Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurczę, ja to muzyczna analfabetka w sumie jestem, lubię ciszę muzyczną. :p

Piękne chóry, owszem, ale nie mam jakichś bardzo specjalnie wyjątkowo ulubionych wykonawców.

W ogóle nie koduję, kogo słucham, musi mi się coś naprawdę wyjątkowo podobać, żebym zechciała zapamiętać wykonawcę.

Ale Indila mnie uwiodła, przepięknie delikatnie śpiewa, olbrzymia kultura muzyczna, u niej mniej znaczy więcej.

No i ten fhancuski!!!

Wieczorne pozdrowienia zostawiam, oby głowa już nigdy nie zechciała na wiatry reagować, Tolu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No Catti, to już wiem,

że wsiąknę dziś w blog barbarrelli i przepadnę.

A domownicy będą musieli spać z zatyczkami do uszu,

bo salwy mego śmiechu spać im nie dadzą, dzięki :) uwielbiam takie poczucie humoru :)

 

to się cieszę :)

 

koniecznie przeczytaj o sposobach na podniesienie ciśnienia

http://barbarella.blog.pl/2014/10/16/o-domowych-sposobach-na-krazenie/

 

niestety nie sposób wszystkiego polecić, ale warto tam zaglądać po prostu dla zdrowia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPS-iu,ja też analfabetka,ale słyszymy:)I gadamy,co nam w duszy gra(Tola sie zgodziła):)Ty też zostałaś uwiedziona:wiggle:DPSiu,toż Ty lubisz operę:)(ja też).A tu,czy mogło byc mniej? https://www.youtube.com/watch?v=IHRd0R-uKHc.To już tyle lat,niestety:)A być tam i wtedy?Pewnie bym płakała:)

Ze znajomością muzyki bywa tak;zrobiono kiedyś eksperyment-puszczono krytykom muz. tego samego wykonawcę i to samo nagranie koncertu skrzypcowego 3-krotnie,ale po przerwach.Zapowiadano:to pierwszy wykon. to drugi a to trzeci.Każdy juror wybrał faworyta,zjechał konkurentów a chwalił swojego wybrańca;by na końcu usłyszeć ,że to był 3-krotnie ten sam,jeden wykonawca i to samo,jedyne jego nagranie.

Tola,ja mam w domu 2 fanatyków jazzu,kupują płyty namiętnie.Oni lubią ostry jazz,ja z ostrym na bakier.Ale mam z czego wybrać:)A Brazylijki sobie kupię,niewiele słyszałam:(Dzięki:)Wiek robi swoje,jak tu pamiętac co się obiecało wczoraj:)Szkoda tylko,ze muzycy też sie starzeją:(Bobby Mc ferrin tez kiedyś więcej sie bawił z publicznością:(Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzeczywiście lubię operę, ale na Wagnera chyba bym się nie wybrała. ;)

Za to np. do dziś wspominam widzianego na żywo "Eugeniusza Oniegina" Czajkowskiego w Teatrze Wielkim w Moskwie.

Nigdy wcześniej ani później nie widziałam niczego, co zrobiłoby na mnie TAKIE wrażenie.

No chyba jeszcze "Upiór w operze" w realizacji schumachera i Webera, ale to już musical, czyli zupełnie inna para kaloszy.

W aucie wożę słynne arie, wyjątki z baletów, walce i temu podobne.

I szanty! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech,DPS-iu,na wszystkich scenach operowych bywa pewnie tylko Bogusław Kaczyński:)Dla mnie są CD i DVD:)

W aucie sluchamy radia,wywaliłam wszystkie płyty ze schowka -mąż lubił puszczać sobie w trasie Geppert-przy jej słowach jestem tak daleko od drogi,że możemy wylądować na bandzie lub drzewie:)Radio,jest zmienne,daje sobie pogadać w trasie:)

Tola,moze wiesz a może ktoś z odwiedzjąych Twą stronę wie (no może nie wypłoszyłam Ci jeszcze wszystkich:)) - kiedy Janda ruszy w swoim teatrze ze "Strasznym Dworem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga J.G. posłuchaj Gajosa, przestanie być poważnie,

ale się uśmiałam :rotfl:

dzięki Prababko :hug: nie wiem kiedy Janda ruszy ze Strasznym Dworem,

na razie będzie u nas w Białymstoku, ze spektaklem "Danuta W."

Ja w repertuarze operowym to niestety nie bardzo,

chociaż szkoda, bo mamy nową, piękną Operę i Filharmonię.

Wstyd się przyznać, ale bywam tam tylko na kabaretach :oops:

...nie bijcie :rolleyes:

 

U nas od rana pada, chmur mnóstwo, nadzieja na słońce żadna.

Dla polepszenia nastroju kupiłam wczoraj w "biedrze" hiacynty w filiżankach.

Niecałe 5 zł. a tyle szczęścia :)

Jak przekwitną, filiżanki zostaną i będę w nie wkładała kolejne,

kupowane w zwykłych plastikowych osłonkach.

Tym samym rozpoczęłam odliczanie do wiosny.

Chociaż po drodze jeszcze może zdarzyć się tak,

że w lutym śniegu będzie po dach.

Jeśli przy tym niebo rozświetli słońce...nie jestem przeciwna(Braza, nie czytaj ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wiosna, błękit i słońce tylko wiatr nie potrzebny, ale nie można mieć wszystkiego.

Wiosnę już czuć bo moja Kornelia już kicha i oczy łzawią, Zyrtec w użyciu od wczoraj. Dziewczę się dziwiło, że już a katar wyraźnie alergiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u nas dziś tak przedwiosenne, słonko przygrzewa, mech na trawniku pięknie zielony:lol2:

Co poniektórym cebulkom coś się pomieszało i zaczynają kwitnąć. Dwa hiacynty do domu wzięłam bo za kilka dni jakiś mrozek zapowiadają a one już kwiaty zawiązały. Ja rozumie że ciemiernik bo to jego pora ale hiacynty albo żonkile:rolleyes:

No koniec świata pani Popiołkowa:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny :D lalallaaaallaaaa :wiggle: świeci, świeci, świeci :)

 

i nie lampa jak przez ostatnie tygodnie, ale najprawdziwsze słońce :wave:

 

i widzę cienie w domu...tam promyk, tu cień...żeby się z jakiś cieni cieszyć,

trzeba być niespełna rozumu :cool: ale co tam, ja się cieszę,

bo jak jest cień, to znaczy że świeci słońce :)

Mieszkańcy Maroka nie mają pojęcia o tego rodzaju euforii jaka mnie dziś ogarnia.

Bo jeśli u nich świeci przez 350 dni w roku to wiadomo.

I mam zamiar dziś...bo tak wiosennie za oknem zająć się rozsadzaniem pelargonii.

Może trochę za wcześnie, ale nie wytrzymam,

potrzebuję zajęcia ogrodowego jak tlenu :yes:

 

a tu moje cienie i storczyk, który wariuje mi z kwitnieniem nieprzerwanie od sierpnia...wariat :)

 

http://www.iv.pl/images/22018880033194879978.jpg

 

http://www.iv.pl/images/75669775313069263838.jpg

 

http://www.iv.pl/images/36381293254236706062.jpg

 

http://www.iv.pl/images/23122705303283226876.jpg

 

 

zaraz zaparzę kawę, włożę ciepłą kamizelkę, zakręcę szalik

i idę na taras...kawunia na tarasie...oj tak :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonka zazdraszczam troszkę, bo od nas poszło sobie dzisiaj.

A w domku pięknie, świątecznie jeszcze, jak u nas. :D

I hiacynty w filiżankach piękne, takusieńkie jak tradycyjne w Szwecji na święta! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce też miałam .... ale jak mawiał mój drogi kolega komandor: "Miałem to się w piwnicy uwalać ..." no i się uwalałam. Od dwóch dni mglisto i z lekka ponuro, ale co tam!!!!

 

Za operą nie przepadam, nie rozpoznam niczego za to parę kawałków nawet wpadło mi w ucho. Słucham tego, co mi sie podoba, kocham miłością absolutną Queen, a właściwie Freddiego ale takie np.: "Bailando" tego antytalentu Iglesiasa wprowadza mnie w taneczny nastrój (pod warunkiem, że nie próbuje śpiewac "na zywo)... co zrobić, nobady's perfect:)

Dzięki Córci odkryłam

i
, ale też i
... mogłabym wymieniac ale nie chcę przynudzać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś DZIEŃ BABCI

 

JEDYNA

 

Pamiętam Twe złote włosy

i spracowane dłonie,

Rumianki na podwórku,

goździki w wazonie.

Te oczy pełne ciepła,

proste, mądre słowa,

Wiem, że jest już za późno,

Za późno, by podziękować.

Za zieleń drzew, zapach żyta,

Bieganie boso po trawie,

Smak prawdziwego masła i za karasie w stawie.

[...]

Kocham Cię, choć Cię nie ma.

Czas nieustannie ucieka

Lecz wierzę, że czekasz TAM na mnie

Z kubkiem świeżego mleka.

 

(Iwona Jacińska)

 

http://4.bp.blogspot.com/-d2mc7q75sKQ/U6MXFG8eP6I/AAAAAAAAEdM/5gtQvP6V_V4/s1600/IMG_0974.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...