Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do sypialni, to jestem pewna, ze Tolcia sama sobie poradzi znakomicie... :D

 

Zeljka, zdążę uschnąć ze zgryzoty dopóki podejmę właściwą decyzję.

 

Verunia, wiesz jak to jest z kobietami. Raz potrzebują wyciszenia, innym razem namiętnego pobudzenia :wink:

Kiedy myślę, że łagodne oliwki w połączeniu ze zgaszoną żółcią to jest to, o czym marzę, to za chwilę widzę tę sypialnię w kolorach wanili połączonej z ciemnym kakao. To znów bordo w połączeniu z kolorami starego złota gdzieś po głowie się tłucze. Ratunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pierwsza myśl to była wanilia z kakao....ale jak chwilę pomyślałam to nie wiem czy nie za smutno będzie ;-) ....ale znó na jakieś ogniste kolory to bym się chyba nie zdecydowała.....

może jakiś brudny róż ? :roll: :roll:

 

nie ...chyba jednak dobry był początek ...będzie pasował do Twojego domku :-)

 

pozdrawiam i zyczę udanych wyborów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Ivonesca toœ pomogła Toli :wink: Toluœ na pocieszenie powiem Ci tylko, że nie jesteœ sama. Ja miałam tak samo. Co ja mówię miałam- ja tak jeszcze mam. Sypialnia, to najbardziej niewykończone miejsce w domu. Od roku :lol: . Wykładzinę mam beżowš, œciany jasno oliwkowe, które zamierzam w przyszłym tygodniu przemalować na...no właœnie na co? Wiem tylko jedno, że kolor farby będę dobierała wieczorem przy sztucznym œwietle, bo właœnie wtedy najczęœciej przebywam w sypialni. Aktualny kolor wyglšda dobrze w dziennym œwietle natomiast wieczorem nie mogę na niego patrzeć :-? Jestem za waniliš, kakao i czekoladš oraz dodatkami w kolorze rudej pomarańczy lub... ciemnego bordo lub...ciemnej zieleni lub...fioletu lub...jeszcze nie wiem :wink: :lol:

ps. no i oczywiœcie nie wiem czy ma być prosto i nowoczeœnie czy poduszki, podusie, falbanki... :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola, dzięki za ten wpis. Daje mi dużo do myślenia.

 

Wkleję zdjęcia mojej sypialni i spróbuję opisać to, o co mi w niej chodzi.

Okna są na wprost wejścia. Po lewej stronie drzwi do garderoby, po prawej ściana, przy której jest ciąg komunikacyjny i drzwi do łazienki.

Przy tej ścianie na wprost okien nic nie będzie stało.

Zamierzam tam namalować ciemny kwadrat, podświetlony światełkami, na którym będą w jasnych ramkach wisiały czarno-białe zdjęcia,

przedstawiające najmilsze sceny z życia naszej rodziny.

 

Łóżko ma stać przy ścianie z wnękami. Leżąc na nim, po jednej stronie będzie galeria fotografii najmilszych sercu twarzy....po drugiej okna z widokiem na łąki i wyjście na balkon.

Czyli całkiem przyjemnie :wink: .

Wnęki nad łóżkiem też mają mieć w środku ciemny kolor, który podkreśli ich głębię i nawiąże do koloru ściany ze zdjęciami.

 

I teraz pytanie o te dwa kolory...ciemny i jasny, jakie mają być i jakiego koloru dodatki ? :roll:

 

Sypialnia jest duża, 27 m i bardzo widna, bo ma duże okna od strony zachodniej.

 

...wejście z holu

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/fewgtruyureuef6.jpg

 

po prawej stronie na obu zdjęciach widać ścianę, na której ma być ten ciemny kwadrat

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/t5t5t5t5e.jpg

 

....wnęki, pod którymi będzie stało łóżko i wejście do łazienki

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/sgwrgw.jpg

 

...fragment okien na wprost wejścia do sypialni...z ułożonym, lecz jeszcze nie polakierowanym parkietem (i pierwszy śnieg tej jesieni)

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wanilia i kakao, tak pomyślałam nie widząc zdjęć, ale pokój rzeczywiście jest jasny, więc sypialnia w tych kolorach w ciągu dnia może wydawać się jeszcze większa niż jest w rzeczywistości... Tak sobie myślę, że kakao można zastąpić czekoladą :-? Jeszcze pytanie, do której łazienki masz wejście, do niebieskiej czy tej z plażą? ( a może jeszcze takiej, której nie znamy... :wink: ) No tak, sama się dopatrzyłam, że napisałaś ciemne kakao :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gohna to wejście do łazienki, która jest jeszcze nie zrobiona.

Ta z plażą jest łazienką przy sypialniach dzieci.

Łazienka przy naszej sypialni jest rozważana też w kolorach jasnego z czekoladą.

Więc może połączyć te pomieszczenia podobną kolorystyką?

 

Łazienka czeka na zrobienie, poprzedni wykonawca wyjechał za granicę i tam został.

A pan od gresów na dole, ma dla mnie czas dopiero w styczniu. Więc czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba jakaś dziwna jestem bo mi się ten kolor parkietu przed lakierowaniem podoba

 

Verunia, serce Ty moje :D

parkiet jest bardzo "łaciaty", ale tak akurat chciałam. By klepki były różne różniste.

W końcu to naturalne drewno. Ale ten szary kolor jest na razie za smutny....a może to jesień (a nie jesion) tak na mnie wpływa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gohna to wejście do łazienki, która jest jeszcze nie zrobiona.

Ta z plażą jest łazienką przy sypialniach dzieci.

Łazienka przy naszej sypialni jest rozważana też w kolorach jasnego z czekoladą.

Więc może połączyć te pomieszczenia podobną kolorystyką?

 

Tolu, może pobaw się kolorkami w jakimś programie do zdjęć. Niestety nie znam się na takich programikach i jedyne co mi przychodzi do głowy, to paint. Mój małż gdzieś mi schował photosite, więc mogę tylko przesłać do Ciebie na adres malowy ( jeśli go dostanę :wink: ), to co mi na szybko przyszło do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gohna, będę bardzo wdzięczna, bo chyba wyobraźnia mnie zawodzi.

A dojdzie jeszcze potem różnica między wybranym kolorem z wzornika, a kolorem rzeczywistym.

I kolor różny w zależności od rodzaju oświetlenia. Ale zabawa :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś, jeśli chodzi o moją wyobraźnię kolorystyczną, to niestety pożytku ze mnie nie będziesz mieć wielkiego.

Jedyne co mogę w tej kwestii napisać to moje własne doświadczenia.

 

Najpierw pomalowaliśmy sypialnię na fiołkowo - to było moje marzenie – zimna sypialnia, fiołki, zapach bzu...

Ale jakoś po czasie (jeszcze nie mieszkając) te fiołki przestały mi się zupełnie podobać.

Czułam w pokoju zimno, a poza tym chodząc po sklepach i oglądając różne cuda i cudności, jakoś tak do mnie dotarło, że z zimnymi kolorami w sypialni źle bym się czuła i poza tym bardzo trudno w/ g mnie jest dobrać kolory dodatków.

I przemalowaliśmy sypialnię na ciepły kolor :wink: :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniczko, ja o zimnych nie myślę, bo ciągle marznę i muszę mieć poczucie ciepła, by jakoś funkcjonować.

Ale i tych ciepłych jest mnóstwo, a wybrać trzeba dwa.

Nie wiem, czy to "zmęczenie materiału" po intensywnym sezonie, czy jesienna chandra, ale ciężko mi idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...