Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kawa z mlekiem ....najlepsze kolory po przebudzeniu :D oczywiście podana do łóżeczka :wink:

 

 

hm....a pożyczysz mi Heniutka? :wink:

 

Maxi, zrobię tak, jak piszesz. Poczekam, tym bardziej, że malować i tak będę po skończonym lakierowaniu. Będzie czas do zastanowienia, bo zanim przykryję podłogę, by móc malować, trzeba odczekać czas jakiś, by lakier dobrze wysechł, stwardniał, czy coś tam, coś tam.

 

Ale myśleć myślę i kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, ja też myślę by trochę poczekać - jeśli teraz nie jesteś zdecydowana.

 

Ja mam manię, parę lat podoba mi się pewna gama kolorów, a za parę lat inna.

Aktualnie jeśli coś mi się podoba - okazuje się, że ma w sobie coś z oliwki.

Najchętniej zielona jasna byłaby jadalnia, ciemny gabinet, a spopielona zielona sypialnia. Zwariować można.

Nie lubię różowego, nigdy go nie lubiłam. Ostatnio bardzo spodobała mi się gdzieś na zdjęciu sypialnia ściany: ciemna oliwka - dół i blado brudny różowy i bardzo blado bananowy - góra szerokie pasy. Tkaniny oliwka, dodatki banan. Dość chłodne te kolory, ale było to duże słoneczne pomieszczenie i wyglądało zaskakująco spokojnie.

 

A parkiet właśnie teraz wygląda świetnie, może by go nie lakierować? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opcja na dziś jest taka.

Budyń waniliowy na całości, czekolada we wnękach i jako tło do galerii zdjęć (dość smacznie zatem, hihihihi).

Lekkie ciemno kakaowe, bawełniane zasłonki na oknach, dodatki typu poduszki i takie tam w ciemnej, wpadajacej w bordo czerwieni, tak dla pobudzenia :wink:

Widziałam wczoraj w IKEI taką czekoladową ścianę sypialni, na której wisiały zdjęcia w jasnych ramach. Meble z jasnego klonu. Ładne to było.

Jeśli nie będzie dobrze, przemaluję.

 

A parkiet muszę czymś potraktować, nie mam wyjścia. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magpie101, dziękuję za to zdjęcie. Bardzo ładnie skontrastowałaś jasne mebelki z ciemną ścianą. Dzięki temu ten pokój żyje.

Ja chyba dam troszkę jaśniejszy brąz, taką kawę z odrobiną mleka, czy czekoladę mleczną, jak kto woli.

Dlatego, że we wnękach, taki kontrast byłby zbyt mocny.

Powstałaby taka ciemna plama, muszę trochę wydelikacić.

I podobaja mi się takie jasne meble.

Do sypialni też mogłyby być. Ale wtedy oprócz wnęk, musiałabym dać jeszcze szeroki pas ciemnego w miejscu, w którym stanęłoby łóżko z szafkami.

Z tym się wstrzymam do czasu wyboru mebli. Jeśli kupię ciemne łóżko, wtedy stanie przy jasnej ścianie.

 

 

Anusia_d, dziękuję, że się odezwałaś. Podziwiać, to jeszcze nie ma czego.

Ja wciąż jeszcze jestem na początku etapu wykończeniówki. I różnych dylematów będę miała wiele.

Dobrze jest móc z kimś o nich pomówić. Ja tego potrzebuję, bo z podejmowaniem decyzji bywa u mnie różnie.

Dlatego ważne są dla mnie Wasze opinie. Pomagacie mi.

Każdy wpis czytam wielokrotnie i za wszystkie baaaaaaaaaaaardzo dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Ivonesca toœ pomogła Toli :wink:

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

może ten pomysł z białymi ścianami na początek jest dobry? a kolor przyjdzie sam po zamieszkaniu?

popieram , bo bardzo często przy przeprowadzce można sciany pozadzierać, a w trakcie mieszkania w mieszkaniu gusty podlegają zmianom i korekty czekają do następnego malowania .

Mimo to każdy woli jednak od razu na gotowo , a potem zaprawki tuszują usterki, ale nie do końca.

jeśli chodzi o parkiet to natura rozwiązuje wiele problemów za nas, czyli ... naturalnie kolor ...naturalny :wink: 8) , ale ... wyjątki też są wskazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Pani Tolu,

 

łazienka z piaskowo-muszelkowym akwarium bez wody jest prze-ślicz-na.

dodam,że plasuje się zaraz po mojej osobistej muszelkowo-giposwej, co oznacza,że przebiła nawet tę Maminą pustynno-beżową.

 

córa Ew-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Pani Tolu,

 

łazienka z piaskowo-muszelkowym akwarium bez wody jest prze-ślicz-na.

dodam,że plasuje się zaraz po mojej osobistej muszelkowo-giposwej, co oznacza,że przebiła nawet tę Maminą pustynno-beżową.

 

córa Ew-ki.

 

Kasiu, Słońce moje, dziękuje za miłe słowa :D i mów mi tolu, do "rudej z kucykami" słowo pani nijak nie pasuje :wink:

 

Pozdróweczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z budowy.

Jutro ekipa malarzy wprowadza się do mego domu. Będą czarować pędzlem (wałkiem chyba) i paletą barw.

Na powitanie zaśpiewam im:...więc chodź, pomaluj mój swiat, na żółto i na niebieeesko... :wink:

Na razie pomalują jedynie sypialnie na poddaszu.

Dopóki nie zrobię drugiej łazienki i wc na dole, reszta z malowaniem musi poczekać. Budowa uczy cierpliwości...oj uczy :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...