Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wczoraj cały czas padało, drzewa zrzuciły już wszystkie liście, będzie ostatnie zgrabianie w tym sezonie.

Dziś nie pada, ale też nie świeci.

Rodzina po śniadaniu, ja przy drugiej kawie, czas na poczytanie naszego Forum.

Saro, weny brak do pstrykania ;)

Arnika, 2l. benzyna i 155 kucyków to już trochę depnąć można, no...troszeczkę ;)

Swoimi Hakuro się nie przejmuj, okrywać nie trzeba. Nie patrz na badyle róż.

Po wiosennym cięciu ruszą jak burza.

Ja swoim zrobiłam kopczyki z ziemi i korzeni jednorocznych kwitnących które rosły w skrzynkach tarasowych.

Róże pnące zabezpieczę gałązkami świerkowymi i okręcę włókniną, lub matą słomianą.

Natalia Stanko, zaraz odszukam stronę tego campingu i wyślę Ci mailem.

Fajnie byłoby się tam spotkać, oj fajnie :)

Amtla, jak mój student? na razie zadowolony, zajęcia ma zawsze rano,

więc wrócił do codziennych treningów sportowych.

Zintegrował się z grupą chłopaków na roku, więc towarzysko też jest ok.

Córka ma bardzo dużo zajęć, bo oprócz tego, że od pierwszego roku jest na dwóch kierunkach studiów dziennych,

to w tym zaczęła trzeci na innej uczelni i to w języku angielskim. Szaleństwo ;)

Alunek, nie damy się tym ciemnościom, co nie? Spadnie śnieg, będzie widniej ;) :)

Nadulka, jeszcze trochę i przywykniesz, jak każdy.

Jamles, ja tak patrzę, że chętnych woźniców do tych koni jest coraz więcej.

Będę musiała kluczyki w skarpetce nosić i z oczu nie spuszczać ;)

Mohag, ale miałaś piękną pogodę ostatnio, normalnie lato w listopadzie.

Wrocław i okolice to jak włoska Toskania.

Prawie zawsze ciepło :)

Edytowane przez tola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tola, zauważyłam swoją pomyłkę w adresie, wstyd: [email protected]

 

Ja w tym roku na urlopie byłam w Menton/FR i po drodze zatrzymałam się w Brescii, strasznie byłam zdziwiona dość drogim noclegiem w tym mieście. Po powrocie uświadomiono mnie, że to bliskość jeziora wpływała na cenę. Potem doczytałam się u ciebie, no i te zdjęcia...Bardzo chciałabym tam pojechać, no i odwiedzić Weronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, jak mój student? na razie zadowolony, zajęcia ma zawsze rano,

więc wrócił do codziennych treningów sportowych.

Zintegrował się z grupą chłopaków na roku, więc towarzysko też jest ok.

Córka ma bardzo dużo zajęć, bo oprócz tego, że od pierwszego roku jest na dwóch kierunkach studiów dziennych,

to w tym zaczęła trzeci na innej uczelni i to w języku angielskim. Szaleństwo ;)

 

Oj, "biedne" te nasze dzieci...trzeci kierunek studiów powiadasz ? To chyba humanistka musi z niej być, bo ja nie wyobrażam sobie tego na studiach technicznych...ale i tak zdolna musi być...wiadomo; po mamusi :D Tylko gratulować...

 

Twoje dzieci w rodzinnym mieście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Amtluś, studiują na miejscu.

Córka oba kierunki na Uniwersytecie, i Ekonomia i Zarządzanie,

a teraz jeszcze Stosunki Międzynarodowe... wykłady, ćwiczenia, egzaminy wszystko w języku angielskim.

Zdolna bestia, na obu kierunkach ma stypendia naukowe i jeszcze czas na udzielanie korepetycji z angielskiego.

Jestem z niej bardzo dumna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu, rozumiem,że pogoda deszczowa i te panujące już od godz. 16 ciemności nienastrajają pozytywnie do życia. Ale byle do wiosny i tego się trzymajmy. Trzeba cieszyć się teraz nastrojem i zapachem w domu jak pali się w kominku....usiąść z herbatką i się trochę pogrzać.

Pozdrawiam gorąco z pochmurnej opolszczyzny.

 

A i gratuluję pociech. Musisz z nich byc bardzo dumna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieje się z tymi cysternami. Zamknięcie ul. Hetmańskiej sparaliżowało ruch w mieście.

Bo to ulica odciążająca ruch ze śródmieścia, które jest w wielkiej przebudowie.

Mówią, że niebezpieczeństwa dla mieszkańców nie ma, ale wygląda to masakrycznie.

Płoną dwie lokomotywy i 7 cystern z olejem opałowym, zagrożone są cysterny z gazem i to jest problem, bo jak wybuchną?

 

Jamles, poprzedniczka wystawiona na Allegro, pójdzie w obce ręce.

 

Dorbie, super obrzeża zrobiłaś

. Jak trawa się zagęści, brzeg się wzmocni, wtedy to oddzielenie będzie jeszcze bardziej wyraźne i trwałe.

Ten rowek pustej czarnej ziemi przy obrzeżu mocno ubijaj, udeptuj.

Pod lekkim kątem bardzo mocno ubijaj brzeg trawy, by była jak najbardziej zwarta i musi być wyżej, niż ten pusty pas ziemi.

W przyszłym sezonie będzie już całkowicie tak jak u mnie. Zdolna uczennica, brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sara_78, w kominku palimy codziennie, każdego wieczoru miłe ciepełko roznosi się po domu.

Bez ognia w kominku nie wyobrażamy sobie tych jesiennych wieczorów.

W naszym przypadku kominek rzeczywiście jest sercem domu.

Pozdrawiam Cię serdecznie z mokrego, mglistego Podlasia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wlasnie - czy byly zawsze zdolne?

Bo ja jestem przerazona, moje dziecko w IV klasie ma same 3ki i mowi ze to dobrze:-( a ja jestem przerazona co z niego wyrosnie, czy to zero ambicji? Ale w judo za to jest swietny, na 3 lata treningow ma ok 20 medali, z czego 2 srebrne i dwa brazowe,reszta zlote i 3 zawody tylko bez medali. Ale nie sportem zyjemy, bedzie głąb z matmy a dobry w sportach. Moze jak dorosnie bedzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko tez wcześniej nie za bardzo lubiło się uczyć, dopiero studia go zainteresowały! ;)

Tolu, zazdroszczę tak ambitnych i pracowitych potomków! :)

 

Właśnie szukam u nas drewna do kominka, zastanawiam się, czy olcha to dobry gatunek? Napiszcie, jakie stosujecie i ile +/- metrów w sezonie zużywacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...