Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tola -łokieć ....ała :cry: kup sobie pas z gorczycą i zawijaj go sobie na łokciu - mnie pomogło po tygodniu ,może dwóch :D mojemu teściowi też .....koszt niewielki ( jakieś 15 zł ) a spróbować warto .

 

a i jeszcze jedno .....sprawdzone na przeziębienia -kup kaszę jaglana i jak Ci domownicy meldują ,że coś niewyraźnie sie czują ....ugotuj miseczkę kaszy jaglanej - dodaj troszkę masła -cukru lub soli .....i przeziebienie odchodzi w niebyt :D

Działa -sprawdziłam na sobie i na swoich najbliższych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tolu miodem lokiec potraktuj. Ugrzac dobrze, nalozyc na lokiec dookola reki nawet, zawinac gazom i tzrymac z nocy do rana. I tak co drugi dzien, az minie. Mozesz w ten miod kapnac troche wodki.

p.s. Ja dopiero teraz widzialam fotki z wakacji i te od prezentu.., co za piekny ludzie, co za piekny ogrod, co za piekne wakacje.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola napisała: Przez zimę będę rękę oszczędzać, ale co wiosną?

To może ja Tobie pomogę wiosną? Z Siemiatycz daleko będę miała do Ciebie? :wink: :D

 

o, to to...mi się podoba :D z Siemiatycz to rzut beretem, w ogrodzie mam dwie brzozy karłowe kupione od miłego pana szkółkarza z Siemiatycz, może znasz? :wink:

 

Dziewczyny , dzięki za troskę i wszystkie rady, muszę to wyleczyć, bo inaczej ogród w ugór się zamieni jak nic, a tego nie zdzierżę, znacie mnie, to wiecie jak jest 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu miodem lokiec potraktuj. Ugrzac dobrze, nalozyc na lokiec dookola reki nawet, zawinac gazom i tzrymac z nocy do rana. I tak co drugi dzien, az minie. Mozesz w ten miod kapnac troche wodki.

p.s. Ja dopiero teraz widzialam fotki z wakacji i te od prezentu.., co za piekny ludzie, co za piekny ogrod, co za piekne wakacje.... :D

 

Zeljka, takie komplementa, że aż się czerwienię :oops:

 

Przed chwilą powiedziałam Mirasowi, że zaraz łokieć wysmaruję miodem i wódką, ale się ucieszył i kazał biegusiem do sypialni, tylko bez zawijania gazą :wink: :lol: 8)

 

przez tydzień miód i wódka, potem pas gorczycowy Ew-ki, a jeśli nie pomoże, to wtedy kapusta, jak radzi Słoneczko...

 

JESTEŚCIE WIELKIE :D , ogród nie zginie...lalalaaaa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu-jak zawsze-pięknie! super pomysł wymyśliłas z tym tłumaczeniem gresem i jak fajnie zgrane kolorystycznie :D Pięknie!!!!

 

Aka, dzięki :D

 

ten beżowy gres był w promocji, udało się kupić za godziwe pieniądze, a do tego wzorku, by zrobić melanż kolorystyczny, dokupiłam trzy płytki jasnoszarego. Glazurnik potłukł je razem z beżowymi i wyszło ciekawie. Dodam, że każdy kawałek szlifował, by nie był ostry. Przyłożył się, nie ma co, nie darmo czekałam na niego tyle miesięcy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, ja równiez pozdrawiam najserdeczniej :D

 

DarioAS, zdjęcie wkleiłam w Twoim wątku.

 

Grazia-Ol, balustrada do schodów nie prędko, bo dopiero w styczniu stolarz będzie robił schody, wcześniej terminy ma zajęte. Tak więc mam czas na myślenie, ale chyba będzie ta druga z wcześniej prezentowanych.

Jeśli chodzi o barierkę balkonu, mam tu jakieś stare zdjęcie, jest zupełnie prosta na górze, bez zdobień. Zaletą jest to, że można ją swobodnie objąć dłonią stojąc przy niej i palce nie wchodzą w żadne wykrętasy.

Pręty pionowe, co drugi chyba jest skręcony w świderek.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola dzięki za foteczkę. To naprawdę wygląda dużo estetyczniej niż jakaś "walająca" się po zlewie butelka, która się po jakimś czasie wygina i na dodatek ciągle się brudzi. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

 

PS. To, że masz tu pięknie, to już wiesz. Przyłączam się do grona zachwyconych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko estetyczniej, ale i praktyczniej, bo podstawiasz naczynie pod dozownik, prawą ręką tylko naciskasz i gotowe, bez brania do ręki butelki, jej odstawiania i takich tam. Płyn do mycia kupujesz w saszetkach, więc taniej, same plusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola,

 

u Ciebie jak zwykle pięknie. Pomysł z potłuczonym gresem - rewelcyjny, już żałuję, że nie wpadłam na to wcześniej - teraz już za późno, chyba, że w szale chwycę za młotek o porozbijam gotowe kafle :o (to żart oczywiśćie) :lol:

 

Wpadam tu często i napawam się Twoim ogrodem (powtarzam się, wiem :oops: ). I czerpię garściami z gotowych pomysłów - mam nadzieję, że mi wybaczysz... :lol:

 

pozdrawiam jesiennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gohna, a jakieś fotki z tego czerpania można obejrzeć? bo ja zawsze jestem ciekawa relacji z tworzenia innych ogrodów, cieszę sie, że do mnie zaglądasz.

Mnie też się spodobał ten tłuczony gres, przypominający kamienną mozaikę.

Tak więc przy układaniu dolnego tarasu, nie mogłam się bez tego obejść.

Taras ułożony dużą, grubą, kamienną płytką w rozmiarze 50x50. Kolor naturalnego kamienia, więc bardzo spokojny. Bez ramek i dywaników, bo kształt tarasu na to nie pozwolił. Ale wokół filara wycięte jest koło w gresie i tam ułożona została mozaika złożona z płytki tarasowej i dwóch kolorów gresu, który mam ułożony w środku domu. To fajnie, delikatnie połączyło dom z tarasem, uczyniło bardziej spójnym.

Po zafugowaniu zrobię zdjęcia.

 

vg-m, dzięki :D

konia nie zamierzam dosiąść :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, fotki będą jak tylko zaprzyjaźnię się z fotosikiem. Podpowiedz mi proszę jeszcze, czy teraz mogę dosiać jeszcze trwę? Moja została posiana ok. 18. 08 i pięknie wykiełkowała, ale mam wrażenie, że jest nierównomiernie wysiana i w miejscach newralgicznych chciałabym jeszcze dosiać, tylko przerażają mnie nocne temperatury. Czy zdąży wykiełkować? Co Ty na to? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...