Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tolu witam Cię znowu.

Ponieważ wiem, że masz taką artystyczną duszę, to przychodzi mi taka myśl do głowy.

Widoki za oknami mamy wszyscy w tej chwili przepiękne. Chociaż mróz i zimno, u nas słoneczko przygrzewa.

Myślę, że warunki na drogach także się ustabilizują. Ja już nie pracuję,jestem na emeryturze dlatego nigdzie wyjeżdżać nie muszę.

Chyba że w góry.

Tolu zapraszam Cię do mojej galerii pod nazwą " Nasz domek - trudna ale owocna decyzja "

Dopiero ją zakładam, ale można już coś przeczytać

Pozdrawiam K.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przemekad, krety żywią się dżdżownicami, larwami i innym plugastwem.

W żyznej ziemi jest tego zdecydowanie więcej, niż w żółtym piasku, któremu bliżej do tzw. martwicy niż do ziemi uprawnej.

Na razie masz piasek, kretów nie ma, ale jak swoją ziemię użyźnisz, wielce prawdopodobne, że się pojawią.

Ja u siebie siatki nie mam, bo zakładając trawnik nie wiedziałam, że takie ustrojstwo jest.

Teraz z pewnością bym ją położyła.

Kiedy wymieszasz już swój piasek z gliną (im więcej jej tym lepiej), wyrównasz, zagrabisz, usuniesz kamienie,

na to położysz siatkę i na nią warstwę czarnoziemu.

Czyli siatka będzie na głębokości około 10-12cm.

Na rabatach nie ma potrzeby by ją kłaść. Nawet gdyby pojawił się kopczyk, to go udepczesz i po bólu.

U mnie w przydomowym ogrodzie odpukać kretów nie ma.

Ale na działce rekreacyjnej trawnik mam zrujnowany. Usiąść i płakać.

Rurki do automatycznego nawodnienia kładzie się na głębokości 30-40cm.

Bezpośrednio do wykopanego rowka. Nie trzeba kombinować z żadną podsypką.

Jeśli będziesz miał jakieś pytania, pytaj śmiało.

Jeśli będę znała odpowiedź, na pewno jej udzielę.

I nie frustruj się tak bardzo, to naprawdę nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać ;) :)

 

 

Ja mam trawnik wlasnie na kolektorach pompy ciepla i nie mam tam kretow.

Przede wszystkim w kolektorach ciecz krazy a krety tego nie lubia, by cos szumialo. A poza tym tym wykopem zmieniasz kolejnosc warstw ziemi a krety sa tam gdzie jest zyzna ziemia, a piszesz ze podsypujesz piaskiem.

U mnie krety robily kopczyki dokladnie naokolo poletka z kolektorami. A teraz mamy kota i on wyciaga krety z nor i koniec z nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojaciejacie, Ramila, ja bardzo proszę by ten Mikołaj przyszedł do mnie w święta :)

innego nie chcę...i koniecznie z tymi dwoma szaleńcami hihihihi :)

 

Żelka, tak śmiesznie z tymi ozdobami.

W ubiegłym roku nie było śniegu, więc ciągnęło do wszystkiego co białe.

W tym roku bieli za oknem "po kokardy", więc ciągnie do koloru.

Choinka w tamte święta była srebrno-granatowa, w tym roku będzie dużo czerwieni.

Powiesiłam już białe ledowe lampki w altance, pięknie oświetlają zasypany śniegiem ogród.

Lubię na niego patrzeć z okien wykusza późnym wieczorem, kiedy juz w domu światła wygaszone.

Szkoda, że nie można tego utrwalić na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cały czas mrozisko trzyma.

Weź tu zwykłą cyfrówką nastawioną na tryb nocny,

zrób człowieku dobre zdjęcia. Kiedy łapki zamarzają,

a drgnąć aparatem nie można, bo od razu wychodzą nie ostre.

Są jakie są, czaru i magii nie oddają...uprzedzam.

 

noc..JPG

 

noc1..JPG

 

noc2..JPG

 

noc3..JPG

 

noc4..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pieknie ... a wiem że małpka cyfrowa niewiele oddaje ... ten ogród jest rajem gdy kwitnie ... jesienia ma wciąż moc a zima zamienia się w białą planetę sniegu ... światło i połyskujące w jego blasku kryształki to magia :) ... inna rzecz że mój mało ciekawy ogród (w zasadzie przesadziłam mocno słowa ogród używając) w tych warunkach też ma urok ... ale tylko dopóki mróz trzyma :) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki piękne... a w rzeczywistości pewnie jeszcze piękniejsze :)

 

Światło dodaje dużo ciepła ... nawet kilka lampę tworzy już klimat. Narazie mam tylko lampki solarne plus oświetlenie podpibtki,ale główka pracowała ... i kilka kabelków jest puszczonych do ogrodu ... tak na przyszłość:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...