Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tolu ,a może by tak dać ten łupek tylko na części ściany ....np nieregularnie do połowy a od góry ładny tynk :roll:

 

Ew-ka, to też nie będzie dobre rozwiązanie, bo uczyni jeszcze większy bałagan....próbowałam to zrobić poprzez symulację...koszmarnie wyglądało.

To jest duża powierzchnia ściany i w tym jest problem. Dać tylko fragment....bałagan. Dać na całości....przytłaczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

AmberWind, czekam niecierpliwie na zdjęcia od Ciebie.

 

Robercie, serdeczne pozdrowienia dla Motysi.

Widzisz, ta ściana miała być w założeniu takim bardziej ciężkim tłem, dla lekkiego kominka, a nie tłem dla obrazków , czy fotografii...dla nich mam inne miejsce.

Teraz tylko się zastanawiam, czy jeśli ściana miała być wyłożona "czymś", czy nie trzeba było jeszcze bardziej uprościć samego kominka :roll:

 

I wciąż otwarte pytanie....jeśli nie kamień, to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam Tolu na Twoją decyzję bo mam podobny problem - ciemna czy jasna ściana. Z tym, że u mnie wchodzi w grę tylko jedna strona kominka bo z drugiej strony mam otwór wejściowy na strone sypialnianą domu. Pochwal się, jak już znajdziesz rozwiązanie.

Pozdrawiam i życzę szybkiego podjęcia mądrej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tola , a co będzie stało na tej dolnej ławie ?

Czy ona do siedzenia tylko ma służyć ?

Bo tak sobie myslę , że jak tam ma coś stać i do tego jeszcze te wiszące półki to chyba za dużo :roll: .

Taka wyrazista ściana chyba by sie najlepiej sama czuła , bez towarzystwa .

A jak ma coś tam stac i wisieć to chyba bym zrobiła zwykłą ścianę , nawet nie tynk strukturalny i żadnej przecierki . Dałabym tylko ciemniejszy kolor , czekoladę np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Maxi w 100%.

 

Toluś - jak dla mnie, to albo ściana, albo kominek.

A ponieważ na tej ścianie będzie kominek, to nie dawałabym niczego dodatkowo :-?

 

Poza tym weź pod uwagę to, że kominka używasz m/w 5 miesięcy w roku.

Jak aż tak bardzo wyeksponujesz tę ścianę, to zawsze wzrok będzie się skupiał na niej, a nie na np. na meblach, dodatkach, kwiatkach, widoku za oknem itp.

 

Jak dla mnie to za dużo tam się dzieje. Jak napalisz w kominku, to ogień powinien być jedyną ozdobą tej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ta wizualizacja jest niestety wielkim przekłamaniem, bo łupek wyszedł nienaturalnie ciężko, kolor jest zbyt ciemny, niż w rzeczywistości. Ekran z tym łupkiem w chwili robienia zdjęcia stał w głębokim cieniu, tyłem do zachodzącego słońca, dlatego wrażenie takie a nie inne.

 

Te drewniane półki na ścianie, to też ściema, gdyż robiąc wizualizację wzięłam wycinek z tej dolnej długiej półki, która ma grubość 5 cm. W rzeczywistosci te szklane półki miałyby jedynie drewnianą nakładkę szerokości nie więcej, niż centymetr, to jedna piąta tego, co widać.

 

To dałoby efekt cieniutkiej kreski na tle masywnej ściany. Prawie nie widocznej. Na tych półkach stałyby małe świece. Zapalane wtedy, gdy kominek jest wygaszony. Płomień tych świec padałby na kamień i na szklane półki. To byłby ruchomy obraz. Światło halogenów jest nieruchome, martwe, a pełzające, żywe światło świec to natura. Bardziej będzie widać światło świec, niż same delikatniusie półki, które zginęłyby przy tym łupku.

Jeśli kamienia nie będzie, półki ze świecami tracą sens. A zupełnie puste 10 metrów kw. ściany....to też nie bardzo...a obrazów tam nie chcę..

 

Ta długa półka wzdłuż całej ściany nie ma konkretnego przeznaczenia.

Może na niej stać jakiś jasny, piękny ceramiczny dzban, w prawym rogu donica z pnącym kwiatem. Jak znam życie nie raz będzie leżeć rzucona gazeta z na wpół przeczytanym artykułem... :wink:

 

Gdyby zrobić tę ścianę jako jedyny konkretny wyróżnik salonu, wtedy nie byłoby już żadnych bibelotów na pozostałych fragmentach ścian.

Wygodny komplet wypoczynkowy i nic więcej.

 

Myślę....myślę....aż myśliwym zostanę, a wtedy powieszę jak nic jakieś rogi, lub ryjek dzika

:wink: 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tak trochę nie na 'łupkowy' temat., ale muszę..Jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu. Zainspirowałaś mnie do dalszych prac w moim, dopiero powstającym ogrodzie (dom na etapie wykańczania). Co prawda nic a nic się nie znam na ogrodnictwie, ale wczoraj po obejrzeniu fotek z Twojego postu postanowiłam zająć się własnym ogrodem i wyciągnęłam jakieś 'Działkowce' i czytałam, czytałam... Moja działka jest mała (720m kw), wąska, z jednej strony ma 14m:), więc nie poszaleję. Na razie zasiałam trawkę i patrzę jak zadomowiła się tam komosa. Od wczoraj robię plany nasadzeń i niedługo na pewno zacznę tworzyć własny ogród. Dzięki serdeczne za inspiracje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorro, trzymam kciuki za Twój ogród, pozdrawiam serdecznie.

Rozsyp nawóz z odchwaszczaczem na trawnik, wtedy trawa będzie piękna, a o komosie zapomnisz.

 

I powracam do łupka. O nim nie da się zapomnieć :wink:

 

To jest tak, że jak patrzyłam na łupek na wystawie, to ładny był.

Jak patrzę na ten hiszpański kamień, to ładny jest.

Ale najtrudniej jest wyobrazić sobie efekt po położeniu na ścianę.

Dobrze, że ktoś wymyślił sposób na zrobienie wizualizacji...ona daje większe wyobrażenie o temacie, choć też nie jest wiernym odwzorowaniem.

Najbardziej męczyło mnie w tej ścianie to, że zrobię ją, obejrzę i wtedy stwierdzę, że to nieporozumienie. Na szczęście jeszcze mogę myśleć...temat wciąż otwarty...

 

Ściana...ale jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi, zauważyłam przy tej wizualizacji, że ciemniejszy kolor poza kominkiem czyni głębię, a kominek wypycha optycznie mocno do przodu. Ten kominek nie znikł, on jest jeszcze bardziej wyrazisty. Przy pomalowanej ciemnej ścianie też tak będzie. Ale czy to dobrze?

Czy on nie będzie zbyt słupiasty, taki? :roll:

Pytałaś kiedyś o parkiet w salonie. To mają być długie dechy szerokości 12 cm. Pierwszy gatunek, więc nie tak wysłojowany jak ten na poddaszu. Czyli podłoga delikatna, neutralna.

 

Ew-ka, w tej Dekoratorni nie układały łupka, tylko sztuczne kształtki betonowe.

 

Pamiętam odcinek, w którym robiły ścianę na zdjęciu poniżej.

Ona jest taka jak piasek w swojej fakturze. Na zdjęciu nie wygląda nadzwyczajnie, jest tak sztucznie wycięta i bardzo ciemna, to wina zdjęć, które przekłamują rzeczywistość. Kolor tych ścian nie jest żółty, tylko delikatny jasny krem, ogromne przekłamanie. Na filmie, w zbliżeniach ten piaskowiec wyglądał rewelacyjnie.

 

http://www.dekoratorniatv.pl/img/odcinki/76/01_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toluś , ja się nadal tej podłogi boję :roll:

Ona mimo wszystko będzie wyrazista i jak to drewno , niejednolita , mimo że pierwszego gatunku .

Jak możesz zrób wizualizację ze wszystkimi elementami .

I jeszcze jedno mi się nasunęło po cofnięciu się do starej wizualizacji . Dlaczego dechy sa ulożone równolegle do dużego okna ?

Zazwyczaj układa się prostopadle .

Chyba że chodzi o odbicie ognia kominkowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi, parkieciarz wziął pod uwagę naprężenia, sposób w jaki pracuje drewno. Gdybym położyła odwrotnie, problem powstałby przy tym półokrągłym gresie wokół kominka. poza tym jest jeszcze duze okno tarasowe, a według tego okna, dechy będę leżeć prostopadle. Jeszcze jedna ważna rzecz, na środku salonu będzie komplet wypoczynkowy. On właściwie zasłoni większą cześć podłogi, dlatego ona ma być delikatna....ma być tłem, a nie wyróżnikiem. Ona zginie.

Taką podłogę mają nasi znajomi. Jest bardzo neutralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...