Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tolciu wszystkiego dobrego dla Ciebie! Niech życie już tylko same przyjemności Ci funduje a każdy nowy dzień będzie inspiracją kolejnego. Dużo zdrówka, bo to ważne w każdym wieku i dla każdego. Dużo też miłości, tej Waszej, niesłabnącej i ciągle podsycanej.

Reszta napewno się ułoży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo, bardzo Wam wszystkim dziękuję za piękne życzenia,

za pamięć, kwiaty, prezenty, te muzyczne też :)

Za wszystkie niezwykle ciepłe słowa, które jak zawsze mnie wzruszyły,

bo ja to z tych co się wzruszają...no tak jest.

Dziękuję za to, że tu ze mną jesteście :)

Dziękuję za wszystkie SMS-y od osób, które już na forum nie zaglądają i których tu bardzo brakuje.

Pozdrawiam Was niezwykle ciepło i serdecznie.

 

A dziś ostatni dzień lata, ponoć w całym kraju pięknie świeci słońce.

U nas niestety nie, chmury wiszą na niebie tak nisko, że aż ciężko oddychać patrząc przez okno.

Ale może to się jeszcze zmieni w ciągu dnia, mam taką nadzieję,

mimo tego że na razie nic na to nie wskazuje.

Pięknego dnia wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) Jestem nowa na forum ale Twój wątek śledzę od dawna a nawet codziennie zaglądam i podziwiam piękny domek i przepiękny ogród. Moje pytanie dotyczy właśnie ogrodu. Byłabym wdzięczna za fachową podpowiedź wolnym czasem.Mam jedno miejsce o minimalnie zaniżonej powierzchni. W tym miejscu wzdłuż ogrodzenia stoi woda jeśli mocno pada. W tym roku prawdopodobnie od wilgoci zżółkły mi tuje i nie wiem czy coś z nich będzie. Mam taki zamiar wyłożyć włókniną wzdłuż ogrodzenia nierówną linią (podobnie jak u ciebie) kawał trwanika i nasadzić różne roślinki(dopiero zabieram się za urządzanie ogrodu a daleka droga ). Planowałam wcześniej trochę podnieść ten obszar jakieś 5 cm tylko szkoda mi dobrej ziemi ponieważ jak sadzę rośliny to i tak do dołka sypię kupioną ziemię.. Zostało mi sporo piasku takiego grubszego taki bardziej delikatyn żwirek (wypełniałam nim ułożoną kostkę) i wpadłam na pomysł by go wykorzystać właśnie w tym miejscu. Czy to dobre rozwiązanie. Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda05, myślę, że to dobry pomysł. Wydaje mi się, że w tym miejscu problemem jest nie tylko obniżenie terenu,

ale dodatkowo jego mała przepuszczalność, czyli podłoże gliniaste.

Wtedy woda zbiera się w obniżonym terenie, słabo wsiąka i utrzymuje dużą wilgotność.

Trzeba ten grunt rozluźnić, to powinno znacznie poprawić jego przepuszczalność i kondycję roślin tam rosnących.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...