Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jamles dziękuję, ale czy to są sprawdzone i stosowane najczęście preparaty? :)

Próbowałeś może ich?

ja nie mam trawnika :lol2:

starane używałem na skrzypa, w tym roku wyjdzie jego skuteczność

 

skuteczny jest roundap, trawie da rady ze skrzypem już nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny z Tolą naszą ekspertką na czele powiedzcie czy mogę przesadzić swój 2-letni żywopłot (pęcherznica diabolo i leteus)?? Dodam że ma on ok 50-60 cm wysokosci, gdyz był przycinany dwa razy w roku (w tym roku nie) aby lepiej sie rozkrzewił i ukorzenił. Czy uważacie że to przesadzenie go "uśmierci" i radzicie abym go nie ruszała.

Chciałbym go przesunąć o 2 metry i za niego posadzic jakas wyższa osłonę - jakies szybko rosnące świerki czy cos innego. Moze polecicie mi jakies takie iglaki wysokie, szybko rosnące które osłonią mój dom z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny z Tolą naszą ekspertką na czele powiedzcie czy mogę przesadzić swój 2-letni żywopłot (pęcherznica diabolo i leteus)??

nie wiem czy mogę dać głos :rolleyes:

możesz śmiało przesadzać napewno się przyjmnie, po przesadzeniu jednak je przytnij trochę

będziesz jeszcze mieć nowe sadzonki, bo z pozostałych w ziemi korzonków coś odbije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś - dziękuję ci bardzo, pomogłaś mi podjąć decyzję. W necie bardzo różne są info dot. stanowiska bukszpanu. Z reguły jednak panuje opinia, że bukszpan nie znosi być na pełnym słońcu. Odpisała mi ponadto jedna ze szkółek bukszpanu, ze krzew ten bardzo lubi słońce. To mnie cieszy niezmiernie, gdyż to właśnie kule bukszpanu lądują na moim nieszczęsnym klombie.

 

A na obwódkę jak dla mnie funkie się nie nadają ze względu na słońce przez cały dzień. U mnie lepiej rosną w pełnym cieniu. Postanowiłam na razie nie łamać sobie głowy, podjadę na giełdę kwiatową i może kupie kwitnącą szałwię za grosze i wysadzę.

pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie bardzo różne są info dot. stanowiska bukszpanu. Z reguły jednak panuje opinia, że bukszpan nie znosi być na pełnym słońcu. Odpisała mi ponadto jedna ze szkółek bukszpanu, ze krzew ten bardzo lubi słońce. To mnie cieszy niezmiernie, gdyż to właśnie kule bukszpanu lądują na moim nieszczęsnym klombie.

Natalko - tez tak mi sie zawsze wydawało ,że bukszpan to raczej lubi półcień , ale mój brat ma obwódki bukszpanowe ,które rosną w pełnym słońcu przez calutki dzień i mają sie bardzo dobrze og1.jpg więc nie porzucaj myśli o bukszpanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, ale czasem gdzieś się zapodziewam i sama nie wiem gdzie.

A poza tym już się zaczęło pylenie, więc forma taka sobie, niestety.

Dobrze, że Kancelaria świetnie sobie radzi,

a Dyrektor Kancelarii czyli Kanclerz Jamles, zawsze na posterunku :)

 

Dziewczyny, zerknijcie na tę stronkę,

to zdjęcia przepięknych pałacowych ogrodów Pałacu Branickich w Białymstoku.

Niezwykłej urody dywany bukszpanowe rosnące w pełnym słońcu.

Zapraszam serdecznie, warto tu przyjechać i zobaczyć na własne oczy

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=park%20pa%C5%82acu%20branickich%20bia%C5%82ystok&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1024&bih=410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, zerknijcie na tę stronkę,

to zdjęcia przepięknych pałacowych ogrodów Pałacu Branickich w Białymstoku.

Niezwykłej urody dywany bukszpanowe rosnące w pełnym słońcu.

Zapraszam serdecznie, warto tu przyjechać i zobaczyć na własne oczy

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=park%20pa%C5%82acu%20branickich%20bia%C5%82ystok&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1024&bih=410

 

 

Piękne te ogrody Tolu:) Tak mnie zauroczyły zdjęcia, że podkradam kilka do swojej galerii;)

Przyznam się, że nigdy tam nie byłam...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...