobra, jeszcze raz lato i potem wiosna, może być?

Agnieszek, u mnie jest tak, że jest nieduża kaskada. Patrząc od strony rabaty ma wysokość około metra.

W środku woda spada gdzieś tak z wysokości 50cm, na pewno nie więcej

i płynie około dwumetrowej długości strumykiem, po czym wpada do oczka.

Zaraz poszukam zdjęć i jeszcze raz wkleję dla przypomnienia.

Myślę, że pomysł z płytkim, żwirowym oczkiem jest trafiony.

Widziałam takie w programach "Maja w ogrodzie" i wyglądały bardzo dobrze,

poza tym nie wymagają wielkiego czyszczenia i są bezpieczne dla dzieci.

Alunek, witaj Słoneczko, byłam już u Ciebie, piękne zdjęcia z urlopu.

Michaśka, witaj, dziękuję za tyle dobrych słów :)

No tak, ogrodowe początki nie są łatwe, trzeba dużo samozaparcia, wytrwałości.

Ale to się da zrobić. Wymarzony ogród? no pewnie :)

A kropkqa, czyli Ola ma rzeczywiście piękny, bardzo staranny, zadbany, uporządkowany ogród.

Też podziwiam, zwłaszcza za wielką dyscyplinę w doborze roślin.

Mnie jej nie starcza, ulegam różnym pokusom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu:)

 

Ty to wiesz czym człowieka zadowolić i nacieszyć mu oczy w taką pogodę,nie wiem jak to robisz,że zawsze tak u Ciebie pięknie:)

Pozdrawiam:)

 

 

P.S.czy będę mogła zadać pytanie;)mam problem i nie wiem co posadzić przy płocie,ale to jak będziesz miała chwilkę czasu,bo jakoś mało tu ostatnio zaglądasz:)

Edytowane przez Nadulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadulko, byłam u Ciebie, ale nie widzę zdjęć :(

Jamles, jak będziesz pisał o swoim ogrodzie, że to ugór, to doniosę Pani Jamlesowej i oberwiesz ;)

Sure, idę do Ciebie, kocisko poprzytulać :)

 

I najważniejsze...nie pada i nawet słonko czasem przebija się przez chmury, ale strasznie zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaglądam do Ciebie Tolu od dawna, jeśli tylko mam czas to często zaczynam dzień od wizyty w Twoim ogrodzie.

Jest coś magnetycznego i w ogrodzie i w domu Twoim. Pewnie dlatego, że Ty sama jesteś taką osobą i wszystko co tworzysz jest niesamowite, magnetyczne właśnie. Przyciągasz ludzi swymi ciepłymi opowieściami... o tym jak powstawał dom i ogród i jaka to radość z ich tworzenia. Mnie samej dajesz siłę i wiarę, że też uda mi się stworzyć taki piękny ogród, choć ja dopiero zaczynam. Jak to dobrze, że chcesz się dzielić swoimi doświadczeniami.

Chciałbym zapytać jakie sosny i świerki rosną w Twoim ogrodzie? Tak szybko urosły, a ja chciałabym posadzić u siebie coś zimozielonego, szybkorosnącego, co mogłoby stanowić kanwę ogrodu. Mój ogród powstaje powoli, tak jak i dom( wymyśliliśmy sobie z mężęm, że będzie to inwestycja bez kredytu), a że mieszkamy zagranicą nie mogę sadzić roślin wymagających, a chciałabym aby już coś rosło, aby jak najszybciej dom wrósł w zieleń.

Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu jak zwykle pięknie, kaskadę oczywiście zgapię, coć będę na pewno tworzyć z tyłu domu na tym moim wielkim prostokącie........może masz jakąś wizję co tam u mnie mogłoby powstać...Mam całą zimę na zrobienie planu....a na wiosnę ruszamy. U Ciebie jest tyle odmian kwiatów, kwitna w róznych porach.....i zawsze jest tak kolorowo-muszę to nadrobić u siebie. Tolu a czy to dobra pora na sadzenie cebulek, dostałam kilka odmian od babci i nie wiem czy sa jakieś specjalne wymagania- mam lilie, tulipany, żonkile.

 

a tu mój "prostokąt do zagospodarowania, proszę o jakies pomysły, rady....sugestie

http://images45.fotosik.pl/326/6d90ceb5c56a2c55med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Tolu!na wstepie chciałam Cie skomplementowac, ale Zuzia 17 to zrobila doskonale, nie bede sie powtarzac, fakt jest taki, ze rowniez dzień zaczynam od odwiedzin Twoich włosci, mam folder pt. "zlote rady Toli", a na ogrod i dom napatrzec sie nie moge wciąz... Kiedys juz pytałam o wielkość okna w salonie, a dzis o firme i ich kolor, czy to zloty dąb jest może?gdybys byla tak łaskawa i mi to wyjawiła...wiem, ze gdzies juz o tym pisalas, ale stron jest tyyyyle... pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...