Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Alunek, na szczęście to ta nawałnica z lipca z gradobiciem o której kiedyś pisałam.

Aga- Żona Facia, jestem ogromną miłośniczką żurawek.

Trudno mi powiedzieć, które są najładniejsze, bo wszystkie zachwycają.

Spróbuj spojrzeć na te zakupy z takiej strony, jeśli masz ciemnozielone tło, gdzie będziesz je sadzić,

wybierz jasne, pomarańczowe, cytrynowe., by powstał kontrast.

Jeśli będą w miejscu, w którym już dużo się dzieje i jest sporo różnych roślin, lepiej wybrać i posadzić jeden gatunek.

Jeśli jest spokojnie, możesz stworzyć różnokolorową kompozycję.

Ale mnie korci by zrobić zakupy u tego Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu - u Ciebie jak zwykle pięknie ! Zaglądam od czasu do czasu i nie skupiając się zbytnio na literkach przesuwam wątek w poszukiwaniu zdjęć - jak zwykle cudnych ! A zieleń trawy aż razi w oczy :)

Choć i muszę przyznać ze i nasza w tym roku pięknie się zagęściła a to chyba za sprawa automatycznego nawadniania..

Ale ja nie o tym - zwracam się do Ciebie mojego ogrodowego guru, bo wiem ze Ty na pewno wiesz a i żadnej prośby bez odzewu nie zostawiasz :)

Otóż - nabyłam w weekend przepiękną (no istne cudo, jak stanęłam przed nią to nogi mi w ziemię wrosły, oczy z orbit wyszły a szczena opadła i ruszyć się nie mogłam :) ) hortensję zorro - oprócz pieknego niebiesko-fioletowego wybarwienia ma ogromne jak na hortensję kwiaty i podobno dłuuugo kwitnie.. ta moja ma jeszcze pąki nie w pełni rozwinięte, ale już widać jakie będą duze :) No i chciałabym zachować jej barwę kwiatów i nie wsadzać jej do ziemi a trzymać w donicy tylko większą jej sprawię na wiosnę, będę w związku z tym musiala dodać nieco ziemi i wiec moze kwasotę swoja stracić i wybarwienie - więc mam pytanie dotyczace podlewania ałunem, takim zwykłym z apteki - wiesz coś o tym? Tak mi poleciła babka która ją sprzedała, ale nie zapytałam o proporcje no i czy jeszcze przed zimą ją podlać czy wystarczy po przesadzeniu na wiosnę? Nie chciałabym jej zmarnować !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Tolu za zdjęcia kaskady i opis. Bardzo mi pomogły. Stwierdziłam, że strumienia długiego nie będzie, będzie wersja skrócona. Mam zimę na wymyślenie całości.

 

Teraz mam jeszcze pytanie z innej beczki: co robisz z meblami z tarasu na zimę? Chowasz je czy zostawiasz? Konserwujesz je jakoś? Czy do takich drewnianych mebli nie ciągną osy? Wiem, że osy lubią się wygrzewać na drewnie, bo to samo robią u nas na huśtawce dla dzieci. Dzieci wcale nie chcą się tam teraz bawić, bo się boją. Zawsze jest tam kilka os... Niby nigdzie w pobliżu gniazda nie mają, ale przylatują i wygrzewają się jak na plaży... Nie chcę stwarzać im dodatkowych atrakcji, zwłaszcza że w te wakacje syna użądliła franca w policzek, a ponieważ odganiał ją ręką, to jeszcze poprawiła w palec! Skakał i piszczał okrutnie, więc teraz panicznie się boi. Pozostali też, bo to widzieli. Sami też zresztą mają swoje doświadczenia.... Dlatego teraz jestem bardzo ostrożna w doborze wyposażenia ogrodowego (szeroko pojętego :)) Rozważam nawet znaczne ograniczenie kwiatów.... tylko wcale nie jestem przekonana, czy to coś da.... Osy obsiadają nawet betonową latarnię przy naszym ogrodzeniu i tak sobie latają (ze 20 sztuk). Nie mają tam gniazda, tylko sobie taką rozrywkę znalazły.... I tak na każdej latarni na naszej ulicy. Na sąsiedniej zresztą też.

 

Stąd moje pytanie o te meble. Z pewnością będziemy chcieli kupić meble na taras, tylko nie wiem: drewniane czy metalowo-drewniane, czy jeszcze jakieś inne. Jest taki ogromny wybór...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, jestem na tak, w końcu bycie szefową KK do czegoś zobowiązuje :)

I nawet wieczorne dyżury biorę na siebie, obiecując spragnionych napoić ;)

 

Jamles, lodówkę do altanki, w lewy róg ;)

 

Agnieszek, to rzeczywiście macie problem z tymi osami.

Ja u siebie niczego niepokojącego nie zauważyłam, osy nam nie dokuczają.

Na zimę z tarasu zabrałam na strych krzesła i leżak.

Został stół i ławka. Niczym nie przykrywałam.

Taras zadaszony, więc te meble nie stały tak całkiem pod chmurką.

Po zimie odświeżyłam je jedną warstwą oleju do drewna kupionego w Jysku.

Wyglądają dobrze.

 

Arcobaleno, słyszałam o podlewaniu ałunem w celu wybarwienia na niebiesko kwiatów hortensji.

Ale sama tego nie robiłam, więc o proporcjach nie mam pojęcia.

Wydaje mi się, że podlewanie tym preparatem należy wykonać dopiero wiosną.

I to chyba nie od razu po ruszeniu wegetacji, ale po pokazaniu się pąków kwiatowych.

Ale to podpowiada mi intuicja, lepiej gdzieś jeszcze doczytać.

Ja dziś korzystając wreszcie z ładnej pogody poszalałam z pracami ogrodowymi.

Poszerzyłam pas kamyków wokół altanki, posadziłam hortensję Vanille Fraise Renhy.

Piękna odmiana, ale nie wiem, czy da radę na mojej glinie.

 

Mohag, w sprawie Twojej niemiłości do zieleniny nic nie drgnęło? ;)

bo ja cały czas mam nadzieję, że mnie jeszcze pasją do badyli kiedyś zaskoczysz ;)

Piękną masz łazienkę tę w kropki...baaaaaaardzo mi się podoba :) Pozdrawiam :)

 

Dziś siedząc ( kwadrans może ;) ) na tarasie obserwowałam babie lato.

Piękne długie nici powiewały delikatnie i lśniły w słońcu... i dzikie wino zaczyna się przebarwiać...już jesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, żadnych folii, przecież folia nie przepuszcza ani powietrza, ani wody, powstanie martwica ziemi, brrr.

Na skalniak nie dawałabym też agrowłókniny. Między kamieniami posadzisz rośliny skalne,

które się rozrosną i nie zostawią miejsca zielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita Tolu

Ogród najpiękniejszy na świecie, jak zwykle zachwyca.

 

Ale ja w innej kwestii. Toluś doradż jak można wprowadzić jakieś zmiany w "naszej" łazience z płytek castanio;)

Ja mam odcień zielonkawy, szafki beżowe i tak jakoś mi mdło, chcialabym wprowadzić jakieś zmiany, ale ściany mam w płytkach, może jakieś dodatki, ale nie mam pomysłu, Tolu, pokaż jak możesz swoją łazienkę, może cos podpatrzę...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, żadnych folii, przecież folia nie przepuszcza ani powietrza, ani wody, powstanie martwica ziemi, brrr.

Na skalniak nie dawałabym też agrowłókniny. Między kamieniami posadzisz rośliny skalne,

które się rozrosną i nie zostawią miejsca zielsku.

 

Tolu złota pocieszyłaś mnie :)

Nie lubię plastiku i sztuczności i dlatego mnie to cieszy.

Fakt, muszę więcej roślinek na wiosnę posadzić, to nie będzie miejsca dla chwastów i traw :)

Obsypać nie które korą ( wrzosy) i nie które kamyczkami, a reszta niech się rozrasta :)

Wielkie dzięki :) :)

Edytowane przez Megana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, narazie walcze z zielskiem - dosc radykalnie zreszta ;) a co do moich postepow w pasji do chabazi hmmm nie zauwazylam jeszcze ale mysle, ze jak przez 14 lat majac ogrodek tej pasji nie poczulam, to i nie poczuje tak szybko ;)

 

Dzieki, fakt kropkowa - moze byc, chociaz juz sie do niej przyzwyczailam i nie robi na mnie takiego wrazenia jak na poczatku hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu!

 

Oglądam ten dziennik już od jakiegoś czasu. I oczywiście jak reszta osób tu zaglądających jestem pod wielkim! wrażeniem!!!! I jak tak patrzę to zastanawiam się: zazdrościć? nienawidzieć? uwielbiać???? I tak, to ostatnie! Uwielbiam Cię za to, że dajesz taką inspirację innym. Bo jak człowiek się tak naogląda to też tak chce. I zaczyna się walka. Pomysły się rodzą, człowiekowi się chce. I mi się też chce! I też będę miała taki ogród! Może nie taki sam, ale też taki śliczny. I jak już będę miała to się pochwalę! O!

A poza tym to szczere gratulacje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...