Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tola mi się podoba ogród właśnie uporządkowany, nie lubię chaosu i chciałabym właśnie pogrupować rośliny. Więcej sztuk jednego gatunku w jednym miejscu. Inne gatunki w kolejnym. Znalazłam w internecie fajny projekt, który może troszkę dostosuję do siebie i skopiuję co nie co, bo ma moje ulubione rośliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu ogród jeszcze zimowy a taki piękny. U nas też wszystko zaczyna nabierać kształtów.

Ale jak zobaczyłam zdjęcia jeszcze takiego pełnego maleństw ogrodu Twojego aż dech zapiera efekt terazniejszy.

Byłam dzisiaj w Łodzi na kontroli pooperacyjnej z Tomkiem i nie wiem jak mam zrozumieć słowa lekarki naszej, nie mogę załapać do czego były te słowa A mianowicie po prawie dwóch godzinkach kontrolnych badań i zachwalania przez lekarke naszego synka, jak to super wygląda ,jak się wzmocnił i wogóle no rwewlacja.Po echu serca Pani dr. mówi do nas takie słowa na wychodne,, tak bardzo państwu współczuję ,tak mi was szkoda'' Nie chciałam ,żeby Tomek słuchał tego bo on strasznie się po prostu boi wszystkiego co się w koło niego w danej chwili dzieje.i szybko pożegnaliśmy się i po prostu wyszliśmy.W milczeniu i nie wiem jeszcze czym wróciliśmy do domu .Jestem osobą która chce i musi wszystko wiedzieć o chorobie synka która zadaje mnóstwo pytań ,ale mnie zatkało ,mnie i męża. Nie wiem do czego to było ,o co lekarce chodziło.Bałam się wrócić i zapytać ,chyba pierwszy raz w życiu w trakcie 14 lat leczenia, kilku już operacji serca pierwszy raz po prostu bałam się co mogła bym usłyszeć. Ale to nas tak strasznie męczy. Ach Tolu dlaczego to wszystko musi być takie trudne,takie bolesne.

Mam nadzieję ,że mimo wszystko będzie dobrze ze zdrowiem synka bo to super facet jest, najukochańszy na świecie ,no oczywiście mąż i drugi syn też.

Jutro wracam ze szkoły z Tomkiem i muszę poszaleć w ogrodzie może ochłonę.Nie ma to jak zrobić coś co sprawia dużo radości i wycisza w niesamowicie szybki sposób .A roślinki tak pięknieją w oczach. A w sercu radość gości.

:rolleyes:

Pozdrawiam i miłej nocy życzę .

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu:hug: witam po długiej przerwie i przytulam mocno:hug::hug::hug: Cudownie piszesz o swoim Tacie. Czuję, jakbym go znała:yes:

 

Kasiu, skoro lekarka była zadowolona z badań, to może po prostu współczuła Wam tego, przez co przechodziliście do tej pory, zamiast cieszyć się beztroskim dzieciństwem Waszego synka, drżeliście o jego życie. Mam nadzieję, że to o to chodziło:yes: Skoro badania wyszły świetnie, to może być tylko lepiej:yes:

Mocno trzymam za to kciuki:hug:

 

 

Ach Toluś, ogród Twój... Ty wiesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, o wygrzewaniu się na południu można pomarzyć, czemu nie ;)

Moje znajome lecą w połowie tygodnia na 4 dni do Rzymu, szczęściary :)

 

Mariola3108, :hug:

 

Frost07, witaj, pozdrawiam Lublin, czyli naszą ścianę wschodnią :)

Mop parowy używam, niej jest to takie cudo jak słyszymy w reklamie.

Mop parowy sprząta bez detergentów i czasem po umyciu podłogi jest wiele smug.

Wtedy używam zwykłego i myję ze środkiem czyszczącym.

Gdybym teraz miała wybierać który kupić...kupiłabym ten zwykły.

 

Kasia_Grzes, oj tak, czasem uwaga rzucona przez lekarza ot tak,

może w naszej psychice wiele namieszać.

Masz cudownych trzech facetów, wielkie oparcie,

wierzę że razem pokonacie wszelkie przeszkody w dojściu do całkowitego zdrowia Tomka.

A ogród bardzo odstresowuje, to nasza broń przeciw zmartwieniom, prawda?

Życzę wiosny w sercu, nie tylko w ogrodzie :hug:

 

Yuka, jak się cieszę, że zajrzałaś :)

Twoje najmłodsze Szczęście rośnie jak na drożdżach, przystojniak.

W ogrodzie też pewnie dużo się dzieje. Uściski serdeczne :)

 

Miało padać, ale chmury się przetaczają, czasem błyska słońce.

Dobrze, że w nocy popadało, bo deszczu wciąż za mało, sucho.

No ale jak wychodzi słonko...to świat pięknieje natychmiast.

Niech się nie leni, tylko świeci i nastrój poprawia.

Pięknego tygodnia życzę wszystkim, niech się nam dobrze dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu - jeśli dziś do Was dotrze to, co wczoraj było nad centralną Polską, to wystarczająca ilość deszczu gwarantowana - ledwośmy z koleżanką jechały autem, tak deszcz szyby zalewał! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas popadalo tyle co kot naplakal, jest strasznie sucho, trawnik zwertykulowany trzeba bylo podlac z reki:rolleyes: wczoraj wiosennie uzupelnilam donice tarasowe prymulkami i stokrotkami. pare mi zostalo to poszly na skalniaczek razem z sasankami :) z prac wiosennych pilnych zostal mi oprysk promanalem i nawiezienie iglakow, hortensji, clematisow. no i poolejowanie mebli ogrodowych. i mozna sie byczyc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć u nas dziś szaro-buro to moc ciepłych południowych pozdrowień przesyłam:hug:

 

Sezon zimowy uważam za definitywnie zamknięty;)

Teraz sezon tarasowo-ogródkowy uroczyście otwieram (orkiestra tusz!!!)

Z braku czasu wygrabiłam tylko rabatki co by stwierdzić że tam życie towarzyskie w pełnym rozkwicie:lol2:

Trawnik i reszta muszą poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pierwsze koszonko poszło i część trawnika wydziobana, ale tylko część, bo mi tej trawy mamy duużo, a to cuś co dziobię nie chce tej trawy zbierać w kosz, więc trzeba potem grabiami pozbierać i w taczkach wywieźć. Trawa na razie wygląda jak po dobrej suszy. ;-)

No i przerwę w robocie mamy, bo pogoda się nam zepsuła.

Toluś :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas (a przecie zwykle to ja płaczę z powodu suszy!) popadało i w sobotę, i wczoraj, i jeszcze dzisiaj porządnie wlało.

I też aż za dużo - nie idzie traktorem na pole wjechać, za miękkie...

Niech idzie ten deszcz do Was, do Tarci, do tych, którzy potrzebują dżdżu!

Nam teraz trzeba, żeby w pole jechać! :yes: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depsia, no teraz to ja już Ciebie za diabła nie rozumiem .... :rolleyes:

 

U nas zimno, pochmurno, padająco - chociaż drobniej i rzadziej niż parę dni temu, to jednak. W ogrodzie nic robić się nie da, bo za zimno. U mnie też życie towarzyskie kwitnie w najlepsze, nawet mrówki przywiało, cholera. No wiadomo, że te małe france zaraz mszycę przytaszczą, nabiałowe smakoszki, psia krew:mad::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi, koncert życzeń, no właśnie

U nas zimno, tylko 8 stopni, pochmurno i nie pada, sucho.

Jak już te chmurzydła wiszą, to niech by padało, podlewało, od środy słońce i gicior.

Ale nie, nie może być całkiem mądrze, no trudno.

Nawozu na trawnik nie wysypałam, bo nie kupiłam no i nie pada, to jak.

W weekend mam zamiar zasilić róże i hortensje, może troszkę też posypię iglaki.

Nigdy nie stosowałam Promanalu, chyba kupię i prysnę, wiem, że należy.

Meble tarasowe trzeba zaolejować, no ale nie wszystko naraz.

Mam też trochę przesadzania dużych iglaków, ciężka robota.

Jednego ogromnego Nidiformisa chcę z rabaty wyrzucić i zrobić miejsce na kwitnące byliny.

Potrzebuję naparstnicy, bodziszków, ostróżek, jeżówki, a nie mam dla nich miejsca.

Iglak powędruje za dom, tylko kto go podniesie i przeniesie, wielkie to i ciężkie.

Dwóch chłopa potrzeba do tej roboty.

W sobotę ciężko pracowaliśmy, było cięcie wszystkiego.

Najwięcej pracy przy wielkich wierzbach mandżurskich.

Miro je nieźle ogolił. Muszę jeszcze zrobić strzyżenie skyrocketów.

Źle wyglądają, mają uschnięte ubiegłoroczne przyrosty.

Trzeba wyciągnąć nożyce elektryczne i jechać.

TAR-cia pisze, że do zrobienia tylko to, to i to, a później byczenie....tiaaa, byczenie to będzie jak kolejna zima nastanie.

Wcześniej nie ma szans ;)

 

Maxtorka, skrobnij choć słówko, czy szafirem nieba powitała Was Dolina Słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...