Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Robin2, ja nie będę chciała Cię wypuścić, w końcu trawnik trzeba kosić co tydzień i inne takie tam prace wykonać :wink: :D

 

maaja222, słonko moje, dziękuje za słowa uznania.

Obiecuję, że jak zacznie się sezon, będę pstrykać i wklejać. :D

 

A teraz wkleję tu cuda nad cudami :wink:

Jak zwykle proszę o opinie i te na tak i te na nie...są dla mnie bardzo cenne, skłonią do przemyśleń.

 

To moja ściana kominkowa, na którą ponad rok szukałam kamienia.

W marketach wszędzie pełno płytek betonowych, lub gipsowych, imitujących kamień.

Prawdziwych kamiennych, w fakturze "celtic" nigdzie nie znalazłam.

Byłam więc zdecydowana na kupno takich. Problem miałam w tym, że nie pasowały mi kolory, nie wyglądały zbyt naturalnie.

 

Dziś wreszcie przyjechały hiszpańskie płytki. Najprawdziwszy kamień, w lekkim melanżu kolorystycznym, beż, szarość, lekki brąz.

Faktura jest bardzo zróżnicowana, bo to nie odlew fabryczny, ale prawdziwy, cięty kamień.

 

Napiszcie, co o nim myślicie, czy będzie pasował na tę ścianę i do podłogi z jesionu?

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/d4gjuftuft.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1-10.jpg

 

Te kamienie klejone na plastrze zastosuję pod prysznicem zamiast tradycyjnego akrylowego brodzika.

Prześwity między kamieniami, wypełnia się specjalną spoiną na bazie żywicy, czy jakoś tak.

Ciepłe, nagrzane kamienie pod stopami, płynąca po skórze woda....toż to nieustanne wakacje będą :wink: :D

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/2-6.jpg

 

 

....a tu drewniana podłoga w kuchni, lub łazience :roll: :wink:

 

....to nie woskowane drewno, tylko gres...czyż nie jest doskonale zrobiony i piękny? ja jestem pod wrażeniem, szkoda, że cały dół mam już gresem wyłożony, oj szkoda. W rzeczywistości jest jeszcze piękniejszy, niż na zdjęciu.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tola, po prostu cudo! Spadłaś mi z nieba! A właściwie nie mnie tylko mojej siostrze, bo szuka gresu do salonu (zdecydowała się gł. ze względu na podłogówkę) ale nie bardzo jej pasują płytki do kanapy. Ten gres jest zajefajny.Możesz podpowiedzieć gdzie go znaleźć?

Jeśli chodzi o kamień przy kominku - to właśnie to co powinno być. Naturalny kamień z żyłkami przebarwień i swoistą fakturą. Jestem pełna podziwu dla Twojej wytrwałości w poszukiwaniach. Za Twoim przykładem też będę czekać na mój piaskowiec (na elewację , tyle że z innych względów - muszę na niego odłożyć:wink: ).

 

Z nie-cierpliwością czekamy na wizualizację łazienki z otoczakami.

 

PS.

U nas dzisiaj okna, bramy i drzwi wstawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tola - jak zwykle to co wybierasz jest piękne i niepospolite :D

ja tam doradcą to raczej nie jestem :-? , ale wydaje mi sie że kamień będzie pasował - widać na nim takie brązowawe przebarwienia więc się będzie chyba zgrywało z drewnem ....

 

co do pomyslu na podoge w brodziku to jak dla mnie rewelacja!! a jak do tego zamontujesz kabinę? czy będzie wymurowana?

tak dopytuje bo mam teraz teraz taki problem - pękł mi akrylowy brodzik, niestety jest juz po gwarancji...zresztą i tak byłaby chyba nie uznana, bo to wina montażysty. Nie chcę dawać kolejnego akrylowego brodzika, a metalowego nie moge dopasowac kształtem do kabiny (Kabi Pablo I) :-(

może podpowiesz mi co można zrobić zamiast brodzika?

najchętniej to wybudowałabym teraz kabinę z pustaka i okleiła kaflami (bez brodzika).....tylko co zrobię z kabiną ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, droga Tolu :D

 

śledzę ten wątek i czasami brakuje mi słów :o

Podoba mi się u Ciebie wszystko! pisałam już o tym kilka stron wcześniej.

Kamień na ścianę-rewelacja, kamienie pod prysznic obłędne. Sama bym takie chciała mieć u siebie w domu. Zastanawiam się tylko jak będą się sprawdzać w "życiu", woda z mydłem, kameń :lol: z wody, czym je czyścić i jak zachować w pierwotnej formie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu szukam strasznie takiego autentycznego gresu wygladajacego jak drewno- jaka to firma i nazwa płytki. prosze poszukaj, jak była cena za metr.

Ja tez się podłączam pod pytanie

Strrrrasznie mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola mi sie kamień podoba ale gdzie ty go chcesz dokładnie dać na jaki fragment sciany z kominkiem. Ściana kominka czy te duże fragmenty obok. Dla mnie duza ilość tego kamienia spowodowałaby uczucie ciężkiej ściany. To według mnie przytłacza i do lekkiej jasnej podłogi mi nie pasuje. No chyba,że fragmentami ala obraz z kamienia po obu stronach lub tylko na ścianie kominka to będzie i tak dużo. jako obraz to bym to podświetliła aby pokazać fakture tej sciany. To tyle. Podaj prosze namiary na płytkę podłogową z desek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wpisy, za ciepłe słowa.

Postaram się odpowiedzić na wszystkie pytania.

 

Aldio, Verunia, Acca5 gres drewnopodobny o nazwie Elcano Cuero, cena 103,90 za metr kw.

 

Paulka, te kamienie do brodzika, na plastrze, miały nazwę "kamienie rzeczne". Pytałam o nazwę producenta, nie dostałam odpowiedzi. Cena 240 za metr kw. Sklep, w którym te kamienie można kupić, to sklep handlujący towarem hiszpańskim, pewnie chronią swoje dojścia, nie wiem.

Wszystkim, którzy są zainteresowani tym sklepem, namiary podam na priv.

 

Cudka...podzielam niestety Twoje obawy, co do tego pomysłu z kamieniami zamiast brodzika. Technicznie nie ma problemu, da się zrobić.

Natomiast jest problem higieniczny. Spoiny między kamieniami zawsze będą niżej od samych kamieni i w nich małe kropelki wody będą się dłużej utrzymywać.

Wilgoć i ciepło, naskórek, który się zmywa, to wszystko sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów.

Tak więc trzeba się nad tym zastanowić :(

Normalnie się "zrozpaczę", jesli przyjdzie mi z tego pomysłu zrezygnować.

Muszę zasięgnąć opinii jakiekoś mikrobiologa :roll:

 

Ivonesca u mnie jest wnęka na prysznic, obudowana z trzech stron, tak więc będą tylko szklane drzwi otwierane, bez typowej kabiny.

I mamy trzy opcje: brodzik, lub podłoga z terakoty, lub te piękne, kontrowersyjne kamienie. Nie wiem, co można by tu jeszcze :roll:

 

Beaokey, cena tego ciętego kamienia na ścianę, to 260 zł, ale można trochę negocjować 8) Nazwa: Cuarcita Iris

 

Acca5, ja też mam obawy, czy cała ściana w tym kamieniu nie będzie zbyt ciężka. Kiedy oglądałam duże powierzchnie ścian wyłożone tym sztucznym celtikiem, to wyglądały dobrze. Widziałam takie ściany w kwiaciarniach, w sklepach meblowych. Spróbuję trochę pokombinować z wizualizacją, nanieść ten kamień komputerowo i zobaczyć, jaki będzie efekt.

 

Wkleję tu jeszcze swój szkic zrobiony dwa lata temu, tak sobie tę ścianę wyobrażałam. W rogu po lewej stronie część ściany zakryje pudło telewizora.

Cały róg sciany po prawej stronie będzie w roślinach, pnączach, które będą się pięły po tym kamieniu, co też ładnie złagodzi jego surowość.

 

Na tym rysunku widać też trzy szklane półki. Jedna kreska-półka po lewej stronie, dwie po prawej, z lekkim przesunięciem. Z tych półek też mogą zwieszać się pnącza i przełamamać dużą powierzchnię kamiennej ściany.

Na tych półkach chcę też postawić świece...zapalone dadzą ładne światło na kamień.

 

Nad kamienną ścianą jest obniżenie sufitu, w którym są punkty świetlne.

To światło podkreśli fakturę kamienia i da pewnie piękny efekt światłocienia.

Zamiennie ze świecami :wink:

 

I myślę, by nie były to halogeny, ale ciepłe światło na 220v.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kom1.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wrf23e2d.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1213fd42c2.jpg

 

Będę wdzięczna za wszystkie uwagi, za sugestie, za wątpliwości, którymi zechcecie się ze mną dzielić. Bo teraz jest czas na to, by przemyśleć i podjąć właściwe decyzje. Piszcie więc.

 

Mój pomysł na ten dom znacie. To przenikanie ogrodu, czyli kamień, drewno, zieleń...do wnętrza domu. Duże przeszklenia, by się od natury nie odgradzać i jak najwięcej tych elementów w wystroju wnętrza.

 

Dlatego kamienna ściana w salonie, dlatego kamień naturalny w łazience, wnęki nad łóżkiem w sypialni też będą wyłożone łamanymi kawałkami trawertynu. Ten trawertyn ma się też pojawić w "pęknięciu" ściany w łazience przy sypialni. Zamiast tradycyjnej zabudowy geberitu w postaci poziomej półki, ma być takie rozejście się ściany, które da efekt....kurcze, nie wiem, jak mam to opisać :roll:

Spróbuję to może jakoś narysować, pojawił się taki kosmiczny pomysł w mojej głowie, nie wiem, co na to glazurnik 8)

 

Ten łamany trawertyn kupuje się w takich workach

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/aetr3rq3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłam w Warszawie, w firmie OPEX na tyłach Galerii Mokotów znalazłam takie ogromne wymiary gresów drewnopodobnych, zobaczcie...chociaż bardziej mi się podoba ten gres, który wkleiłam wyżej.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/r46rtyh6i.jpg

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wdq123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie uwazam ze ten kamien nawet na calej scianie przytloczy pokoj. To pomieszczenie jest duze, z dominujacym oknem na drugiej scianie, a poza tym ten kamien jest jasny... to ze ma ciemniejsze elementy podkresla forme kamienia ale nie przyciemnia calosc.

A co wiecej, mysle ze jak zacznie sie go klasc elementami tz kombinujac tu troche, tam troche to straci caly swoj urok swojej rzezby jako kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola jak zawsze super :)

Myślę że kamień z zielenią bedzie wyglądał bardzo fajnie :)

Co do otoczaków to musisz poszperać czy czymś tę fugę między kamieniami możan zabezpieczyć ( w końcu jak się ma płytki w brodziku to też fugę się zabezpiecza a potem już tylko szoruje :wink: :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...