Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oska, muszę sprawdzić nazwę tego gresu na pudełkach. Napiszę w poniedziałek. To jakiś hiszpański wynalazek. A zazdrościć akurat tego etapu budowy, to nie ma czego, wierz mi :roll:

Wykończeniówka wykańcza...to święta prawda :wink:

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Tolu.

Właściwie nie zaglądam do galerii domów forumowiczów, ale dzisiaj za sprawą koleżanki z naszej grupy łódzkiej sobie weszłam i przy okazji zajrzałam do ciebie. Juz w innym wątku podziwiałam twoje parapety. Napisz czy są też z dębu jak gzyms przy kominku i na jaki kolor bejcowane. Czy to ten sam kolor co okna? Wygląda pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anisia3, masz super awatarek :D

Pipi L. to moja ulubiona postać z dzieciństwa.

 

Parapety są dębowe, okna plastiki w okleinie, niestety.

Ponieważ okleina złoty dąb nie do końca mi się podoba, parapety zrobiłam w innym odcieniu, są ciemniejsze i mają w sobie więcej czerwieni. W takim odcieniu zrobię też meble w salonie i jadalni.

Niestety nie mogę podać nazwy bejcy, bo ona miała jakiś numer, nie nazwę i jest kombinowana jako mieszanka dwóch odcieni. Rudobrązowy, z jakimś takim bardziej w mahoń wpadającym. W promieniach słonecznych barwa jest intensywniejsza, przy sztucznym świetle kolor jest bardziej stonowany.

 

Jeszcze raz te zdjęcia:

 

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/10-1.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/8-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten ciepły czerwonawy odcień jest taki urzekający. Ja właśnie będę zamawiać okna i też nie wiem, czy pozostać przy tak popularnym ostatnio złotym dębie.

A co do awatraku, to dziękuję. Też uwielbialam Pippi. A teraz za sprawą mojej prawie 6-letniej córki znów zaczytuję się w jej przygodach. No i jestem dużo bardziej ruda niż w dzieciństwie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz te zdjęcia:

 

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/10-1.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/8-1.jpg

 

 

Wiem że ogród i wszystko wokoło domu było już wcześniej wychwalane, ale przy okazji tych zdjęć pozwolę sobie i powiem jedno: masz zaje...fajny trawnik i ogródeczek

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam sobie Twój domek często :)

Wczoraj otworzyłam ostatnie zdjecia i zamarłam :o

siedziałam, siedziałam i gapiłam, gapiłam

i gdyby mnie mąż nie szturchnął w plecy i nie przerwał tego błogiego stanu :evil:

to już już już czułam zapach tej trawki, słoneczko grzało mi w dekielek..

ehhhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malmuc, słońce i słodkie lenistwo na leżaku, któż tego nie lubi...

ja uwielbiam :wink:

 

Mamatinka to panoramiczne okno jest zawaliste, jak mawia mój synek 8)

teraz tylko mieć nadzieję, że się nikt z tamtej strony nie pobuduje i nie będzie patrzył w ogień naszego kominka :roll: :wink:

To okno jest fixem, czyli nie jest otwierane. Na sąsiedniej ścianie są drzwi tarasowe, tak więc świeżego powietrza chyba nam nie zabraknie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jaloska Tola szuka miarki :o , a ja pamiętam te wymiary 8) :wink:

 

Lucky 1506 to moje panoramiczne okno w salonie jest z widokiem na łąki i las.

Przez to stanowi naturalną ozdobę salonu, to żywy ekran.

Ma szerokość 360cm. Jest nieotwierane, przez co rama bez skrzydeł jest cieńsza.

Jest podzielone na dwie 90 po bokach, 180 w środku.

Ten sam wymiar jest w wykuszu w jadalni.

Jest na wysokości 50 cm nad podłogą. Pod nim mieści się długi grzejnik szerokości 30 cm.

To duże przeszklenie, więc grzejnik być musi, tym bardziej, że w salonie chcę mieć parkiet.

Podłogówka odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamles dzięki za odpowiedź :D

 

I jeszcze jedno pytanie - jak długa jest ściana na ktorej znajduje się to okno? A najlepiej jakie wymiary ma salon - pytam, bo w moim projekcie salon ma wymiary 4,70 x 5,70 - ta dłuższa ściana jst z oknami, mam na niej wyrysowane 2 okna o szerokości 1,50 i standardowej wysokości, odległośc między jednym oknem a drugim wynosi 0,60 m. Strasznie mnie korci takie duże okno zamiast tych dwóch. Czy przy tak dużym oknie nie ma problemu z założeniem rolety zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamles dzięki za odpowiedź :D

 

I jeszcze jedno pytanie - jak długa jest ściana na ktorej znajduje się to okno? A najlepiej jakie wymiary ma salon - pytam, bo w moim projekcie salon ma wymiary 4,70 x 5,70 - ta dłuższa ściana jst z oknami, mam na niej wyrysowane 2 okna o szerokości 1,50 i standardowej wysokości, odległośc między jednym oknem a drugim wynosi 0,60 m. Strasznie mnie korci takie duże okno zamiast tych dwóch. Czy przy tak dużym oknie nie ma problemu z założeniem rolety zewnętrznej?

nie wiem :-? :( :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, nic się nie dzieje, normalnie nic :roll:

Na "Rysiu" wczoraj byłam :wink:

 

Jamles, dobrze, że czuwasz pod moją nieobecność, tylko skąd odpowiedź "nie wiem" :roll: tak nie może być 8)

Dawaj na podlasie, dokształt będzie :wink:

 

Jaloska, salon ma wymiary 6.95 x 5.50. Okno jest na dłuższej ścianie.

W sprawie rolety najlepiej zadzwonić do firmy montującej. Podasz wymiary, a oni Ci odpowiedzą.

Wydaje mi się że można. Przecież duże witryny sklepowe też mają rolety.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z utęsknieniem 8)

A co do inspiracji, zwłaszcza tych dotyczących kolejnych łazienek i całej reszty to chyba mam podobnie jak Ty :roll: :wink:

Dlatego nic się nie dzieje 8)

wsiadaj w pociąg i przyjedź do mnie, może razem coś poradzimy na tę twórczą niemoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka

Przed Tobą wszystko co najlepsze, moce i niemoce, rozterki, radości,

ekipy, które polubisz i te które z hukiem wykopiesz za próg :wink:

jednym słowem ciekawe życie inwestorki i to jest piękne :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...