Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wieści z budowy.

Jutro ekipa malarzy wprowadza się do mego domu. Będą czarować pędzlem (wałkiem chyba) i paletą barw.

Na powitanie zaśpiewam im:...więc chodź, pomaluj mój swiat, na żółto i na niebieeesko... :wink:

Na razie pomalują jedynie sypialnie na poddaszu.

Dopóki nie zrobię drugiej łazienki i wc na dole, reszta z malowaniem musi poczekać. Budowa uczy cierpliwości...oj uczy :roll: :wink:

a już myślałem, że dom wynajęłaś :o

ale biznes jest biznes 8) ........malyrze zarobią na gwiazdkę 8) :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malarze zarobią, a ja pójdę z torbami :roll:

a jak już z torbami, to może w nie prezenty włożę,

zabawię się w Św. Mikołaja i przyjemność komuś sprawię...komu by tu coś miłego...hm... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, to na prawde sama ukladalas ta podloge?! :o

Mysle, ze bedzie pieknie, a wlasciwie jestem tego pewna. Nie moge sie doczekac nowych zdjec juz z kolorkami..,to sobie cos podpatrze..,jak pozwolisz...

p.s.

Corcia Ewki mnie rozesmiala z tym swoim "Pani Tolu".... :wink: wiem, wiem, ze to objaw szacunku i kultury osobistej....ale....,

jak moja mloda sasiadka (23latka) do mnie tak mowila, to czulam sie taka stara... :lol: Teraz mowi juz do mnie ciociu...I wcale nie czuje sie z tym mlodsza... :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tolu!Od niedawna zaczelam przegladac to forum i co zagladnelam do jakiegos domku-nie moglam wyjsc z podziwu.Ja jestem an etapie wybierania projektu i jezeli z dalszymi czynnosciami bedzie tk sama jak teraz to obawiam sie ze nigdy wlasnego domu nie wybuduje.Podobaja mi sie domki wlasnie podobne do Twojego ale albo cos w zewnetrznym wygladzie nie pasuje albo pomieszczenia wewnetrzne sa nie takie :-((Wiem nie ma idealnego projektu.Ostatnio znalazlam takie projekcik http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php.W srodku w zsadzie dokonalabym malych zmian natomiast martwi mnie ze pomieszczenia na poddaszu sa bardzo niskie.W zwiazku z tym mam do Ciebie prosbe czy moglabys mi podac swoje wymiary domku?Jak jest wysokosc parteru a jaka poddasza?Jaka wysokosc calego domku i jego wymiary?Gdzies jzu pisalas o wysokosci scianki kolankowej wiec sobie poszukam.Nie wiem czy uda mi sie dokonac adaptacji tego faworyta gdyz pewnie zmana nachylenia dachu nie nie w kwesti adaptacji tylko juz podciaga sie na inydwidulany projket.A moze zamiast robic adaptacje oplaca sie bardziej tak jak Ty stowrzyc projket indywidualny?Strasznie duzo tych moich pytan jak na pierwszy raz przepraszam ale jestem pod wrazeniem Twojego domku i ogrodu!!!!Gratuluje smaku i zdolnosci-niestety ja bede musiala do takich rzeczy najac fachowcow albo zzynac od Was wasze pomysly :-))Podziwiam wytrwalosci i analizy wszystkiego-ja chyba jestemw goracej wodzie kapana hehehe.A tak z ciekawosci co masz zamiar robic na schodach?Wydaje mi sie ze ladnie by wygladaly pokryte tylko z wierzchu stopnie takim drewnem jak masz parapety-widzialam to tez u kogos w domku i wiem ze ja takei bym wlasnie chciala.Jeszcze raz GRATULUJE i czekam na odpwiedz na forum lub na priva jak Ci wygodniej :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeljka, ja tylko udawałam, że układam :wink:

 

Teraz walczę z kolorami, popełniam błędy, uczę się korzystać ze wzornika.

Nie wychodzi to najlepiej. "Przejechałam się" na zieleni do pokoju synka.

Miało być delikatnie, wyszła żarówa. Trzeba całość przemalować.

Teraz wiem, że trzeba było mieszać barwnik na szarej bazie, a nie białej. Wtedy ona "gasi" intensywność koloru, zwłaszcza przy zieleniach i niebieskim.

Ale na wzorniku to było tak jasne :roll:

Cóż, błądzić jest rzeczą ludzką, a męską za to płacić :wink:...tak mawia mój mąż 8)

 

 

Kakusek odpowiedź masz na priw. Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.

Przed Tobą wszystko. Ale wiedz, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tolka-jestes kochana!Jeszcze bym prosila o podanie wysokosci calego budynku-u Ciebie pomimo tak wysokiej scianki kolankowej wydaje sie byc w sam raz-nie za wysoki.Mam nadzieje ze znajde jakiegos dobrego architekta ktory zaprojektuje mi podobny-troche mniejszy domek w rozsadnej cenie :-)).Co do linku rzeczywiscie sie nie otwiera wiec podaje do strony glownej biura: http://www.mgprojekt.com.pl/ a domek ktory mi sie spodobal nazywa sie faworyt i drugi benedykt-rozne wersje.Jeszcze raz dziekuje za ekspresowa odpowiedz i nadal bede Cie podgladac w Twoich poczynaniach-mam nadzieje ze kiedys tez bede sie mogla pochwalic swoim domkiem.Czekam z niecierpliwoscia na wiosne bo znow bedzie mozna podziwiac Twoj piekny ogrod-choc u mnie trawa jest caly rok zielona :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusek, dom ma niezłe proporcje mimo wysokiej ścianki kolankowej dlatego, że dach jest celowo nisko opuszczony.

Przez to są dość szerokie okapy dachu wokół domu.

Bo im niżej opuścisz krokwie, tym okap z podbitką będzie szerszy, ale proporcje dachu względem parteru lepsze.

Ale to też rzecz gustu, jak wszystko. Dach nie musi schodzić tak nisko i otulać dom jak parasol. Ja akurat tak chciałam i się udało.

 

Aga , pokój synka przemalowany, uratowany...uff.

Pozdrowienia dla Sławka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom ma niezłe proporcje mimo wysokiej ścianki kolankowej dlatego, że dach jest celowo nisko opuszczony.

Przez to są dość szerokie okapy dachu wokół domu.

Bo im niżej opuścisz krokwie, tym okap z podbitką będzie szerszy, ale proporcje dachu względem parteru lepsze.

Ale to też rzecz gustu, jak wszystko. Dach nie musi schodzić tak nisko i otulać dom jak parasol. Ja akurat tak chciałam i się udało.

 

Tolu, a ja pociągnę dalej temat ścianki kolankowej - ja podobnie jak Kakusek przymierzam się do Faworyta z MG Projekt - dom ten ma jedna zasdniczą wadę - niska ściankę kolankową (56 cm na frontowej i ogrodowej ścianie i 75 po bokach). Tolu - jaką Ty masz wysokośc tej nieszczęsnej (jak dla mnie scianki) i ile wystają Ci okapy poza obrys budynku. i jeszcze jedno - czy na piętrze w każdym pokoju masz balkon? W moim projekcie od frontu jest zwykła lukarna - podniesienie ścianki kolankowej do wysokości 95 cm powoduje, że okno wypadan na wysokości 115 cm + 5 cm parapet co daje 120 cm od podłogi - katastrofa jak dla mnie.

Przepraszam, że piszę o swoich dylematach w Twoim wątku, ale sen z powiek spędza mi ostatnio ta ścianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaloska, już odpowiadam. Balkon mam tylko w swojej sypialni.

I tu okno jest na normalnej wysokości, ściana kolankowa ma 1.20 i to widać na tym zdjęciu.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/sgwrgw.jpg

 

W dwóch pozostałych pokojach są lukarny bez balkonu. Ściana kolankowa tak samo: 1.20, okno niżej, na wysokości 1.10. Niżej właściwie się nie da, bo wtedy parapety zewnętrzne byłyby bardzo szerokie. Im niżej okno, tym bardziej wcięte w dach. Wysokość 1.10 może nie jest komfortowa, ale coś za coś.

To zdjęcie okna bez balkonu. Kaloryfer celowo nie symetrycznie pod oknem, by w wolnej częsci mogło stanąć biurko.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/111.jpg

 

 

Dzieci są już wyższe ode mnie, zdążyły wyrosnąć przez lata budowy :wink: tak więc im ta wysokość okna nie przeszkadza, a ostre skosy byłyby dokuczliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, dziękuję za odpowiedź. Znasz więc z autopsji problem wysoko wypadającego okna w pokojach na poddaszu - a może to wcale nie jest problem tylko ja nie potrzebnie piętrze trudnosci, ot i tyle.

Choć zobacz, przy wysokiej u Ciebie sciance kolankowej okno wypada Ci ciut niżej, a u mnie przy 95 cm wypada a wysokości 120 cm :-? . Nie rozumiem dlaczego - może to wynika z kąta nachylenia dachu?

Tolu, napisz mi jeszcze proszę ile wystaja Ci okapy poza obrys budynku, dobrze?

 

Podoba mi się Twoj zadaszony taras - czy wstawisz tam bez problemu na stałe stół i jakies krzesla ogrodowe, tak, żeby mable stały pod daszkiem?

 

No i pochwal sie pokolorowanymi pokojami, bo doczekac się nie mogę nowości w Twoim domku.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaloska, pewnie kąt nachylenia dachu ma jakieś znaczenie. Pamiętam jak w czasie budowy dyskutowaliśmy na temat tych okien.

Też nie było łatwo.

Szerokość okapów muszę zmierzyć, nie pamiętam jaka jest.

Taras ma wymiary 4m x 4.50m. Meble zamierzam postawić od strony wykusza.

Jak mierzyłam, to spokojnie można będzie wyjść na taras i zejść schodami bez obijania się o meble.

Chcę też na skosie od strony wykusza zamontować drewnianą kratkę na pnącza. Taras zyska na przytulności.

Malowanie jeszcze nie skończone. Z kolorami nie szaleję. Tak więc nic ciekawego.

Jeśli aparat nie przekłamie tak jasnych, pastelowych barw, wkleję zdjątka po skończeniu prac.

Pozdrawiam i życzę dobrego rozwiązania Twoich dylematów "lukarnianych".

 

Jutro jadę w świat w poszukiwaniu kamienia na ściany wokół kominka. Trzymajcie kciuki proszę, bo to ważna dla mnie wyprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę w świat w poszukiwaniu kamienia na ściany wokół kominka. Trzymajcie kciuki proszę, bo to ważna dla mnie wyprawa :wink:

"wsiąść do auta byle jakiego ....i ... ściskając w ręku kamień do kominka ...patrze jak wszystkich zostawiam w tyle ... "

no i to by było na tyle ... :roll: :-? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę w świat w poszukiwaniu kamienia na ściany wokół kominka. Trzymajcie kciuki proszę, bo to ważna dla mnie wyprawa :wink:

"wsiąść do auta byle jakiego ....i ... ściskając w ręku kamień do kominka ...patrze jak wszystkich zostawiam w tyle ... "

no i to by było na tyle ... :roll: :-? 8)

te auto to naprawdę nie jest byle jakie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę w świat w poszukiwaniu kamienia na ściany wokół kominka. Trzymajcie kciuki proszę, bo to ważna dla mnie wyprawa :wink:

"wsiąść do auta byle jakiego ....i ... ściskając w ręku kamień do kominka ...patrze jak wszystkich zostawiam w tyle ... "

no i to by było na tyle ... :roll: :-? 8)

te auto to naprawdę nie jest byle jakie 8)

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...