Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu, jakbym miała dawać łupek - to dałabym znacznie jaśniejszy i troszkę grubiej pocięty (nie aż tak cieńko jak ten na wizualizacji). Jaki będziesz miała kolor ścian? Bo chyba dobrym pomysłem byłoby zbliżenie koloru łupka do koloru ścian, aby nie przytłaczał i aby wyróżniał się przede wszystkim wypukłościami a nie kolorem :) Po podświetleniu taka ściana wyglądałaby pewnie pięknie :)

Kiedyś widziałam piękny łupek - kremowo-piaskowy i troszkę grubiej pocięty...

 

Napewno coś wymyślisz :) Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, oglądam zdjęcia domów naszych forumowiczów i czytam z zapartym tchem wszystkie posty. Oczy mnie bolą, gardło również, bo oglądając Twoje cudeńko wyłam z zachwytu. Gratuluję, gratuluję i gratuluję. Smaku, elegancji. My co prawda na etapie PnB ale w przyszłym roku mam nadzieję że stanie nasz domek. a potem będę sobie tak pieknie dłubać. Pozdrawiam gorąco. Jak się będziemy wybierać na Podlasie do rodzinki to dam znać - zwalimy się na kawkę.

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu śledzę twój dziennik i wpisy juz od dawna a właściwie odkąd zaczełam budowę.

Ogródek Masz takśliczny że nie moge się napatrzeć .

Piszę dlatego że też okładam kamieniem wnętrze koło kominka ,Kupiłam KOLORADO w kolorze krem jest jasnym ale i ciepłym odcieniem i płytki są frezowane także mam nadzieje będą dobrze sie układać i szpar nie będzie widać.Nie mam ich jeszcze na ścianie...ale nie długo je założymy

Pozdrawiam serdeczniehttp://images30.fotosik.pl/9/7577f72c01030852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, u mnie schłodniało, pada, konkretów w sprawie ściany brak :(

najwyższa pora wyjechać, odpocząć, sił nabrać.

Tak myślę sobie, może z tą ścianą poczekać, aż zrobię podłogę w salonie. Wtedy byłoby widać więcej, tylko czy mi tej podłogi nie zniszczą przy cięciu kamienia i tych wszystkich pracach :roll:

 

Mohag, gdybyś widziała, jakie oczy ma ten glazurnik, na którego czekam :wink:

 

Aka z Ina, dzięki za wirtualne odwiedziny, też pozdrawiam mocniście :D

 

Jamles, wyjadę medytować już wkrótce i baaaardzo się z tego cieszę :D :p

 

Asia R., dzięki za życzenia, jakąś decyzję podejmę, sama jestem jej ciekawa :wink:

 

Malinka 76, serdecznie zapraszam, jak będziecie jechać w te strony, to daj znać, umówimy się.

 

Monika35, jeśli będziesz mogła, prześlij mi na priw zdjęcie tej ściany po obłożeniu tą płytką, będę wdzięczna, pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wieści z ogrodu: zakwitły trawy, kasakada już mniej surowa w swej kamiennej formie.

Powoli wrasta w ogród, czekam, aż płożący jałowiec oplecie te kamienie tak, by zanikła wyraźna granica między kamieniami, a roślinnością.

Paprocie z czasem też zrobią swoje. Później płynąca woda będzie sprzyjać mchom, które porosną cały ten kamienny strumyk...w przyszłym roku powinno być już nieźle.

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/trawy.jpg

 

Po raz pierwszy w tym ogrodzie zakwitła juka karolińska

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/yuka.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/yuka3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika35 czy mogę zapytać o cenę tego łupka?:)

 

Arli, widziałam to Kolorado w Castoramie, jeśli dobrze pamiętam, to kosztowało około 90 zł. za metr kw.

Ciekawa jestem, jak wygląda położone na większej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tolu,

 

Jak widze temat sciany wciaz Cie meczy ... Wcale sie nie dziwie. Taka sciana ma robic wrazenie ...

My natomiast po ulozeniu paru modulow zadecydowalismy, ze kontynuacja salonowej kamiennej sciany, bedzie rowniez sciana w holu. Wlasnie sprowadzilam dodatkowa partie kamienia 8)

 

Z tego co widze, jak przebiegaja prace, nie odwazylabym sie klasc lupka po parkiecie :roll: No chyba ze ekipa okaze sie wyjatkowo uwazna i odpowiedzialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AmberWind, dziękuję za tę opinię. No właśnie, o tym, że ekipy nie szanują tego, co już zrobione przekonałam się nie raz.

Cieszę się, że prace u Ciebie ruszyły i że jesteś zadowolona z efektów. Tym bardziej niecierpliwie czekam na zdjęcia i pozdrawiam ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga J.G. maz racje z tym że mogą coś uszkodzić , mój mąż sam będzie je kładł i wiem że też może coś uszkodzić ale tak musiało być podłoga potem cokolik jakoś trzeba ten kamień wyprowadzić a wiesz zostawisz miejsca tyle na płytkę a okaże się że cokolik nie wejdzie rowny.Ciąć można na dworze i tak robi z wszystkimi płytkami. A dodam że mąż zajmuje się tym na codzień i tak są rzeczy które perfekt nie wyszły. NIESTETY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, Toluniu,

juka obsypana kwiatami powaliła mnie na kolana (kolejny raz zresztą)...

Tak czasami się zastanawiam - najczęściej wtedy, gdy klęczę w moim mini ogródku i garściami wyrywam chwasty - w jaki sposób Ty pozbywasz się chwastów. Czy masz "nadwornego ogrodnika", który kiedy Ty śpisz, czuwa nad tym, by żaden chwast nawet się nie wychyli z ziemi, czy masz może inne sposoby? :-? Gdybyś była tak miła i mogła mi zdradzić tę tajemnicę... :roll:

 

 

zgarbiona od usuwania chwastów

 

Gohna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9, dziękuję, rozpieszczasz mnie słowami uznania.

Co do kaskady i oczka, to jeśli ich w ogrodzie nie zrobisz, to wcale nie będzie oznaczało, że ogród będzie mniej ładny, czy w coś uboższy.

Jest tyle pięknych roślin, można je tak ładnie komponować, robić powoli różne ciekawe ogrodowe zakątki, nie wszystkie od razu, ale w miarę swoich możliwości finansowych i czasowych.

Ja w domu będę pewnie oszczędna i nadmiaru ozdób nie będzie.

W ogrodzie pozwalam sobie na rozmaitość, na pewną jarmarczność, ogród ma prawo być taki.

Ale ogród może być ładny i wtedy, gdy jest minimalistyczny. Tylko wtedy dobór roślin powinien być bardzo przemyślany, rośliny wypielęgnowane, zadbane, bo nic się nie ukryje.

A zawsze powtarzam, najważniejsze są chęci, wtedy już z górki, pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...