Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

adresu nie szukaj ....sama Ci podam :) całą noc równo padało więc chyba ziemia się porządnie napiła bo sucho już było

oglądam pogodę w tv i widzę ,że u Toli leje ,Warszawa zapłakana ......a u mnie dzisiaj błękit na niebie (ciekawe jak długo ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u nas wczoraj troche popadalo ale to kropla w morzu potrzeb, mialo padac tez w nocy i nic. od rana piekne slonce. zobaczymy, prognozy zapowiadaja deszcze. przydaloby sie zeby caly dzien i noc popadalo to nareszcie rosliny by odetchnely od suszy (bynajmniej u mnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też padało wczoraj po południu i w nocy ale to wszystko mało., Niestety wcześniej mróz ściął hosty, kwiaty bergenii i magnolię aż żal patrzeć. Dobrze, że pelargonie pochowałam do garażu a te w wielkich donicach okryłam włókniną jak na tęgą zimę. Ocalały dzięki temu. No niestety w Szczecinie takie przymrozki w maju to standard. Wystarczą dwie nocki i po kwiatach. Ale przyjdą cieplejsze dni i zakwitną inne rośliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano się zastanawiałam jak długo będzie błękit ......a jest do teraz :yes: pięknie było dzisiaj niespodziewanie ....rano kawa z psiapsiółkami (masz pozdrowienia:hug:szczególnie od Gosi ) w kawiarnianym ogródku w krótkich rękawach w pełnym słoneczku ....życzę Wam dziewczyny takiej pogody na kolejne dni bo jest cudnie :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Ew-ka, jeszcze nie słońce, jeszcze bym chciała, aby jutro cały dzień padało.

A w sobotę i niedzielę bezchmurne niebo!!! (uściski dziewczynom, zwłaszcza Gosi :))

Wczoraj po południo zaczęło wiać niemożliwie.

Wszystko na tarasie pochowałam, bo wyglądało na to, że się skończy nawałnicą.

Burzy nie było, wiatr ustał i zaczął padać cudowny, wiosenny spokojny deszcz.

Zrobiło się też bardzo ciepło i tak pachniało wilgocią, cudnie.

A dziś trochę popadało, ale nie wiele.

Na zmianę trochę słońca, to znów chmury, ale deszczu za mało.

Gdyby tak w nocy porządnie wlało, byłoby dobrze.

Do strat przymrozkowych dołączył mój bordowy buczek kolumnowy...żal okrutny.

Ale kwitną bzy i zakwitły konwalie...pachnie, pachnie, pachnie :)

 

Dziewczyny, widziałyście wysokie donice z technorattanu w Biedrze?

Cena niska, bo 49 zł, a w Jysk najtańsze po 90.

Ciekawa jestem jak z jakością, czy nie będą mocno się odbarwiać na słońcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Ew-ka, jeszcze nie słońce, jeszcze bym chciała, aby jutro cały dzień padało.

za Tobą nie nadążysz :mad: zawsze marudzisz ,że mało słońca a jak Ci go życzę to chcesz deszczu :p trudna ta druga połówka życia ........

a u mnie mimo ,że padało całą noc to pod bukszpanami i tak było sucho ........więc znowu z konewką latałam

W Biedronce nie byłam i nie wiem ,że są takowe ......ja za moje płaciłam 69 zł w lokalnym sklepie ogrodniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Ew-ka, jeszcze nie słońce, jeszcze bym chciała, aby jutro cały dzień padało.

A w sobotę i niedzielę bezchmurne niebo!!! (uściski dziewczynom, zwłaszcza Gosi :))

Wczoraj po południo zaczęło wiać niemożliwie.

Wszystko na tarasie pochowałam, bo wyglądało na to, że się skończy nawałnicą.

Burzy nie było, wiatr ustał i zaczął padać cudowny, wiosenny spokojny deszcz.

Zrobiło się też bardzo ciepło i tak pachniało wilgocią, cudnie.

A dziś trochę popadało, ale nie wiele.

Na zmianę trochę słońca, to znów chmury, ale deszczu za mało.

Gdyby tak w nocy porządnie wlało, byłoby dobrze.

Do strat przymrozkowych dołączył mój bordowy buczek kolumnowy...żal okrutny.

Ale kwitną bzy i zakwitły konwalie...pachnie, pachnie, pachnie :)

 

u nas od wczorajszego wieczora caly czas pada az do popoludnia, potem ma byc slonko i niech juz tak zostanie, jest weekend planuje sadzic. gleba mokra,mezus trawe mi sciagnal mam pole do popisu :)

 

Dziewczyny, widziałyście wysokie donice z technorattanu w Biedrze?

Cena niska, bo 49 zł, a w Jysk najtańsze po 90.

Ciekawa jestem jak z jakością, czy nie będą mocno się odbarwiać na słońcu?

 

u mnie tez buk kolumnowy dostal wciry, az zal :( w zeszlym roku prawie wcale nie wypuscil przez dluga zime a teraz odzyl i znowu oberwal. donice widzialam u nas sa kwadratowe i okragle ale juz nie mam gdzie ich stawiac wiec sobie odpuscilam. a widzialas Tola meble ogrodowe po 349 zl. (2 fotele + stolik) lub (sofa + stolik) takiego zestawu (fotele+ sofa+stolik) mniej jak za 1200 nie kupisz. mocno myslimy czy nie wziac. w makro tez jest sporo mebelkow z technorattanu ale tak tanio to :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tymi przymrozkami. Dopiero zauważyłam, że na orzechu włoskim zwazył mi koniuszki listków na jednej gałęzi. Orzech rośnie od wsch. narożnika domu. Do wysokości 3,5 m osłaniają go od płn. dorodne leszczyny, ale wyżej już goło. Tymczasem ta gałąź jest na wysokości 1,5 m i prawie dotyka ściany garażu. Raczej bym się spodziewała, że zmarznie korona wyżej. Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu ja ostatnio kupiłam jedną taką donicę na front domu. Zobaczymy jakiej jakości, jak się będzie sprawowała.

.

Każdy ma jakieś straty przez przymrozki. U mnie też są straty, ale chyba inna przyczyna.

Marnieją mi tegoroczne przyrosty na Conice, Nidiformisie, Echiniformisie. Brązowieję, schną. Nie ma tam szkodnika na roślinach, są podlewane. Choruje około 20 szt na jednej rabatce. Na innych z ubiegłych lat jest ok.

Szerzej opisałam to u mnie, gdyby ktoś mógł poradzić co z tym począć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Netto w ub.r. kupiłam meble z technorattanu, fotele i stolik. Nadal wyglądają tak samo, te donice w pierdonce widziałam i mam wrażenie, że trochę postoją bez wiekszego uszczerbku. Przymierzałam się nawet do nich, ale mam 3 ceramiczne więc już chyba chwatit tego miszmaszu!

 

Okey Ewa, jakby co to ja swój tez mogę podać:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...