Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pogawędki o muzyce zawsze usłyszę;)

Wczoraj troszkę powspominałam audycje Trójkowe a dziś zapuszczę się w świat filmu.

Prababko wybrałaś piękny fragment z jednego z moich ulubionych filmów a scena kiedy młoda Deborah tańczy dla podglądającego ją Noodle'sa jest genialna.

 

Polecam też ścieżki dźwiękowe z Pachnidła, Dziewczyny z Perłą, Między słowami, Magnolii, 36 Quai des Orfevres i ..... wyjmijcie mi baterię bo mogłabym tak długo i namiętnie......;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat muzyczny nie za bardzo dla mnie. Ja uwielbism ciszę. Słucham radia w samochodzie i pracy. Ale w domu jak jestem sama zawsze jest cicho, chyba że sport jest w TV ;) ogólnie to raczej mocne brzmienie mnie porusza wtedy w samochodzie podgłaszam radio. Ale skoro słoń mi na ucho nadepnął to i muzyka musi być mocna aby dotarło;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prababka, oj tak, były ciary :)

a zdarzeń różnych, których się nie spodziewałam w tym dniu było jeszcze więcej.

Wtedy przyprawiały o dreszcz grozy, ale z perspektywy czasu, wszystko się mile wspomina.

I to, że nie można powiedzieć, że wszystko poszło jak z płatka,

to tylko czyni tę uroczystość jeszcze bardziej wyjątkową ;) :)

 

Andariel, Maxtorka, nie wszystko przez Was wymienione znam, tym bardziej dziękuję,

bo z pewnością po to sięgnę i cała przyjemność dopiero przede mną :)

 

Arnika, Aga J.G. właśnie to lubię w kobietach, że jesteśmy różne.

I to, że mamy wiele wspólnych pasji, zainteresowań, ale i to, że co innego nas kręci.

Dzięki temu cały czas się rozwijamy, poszerzamy horyzonty.

A nie tylko piłka nożna, wędkowanie, piłka nożna, wędkowanie...i tak w kółko ;) ;)

 

Aga J. G. oglądałaś wczoraj zwycięski mecz finałowy Radwańska z Janowiczem kontra Serena Williams John Isner?

Ależ emocje. No i Polska po raz pierwszy w historii zdobywcami Pucharu Hopmana :)

 

Dziewczyny, cobyście dziś zagrały muzycznie na dobranoc, zapodajcie coś.

Fronty atmosferyczne rozwalają mi głowę, może okład z jakiś kojących dźwięków pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, no nareszcie :hug::wave::hug:

ależ mnie przetrzymałaś w swojej nieobecności...jak miło Cię widzieć :)

Wszystko ok u moich cudownych dziewczyn? Zuzia pewnie coraz piękniejsza,

tego nie poddaję pod wątpliwość...w końcu ma to po mamie :)

Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku, czyli na co najmniej 12 miesięcy :)

a kojący Nick Cave...niech ratuje mnie dziś, bo proszki nie pomagają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja coś podrzucę.... jak już tu przydreptałam (za Monah :p)

wieki temu jak mnie jeszcze oficjalnie nie było na forum, tylko byłam podczytywaczem :rolleyes:......uwielbiałam wasze zwariowane pogaduchy w monahowym wątku...

mam w pamięci do dziś zachwyty nad ciężkimi buciorami/glanami......

i zdjęcia Zu w parku z parasolką ;)

i w ogóle super się was czytało :)

 

sorry, że się wcinam...

pozdrawiam serdecznie :)

 

 

jak to nie pomoże to zostaje tylko Yiruma :D

 

 

może i mnie uśpi..... ;)

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu droga :) Ja tylko mimochodem, psimswędem, przechodzac ;) Wątek swój zreaktywowałam tylko tymczasowo, bo szukam nabywcy na Zuziny pokój, ale obiecałam sobie, że nie będę po innych wątkach śmigać... no i co... wlazłam do Ciebie :) Przyciągasz!

U nas jakoś jakoś, Zuzanna urosła, ale to nadal słodki dzieciaczek, a mama - no co, słodka i do rany przyłóż - jak zawsze ;)

Mam nadzieję, że i u Ciebie wszystko w porządku i również najlepsze życzenia na nowy rok.... ściskam serdecznie!

 

Catti: :bye: - a reszta prywaty na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola cały weekendowy sport mi przeszedł koło nosa. Musiało mi wystarczyć zaglądanie do internetu w trakcie przerw w zajęciach. Może i dobrze bo pewnie przez Justynę mogłam dostać zawału ;) taki weekend bez TV mi się teafił a tyle się działo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja polecam tego Gościa ...nie dość że fajny aktor to muzyk chyba jeszcze lepszy....mam tę płytę od kilku lat i słucham ...słucham ...słucham i jestem oczarowana ....Tolu jakie Ty recenzje piszesz !!!!!! :wiggle:

 

 

 

a chór Libera odkryłam w ubiegłe Święta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catti, witaj, masz rację, wątek Monah to był prawdziwy wulkan energii,

podnosił ciśnienie i wszystkie kurze łapki wokół oczu są zasługą tego wątku :)

Ale jeśli założyć, że śmiech wydłuża życie, to bywalczynie będą żyły wiecznie :yes:

Dziękuję za propozycje muzyczne :hug:

 

Monah, dziękuję, u nas też jakoś leci, oby nie było gorzej.

Pokoik Zuzi uroczy, ale na wnuczkę przyjdzie mi jeszcze poczekać.

Szczęśliwym nabywcą zostanie więc ktoś inny.

Zajrzyj tu czasem...proszę

 

Aga J.G....zostają Ci powtórki, też dobrze :)

 

Braza :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catti, witaj, masz rację, wątek Monah to był prawdziwy wulkan energii,

podnosił ciśnienie i wszystkie kurze łapki wokół oczu są zasługą tego wątku :)

Ale jeśli założyć, że śmiech wydłuża życie, to bywalczynie będą żyły wiecznie :yes:

Dziękuję za propozycje muzyczne :hug:

 

dziękuję za tak miłe powitanie :hug:

 

jeśli lubisz kurze łapki śmiechowe, to jest w sieci takie miejsce, które bardzo poprawia humor :)

zaglądam tam od czasu do czasu i wciąż zachwyca mnie umiejętność doboru słów autorki w opisywaniu rzeczywistości wszelakiej :D

 

taka pralka na przykład:

 

(........) Od Nowego Roku pralka mi chodzi po łazience. Do tej pory stała w miejscu i nagle ruszyła zwiedzać. Nie wiem, co ma na myśli – może się wybiera na dół, do pieca, może kupiła tanie bilety lotnicze przez internet albo naoglądała się Disneya o uciekających tosterach. A może ona chodzi jak ta figurka w kościele w Jeżowie, co jak dojdzie dokądśtam, to ma być koniec świata?… Na razie obserwuję zjawisko, dopóki pierze i nikomu nie dzieje się krzywda, niech sobie chodzi. Raz na kilka prań odprowadzam ją na miejsce pod ścianą i już.

(....)

 

albo małż :rotfl: (prawie jak mój :rotfl:....)

 

(.....) (I sobie byłabym taka zachwycona moim mężem, po czym zaprosił mi gości na indyka na drugi dzień świąt – to jeszcze do przeżycia, bo i tak ktoś musiał tego indyka zjeść, a odkąd mam zmywarkę to jakoś mniej nienawidzę gości – i pyta się mnie „Czy ja mam wynieść te śmieci?”. Kubełek pod zlewem się przesypuje, a on pyta, czy ma wynieść. Nie, kochanie, zostaw, postawimy na środku salonu jak goście przyjdą, niech widzą, jakie się u nas rzeczy wyrzuca! Hej! Inni by wyjęli z kosza, wymyli i wystawili na Allegro, a my wyrzucamy! Naprawdę z tymi facetami to czasem trudno precyzyjnie określić, o co chodzi. W każdym razie są dziwni i niejednoznaczni).

(.....)

 

autorką jest barbarella ;)

pewnie znacie :rolleyes:

a jeśli nie, to polecam

 

http://barbarella.blog.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Catti, to już wiem,

że wsiąknę dziś w blog barbarrelli i przepadnę.

A domownicy będą musieli spać z zatyczkami do uszu,

bo salwy mego śmiechu spać im nie dadzą, dzięki :) uwielbiam takie poczucie humoru :)

 

Prababko, oj, nie wyciszysz się kobieto, nie nie nie,

bo jak słuchasz Evy Cassidy...to polecimy w temacie.

Lubię szukać, sięgać po płyty, które są składankami, bo wtedy łatwiej jest dotrzeć do głosów,

pięknych, wyjątkowych głosów kobiecych,

o których często byśmy się nie dowiedzieli, że są.

Obok głosu Evy Cassidy ...jazzowo będzie...wymienię Ritę Coolidge,

trochę zapomniana, ale wciąż śpiewa i nagrywa.

Stacey Kent, Susan Werner, Laika, Madeleine Peyroux, Carmen Lundy,

Carmen Cuesta, Rebecca Pidgeon, czy wreszcie bardziej znana Ive Mendes.

O i przypomniała mi się jeszcze piękna Eliane Elias.

Pewnie trudno sobie wyobrazić, że "Love Is Stronger Than Pride" może pięknie wybrzmieć w innym wykonaniu niż Sade.

Ale Hedving Hanson sprostała wyzwaniu.

 

I nic nie mów o prasowaniu, bo stos sięga sufitu.

Ale może to dobry pomysł, żeby w odtwarzacz wrzucić płytkę Smooth Jazz

i gibać się z żelazkiem ;) pomyślę.

 

A dziś na wieczór ode mnie taki kawałek,

którego dobrze się słucha i jeszcze przyjemniej ogląda :)

Ed Sheeran

 

 

pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelli,ukłon:yes::DJa się włóczę po chałupkach:)cichutko,bo kogos kiedyś spłoszyłam nickiem:)

 

Tola,dorzucimy 2 Dianki?Ross i Krall?Choć Krall mnie zniechęciła w Kongresowej-tyle nakazów i zakazów,że czasem bałam się ,że może zbyt głośno oddycham:)Ide,będę tylko czytać -Brazka zamilkła:)A ja gadam ...o sobie:) A muzyka,jezuniu,można nie spać a słuchać i(i gadać o niej):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...