Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jacie krece, pzrecudny wiok z tej altanki na ten podeptany trawnik, chc dla mnie jest cudowny i tak, chcialam tez zapytac jak po kolei wygladaja te warstwy kolo domu, ja ma dzialke ok 25 arow ze stawem i domkiem wiec dedzie co robic, sledze watki ale Toli to mi tak pzrypadl do gustu ze glowa mala.

kwiaty dech zapieraja, krzewy super urosly nadal tfu tfu robie bo jest slicznie

domek tez fajny nie wiem czy wspominalam.

uszanowanie dla gospodyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś - znowu się powtórzę -PRZEPIĘKNIE :D :D, bajkowo !!!!,

 

a ponieważ ja też marzę o takim cudzie, napisz mi proszę jaki gatunek trawy masz posiany

- sportową

- gazonową

- uniwerslaną

czy jeszcze jakąś inną?

 

Czym te w/ w trawy się różnią, ale na visus ? Jedna jest bardziej zielona :wink: niż druga?

 

Czy gdybyś miała siać jeszcze raz, posiałabyś taką samą?

Chyba się w tych mieszankach pogubiłam :( .

 

Z góry dziekuję - dyg :wink: :D .

 

P. S. Kiedy Ty znajdujesz czas na dwa ogrody :o ? Jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga nie będę taka podzielę się sznurkiem...

http://www.angratex.com.pl/zdjecia/knoty1_min.jpg

Tola, Twoja podeptana trawa jest piękniejsza niż moja niedeptana :lol: Ogród cudny ale jak Ty znajdujesz czas i siłę na drugi :o Czy zapadła już decyzja w sprawie łupka? Znalazłam jeszcze coś takiego ale myślę, że to za "ciężki" kolor jeśli chodzi o całą ścianę. http://www.dekorator.org.pl/img/dgd1/9.jpghttp://www.dekorator.org.pl/img/dgd1/9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola czy ty wokół całego domu masz najpierw opaskę żwirową, później pasek zieleni a później dopiero chodnik?

 

czym są te elementy oddzielone od siebie na tym zdjęciu?

 

Wokół domu jest opaska żwirowa, krawężnik, to wyłożone matą ogrodniczą, na to wysypane kamienie, tak, by krawężnika nie było widać.

Potem jest rabata, niski roldborder i ścieżka. Trawnik dochodzi bezpośrednio do ścieżki, bez obrzeża. Widoczne na zdjęciu metalowe długie sztaby, były tymczasowe, by jakoś wyznaczyć teren ścieżki, trawnika, rabaty....tak orientacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czym te w/ w trawy się różnią, ale na visus ? Jedna jest bardziej zielona :wink: niż druga?

 

 

Soniko, na swojej działce rekreacyjnej mogę robić lekcje poglądowe.

Na "visus" trawy przede wszystkim różnią się szerokością źdźbła i gęstością.

Na przeważającej części trawnika mam trawę boiskową firmy Johnson.

Na części zakładanej nieco później posiałam trawę golfową tejże samej firmy.

Dwa lata temu po wykopaniu niektórych iglaków dosiałam w puste miejsca jakąś trawę z Iławy.

 

Wnioski:

 

- najpiękniejsza jest trawa golfowa, niezwykłej miękkości, gęstości, źdźbła są tak cieniutkie jak igły, a miękkie jak kocie futro. Krótko strzyżona, przepiękna pod każdym względem.

 

- drugie miejsce trawa boiskowa, miękka, gęsta, źdźbła szersze.

 

- trawa z Iławy...nie zagęszcza się, źdźbła szerokie, niezbyt miękka zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi.

 

kolor zielony po nawożeniu i podlewaniu mają wszystkie, tu różnicy nie ma.

 

Wokół domu posiałam trawę rekreacyjną (chyba tak się nazywała) firmy Pokon.

Jestem zadowolona z efektu. Ale najpiękniejsza jest moja golfówka

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola, ten kamień to mnie zamęczy i kto wtedy ogródami się zajmie? :roll:

Problem nie leży już nawet w samym rodzaju kamienia, tylko w wielkości powierzchni do wyłożenia. Jest ona za duża i co bym nie położyła, będzie za ciężko. Wklejaj każde zdjęcie jakie gdzieś wypatrzysz, może mnie czymś natchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka jakby co, to sznurka wystarczy dla wszystkich :wink:

Toluś chyba zaczynam mieć obsesję na punkcie Twojego łupka :o :wink: Ja bym wyłożyła całą ścianę, tyle, że poszukałabym jakiegoś jasnego lub w miarę jednolitego kamienia (jednak obstaję przy łupku :wink: )Zawsze w trakcie możesz przymierzyć na ścianie, czy wyłożyć całą czy tylko jej część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz obornika czymś dokarmiasz jeszcze swoje roślinki?

Czy teraz można dać obornik, czy już za późno?

 

Roszponko, iglaki wiosną podsypałam nawozem do iglaków firmy Florowit.

Byliny dostały porcję Azofoski.

Nie tylko na obornik, ale na jakiekolwiek nawożenie jest już za późno.

Rośliny muszą przejść w stan spoczynku, przygotować się do zimowej przerwy wegetacyjnej, a nawóz pobudziłby je do życia i pierwsze przymrozki mocno by im zaszkodziły. Poczekaj do wiosny.

 

Joola, dobrze, że w tym szaleństwie na temat łupka nie jestem sama :wink: dzięki, że myślisz razem ze mną.

 

Soniko, golfówkę koszę tak samo często, jak cały trawnik, czyli w pełni sezonu raz na tydzień, teraz już rzadziej.

 

Dziewczyny na priwa zarzuciły mi, że wklejam tylko ślimorki, rośliny, altany a wszystko jakby się samo budowało, pielęgnowało, bo ludzi na zdjęciach nie widać :roll: 8) :-?

 

a ja tak po prostu śmiałości nie mam, czy coś :roll: :wink:

Ale obiecałam, to coś wkleję.

 

Urodziny Inwestora, to ważne wydarzenie. Zrobiłam mu razem z dziećmi niespodziankę. Wiedząc, że po pracy pojedzie na budowę skończyć cośtam, cośtam....ukryliśmy się za domem, a na tarasie zostawiliśmy prezent.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/prezent.jpg

 

Miro był niezwykle miło zaskoczony i samą sytuacją, której na budwie się nie spodziewał i rozmiarem "perfum, "bielizny", "wiecznego pióra" :wink: .....no nie, nic z tych rzeczy. Budujący został obdarowany czymś stosownym dla człowieka mającego własną posesję 8)

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/nagitors.jpg

 

co to było, widać na poniższym zdjęciu, takie tam puzle do złożenia :wink:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/otwieranieprezentu.jpg

 

wieczorem na działce razem z przyjaciółmi balowaliśmy do białego rana, zdjęć upubliczniać nie mogę :wink:

 

ale mogę wkleić, jak już tak odważna dziś jestem...wspomnienie z wakacji...czas beztroskiego urlopu....nasz czas... :D

 

 

 

i jeszcze jedno mniej poważne....to taka rodzinna pocztówka z wakacji :lol:

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/nogi.jpg

Edytowane przez tola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...