Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Tolu.

Miałam nie pisać, ale co tam ;) Śniłaś mi się dzisiaj :lol: Pogoda nas w te wakacje nie rozpieściła. Dwa razy wyjeżdżaliśmy z dziećmi nad morze i za każdym razem w zasadzie bez plażowania, bo albo zimno, albo deszcz... No więc poopowiadałam mężowi o Twoich wyprawach nad Gardę. Oglądaliśmy stronkę z noclegami, jaką na forum zamieściłaś. I wstępnie postanowiliśmy, że za rok jedziemy :yes: No i dzisiaj mi się śniło, że pojechaliśmy i Ciebie spotkałam. Prałaś zawzięcie pieluchy swojego małego szkraba :???:, zupełnie inna niż na zdjęciach, z ciemnymi włosami... Mówią, że sny należy interpretować odwrotnie więc coś w tym jest, bo to byłaś Ty, ale zupełnie jak nie Ty ;) W każdym razie Malcesine pięknie opisujesz i bardzo sugestywnie, skoro już w snach mi się pojawia :)

 

 

 

hahah to moze u Toli wnuk się szykuje ;)

ja w tym roku skusiłam się na Gardę i jadę dokladnie w tym samym terminie co Tola- zreszta mamy zamiar się tam spotkac

nad naszym morzem pogoda kaprysna wiec ciezko coś zaplanowac, a Wlochy są zawsze upalne

ja od lat podrózuję z eurocampem , poza sezonem ceny smiesznie tanie ;) polecam Ci, nad Gardą tez kilka miejsc mają

 

 

 

 

wpadlam zobaczyc co słychac.......jak zwykle piękne zdjęcia ogrodu.........Tolu chyba zmuszę Cię zebys przyjechala i mi ogrod zaplanowala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Och dziewczyny, ja już wam zazdroszczę, choć wróciłam z Malcesine parę godzin temu. Ponieważ do ostatniego dnia (dzięki pracy mojego męża) nie znałam terminu wyjazdu, pozostał mi booking. Byłam w hotelu Modena, cena dwójki 65 e ze śniadaniem za dobę, parking free. Wiecie jakie są wrażenia dziewczyny?

Żałuję, że nie znałam tego miejsca wcześniej. Dzięki tobie Tola poznałam. Malcesine jest jak miasteczko z bajki, tej o średniowieczu...Ja chyba jeszcze nie doszłam do siebie po tylu wrażeniach.

Kiedy wy dziewczyny wybieracie się? We wrześniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, przeczytałam (ok, głównie oglądałam piękne zdjęcia pięknego ogrodu ;)) 530 stron Twojego wątku (mam za mało postów na stronę ustawionych ;) ale zmienię). Ogród wygląda jak z bajki, przemyślany (wiem, wiem że trochę roślinek przesadzasz, dosadzasz itd.), zadbany (baaardzo!). Widać, że to lubisz, że sprawia Ci przyjemność dbanie o każdą roślinkę jak o człowieka. Wszak i one żyją.

 

Jestem na początku swojej ogrodowej drogi, jak wielu wiernych czytelników ;) na przestrzeni tych paru lat. Mamy do dyspozycji 3400 metrów, bo resztę zajmuje dom. Plan ogrodu mamy :) a że działka nasza jest pod leśnym parkiem to i drzew nam póki co tak bardzo nie brakuje. Na pewno będę korzystać z tysięcy rad jakich tu udzieliłaś, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ile wiadomości można u Ciebie znaleźć :jawdrop:.

 

I ja i mąż chcielibyśmy, żeby wszystko było od razu duże, ale jeśli po 5 latach będzie choć w połowie zielono jak u Ciebie to będę najszczęśliwszą posiadaczką ogrodu na świecie :). Co prawda myśl o tym, ile to kosztuje wysiłku, czasu i niestety - pieniędzy - już tak budująca nie jest, ale kochamy dłubać w ziemi co mam nadzieję dobrze rokuje.

 

Pozostaje mi złożyć serdeczne gratulacje: ogrodu, zdolności, cierpliwości - także do udzielania rad po tysiąc razy na ten sam temat :lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko , dzieki za rade, tak myslalam ze dno jest żwirowe

buty takie posiadamy ,bo w Chorwacji są niezbędne ;) my będziemy mieszkac kawałek dalej , na campingu bella italia i jak znam moje dzieci to wiekszosc czasu spędzą jednak na basenach...ale samochód mam wielki więc buciorki weźniemy ;)

 

a co to za targ ? co na nim dają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu (do Malcesine właśnie w sobotę) przyjeżdża mnóstwo sprzedawców z całych Włoch, są ciuchy, wyroby skórzane, bibeloty ceramiczne. A nawet smażalnia na kółkach owoców morza ( 2 euro spora porcja) Ale słyszałam, że ten targ jest w każdym większym mieście. My odwiedziliśmy Limone, Torbole, Rivę del Gardę - i moim skromnym zdaniem M. to był strzał w 10! Ja uwielbiam takie klimaty.

Udanego wypoczynku.

Zazdrosna koleżanka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tolu!

 

Bardzo prosze Cie o porady w sprawie trawnika..

Posialam trawke, wszystko ladnie i pieknie ale chwasty sie mnoza na potege!

Prosze Cie pomoz mi i powiedz co mam zrobic by je "wyploszyc"?

Chodze i je wyrywam ale to jak walka z wiatrakami ehhh nie daje rady.

Bardzo prosze Cie o porade i pomoc, czym posypac, czym popryskac...jak zrobic by bylo ich mniej????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Szefowa wyjechała....

 

Przywitać się przyszłam po urlopie i oczy znowu nacieszyłam....

W moim ogródku po 3 tygodniach wakacji i chyba 5-6 niekoszonej trawy ( z powodu deszczy a teraz naszej nieobecności) , trawa jest po kolana, chwastów na rabatkach tyle, że zagłuszyły kwiatki i nawet tawuły...

Tola jak Ty to robisz, że jak wracasz ogród jest cudny??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola jak Ty to robisz, że jak wracasz ogród jest cudny??????

 

czaruję :wiggle:

 

Jamles, skąd wiedziałeś? ;)

 

Maya1308, spryskaj trawnik "Mniszkiem",

lub jakimkolwiek innym preparatem likwidującym chwasty dwuliścienne.

Będzie poprawa, choć koniczyny nie zgładzi.

Koniczyna piękna jest i do wybaczenia.

 

Natalia Stanko, bardzo się cieszę z Twego udanego urlopu w M. :)

wiesz, że ja na ten targ nigdy nie trafiłam.

W sobotę przyjeżdżaliśmy zwykle pod wieczór, a w następną wyjeżdżaliśmy rano.

Podpowiedz, w której części miasta ten targ i do której godziny.

Będę wdzięczna za tę informację.

 

Betib, sprawdziłam pogodę na nasz tydzień i jestem zdruzgotana.

To nie może być prawda :bash:

 

 

Yokasta, nie wiem jak dziękować za tyle dobrych słów.

Tak pięknie napisałaś, że w chwilach dołków,

Twój post będzie mnie z nich wyciągał.

Bardzo dziękuję.

Budujecie w pięknym miejscu, działka ogromna, leśne klimaty wokół.

Z pewnością będziesz miała piękny ogród.

W takim otoczeniu nie można inaczej :)

 

Nadulka, zajrzę do Ciebie poczytać, gdzie byłaś, jak Cię nie było :)

 

S.P. ja pamiętam o tych zdjęciach,

bądź cierpliwa, ja Cię proszę.

W końcu znajdę chwilkę by się za to zabrać.

Ostatnio tak dużo się dzieje, zakręcona jestem, ale pamiętam.

 

Asiulkowo, Rogbog, czarodziejka pozdrawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola wróciła :wiggle:.

 

Już tłumaczę swój zachwyt: tyyyyle stron tego wątku pozwoliło mi się zadomowić ;) jak jakiś chochlik czy inne cudo :). Tolu na tym moim ugorze oby cokolwiek urosło to juz będzie dobrze. Też mamy glinę, zdaje się tak jak Ty co mnie trochę buduje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaruję :wiggle:

 

Jamles, skąd wiedziałeś? ;)

 

Maya1308, spryskaj trawnik "Mniszkiem",

lub jakimkolwiek innym preparatem likwidującym chwasty dwuliścienne.

Będzie poprawa, choć koniczyny nie zgładzi.

Koniczyna piękna jest i do wybaczenia.

 

Natalia Stanko, bardzo się cieszę z Twego udanego urlopu w M. :)

wiesz, że ja na ten targ nigdy nie trafiłam.

W sobotę przyjeżdżaliśmy zwykle pod wieczór, a w następną wyjeżdżaliśmy rano.

Podpowiedz, w której części miasta ten targ i do której godziny.

Będę wdzięczna za tę informację.

 

Betib, sprawdziłam pogodę na nasz tydzień i jestem zdruzgotana.

To nie może być prawda :bash:

 

 

Yokasta, nie wiem jak dziękować za tyle dobrych słów.

Tak pięknie napisałaś, że w chwilach dołków,

Twój post będzie mnie z nich wyciągał.

Bardzo dziękuję.

Budujecie w pięknym miejscu, działka ogromna, leśne klimaty wokół.

Z pewnością będziesz miała piękny ogród.

W takim otoczeniu nie można inaczej :)

 

Nadulka, zajrzę do Ciebie poczytać, gdzie byłaś, jak Cię nie było :)

 

S.P. ja pamiętam o tych zdjęciach,

bądź cierpliwa, ja Cię proszę.

W końcu znajdę chwilkę by się za to zabrać.

Ostatnio tak dużo się dzieje, zakręcona jestem, ale pamiętam.

 

Asiulkowo, Rogbog, czarodziejka pozdrawia :)[/quote

 

 

Sprobuje tak zrobic.

Koniczyny nie mam , sa same chwasty 'osty' i jakies takie placzace sie po ziemi trawska. A wszystko wyplewilam zanim posialam trawe, przewrocilam ziemie trzykrotnie recznie i jeden raz siagnikiem mi znajomy przewrocil.

Kosze raz w tygodniu ale nadal rosna jak zwariowane...

 

Dziekuje za rade i sprobujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze nie za późno z tę informacją. Targ jest dokładnie przed Municypalitetem ( tak chyba ich Urząd Miasta się nazywa, w miejscu tym zazwyczaj jest płatny parking, ale targ jest krótko, o 12.00 zwijają manele)

Dziewczyny, nie panikować! Gino ( właściciel hotelu ) codziennie drukował kartkę z pogodą w M. I wiecie co? Na niej zawsze było podano, ze temperatura wynosi 23 st. C. A odczuwalnie było dużo, dużo cieplej. Ale klimat jest miodzio. ranki i wieczory rześkie ( nie zimne), a dzień cieplutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...