Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy teraz mogę dosiać jeszcze trwę? Moja została posiana ok. 18. 08 i pięknie wykiełkowała, ale mam wrażenie, że jest nierównomiernie wysiana i w miejscach newralgicznych chciałabym jeszcze dosiać

 

Wydaje mi się, że możesz dosiać, w końcu to pierwsza połowa września.

I gratuluję "okrąglaczka" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gohna, to ja też kciuki zaciskam, będzie dobrze.

 

Sonika, ja bym wysiała, ale jestem z tych niecierpliwych, wiesz, nie mogłabym czekać do wiosny.

To, że jest tak mokro to bardzo dobrze, nasiona potrzebują dużo wilgoci do wykiełkowania. Wydaje mi się, że wrzesień jest lepszym miesiącem niż lipiec, no chyba, że jest deszczowy :wink: W sprzyjających warunkach trawa kiełkuje już po tygodniu, teraz pewnie wykiełkuje po dwóch. Ale mamy przecież kalendarzowe lato, czyż nie?

 

Aga, czy ja mam się zabawić w ogrodową supernianię i przyjechać do Ciebie?...do ogrodu biegiem marsz :wink:

U mnie po raz trzeci w tym roku zakwitły róże pnące białe i czerwone, szalone jakieś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola do ogrodu to ja mogę iśc tylko co z tego jak ziemi nie ma a po tych deszczach to raczej nic do nas nie wjedzie a jak wjedzie to raczej nie wyjedzie :o :roll: Jest jeszcze nadzieja że pogoda się poprawi - zobaczymy jak będzie 8)

A u mnie cały czas kwitnie koniczyna :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś taras piękny,podłoga jesionowa tyż cudna . :lol: :lol:

Wstaw większe zdjęcie tej podłogi i napisz czyto olej , czy lakier?

Jaka firma i nazwa tego czegoś :D

dziękuję bardzo.

Jestem pod wrażeniem twojego domku i grodu.

Ja już mam dość tych moich fachowców oni zamiast wykańczać mój dom, wykańczają mnie.

Czy u was też tak było?

Mi to już się odechciało tego domu!!! :(

Nawet nie mam czas żeby powklejać zdjęcia w moim wątku.

Jak wpadam na forum to tylko na chwilkę,albo wcale.

pozdrowionka i czekam na łazienkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,

 

Jak tam kamien? 8) U mnie juz caly polozony ... kominek obudowalismy zupelnie niekonwencjonalnie ... wyglada jak nowoczesne palenisko Baby Jagi :lol: Myslelismy nad nim dlugie godziny, potem moj Marek rozrysowywal go w pastelach, a potem wszystko przenieslismy na projekt i bylo ok ...

Jedna sciane pokrylismy cala w kamieniu, druga laczymy ( zostawialismy to jako tzw. jedyna prace wlasna ) ze stiukiem. Nie dodajemy juz zadnych innych elementow ani faktur ... Chociaz nie ma jeszcze stiuku wyglada doskonale ...

Tolu, niezmiennie podziwiam Twoj ogrod, ogrom pracy jaki w niego wkladasz i efekt ... Jestes prawdziwa Czarodziejka ... My niestety to leniwce i beztalencia ... dlatego wynajmniemy ogrodnika :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sonika, ja bym wysiała, ale jestem z tych niecierpliwych, wiesz, nie mogłabym czekać do wiosny.

To, że jest tak mokro to bardzo dobrze, nasiona potrzebują dużo wilgoci do wykiełkowania. Wydaje mi się, że wrzesień jest lepszym miesiącem niż lipiec, no chyba, że jest deszczowy :wink: W sprzyjających warunkach trawa kiełkuje już po tygodniu, teraz pewnie wykiełkuje po dwóch. Ale mamy przecież kalendarzowe lato, czyż nie?

 

 

Dzięki Tola, zmobilizowałaś mnie :D i trawka już rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,Jak tam kamien? 8) U mnie juz caly polozony ... kominek obudowalismy zupelnie niekonwencjonalnie ... wyglada jak nowoczesne palenisko Baby Jagi :lol:

 

Normalnie od razu mam takie durne skojarzenie, że "szewc bez butów..." ;)

 

 

Jakby Ci to bliżej wytłumaczyć... Potrafisz zrobić zdjęcie temu "kominku"?

No chyba że nie chcesz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, wielkie dzięki.

Rozmawiałam jeszcze raz z panem, który układa ten łupek, który kiedyś pokazywałam.

Powiedział mi, że może mi wybrać kamień najjaśniejszy z możliwych, by nie zrobić przytłoczenia i kamieniem i jego ciemnym kolorem.

Czyli byłby podobny do tego na zdjęciu, które wkleiłaś. Zaczynam też myśleć o tym, by ten kawałek ściany po lewej stronie zrobić w całości.

Natomiast po prawej, na tej większej płaszczyźnie, wyść górą tylko przy samym kominku i tak nieregularnie coraz szerzej zejść na dół.

Czyli ułożyć kamieniem tylko około 1/3 płaszczyzny. Widziałam podobnie zrobioną ścianę w czasopiśmie "Wnętrza" i ta nieregularność była całkiem niezła.

Myślę... :wink:

 

Aga, uplotłaś z tej kwitnącej koniczyny wianek?

Pamiętam, jak Kornelka była mała, plotłam dla niej takie wianki z koniczyny,

polnych rumianków i chabrów...piękne to były czasy :D

 

AmberWind, na zdjęcia zawsze jest dobry czas, wrzuć choć na priva, bardzo Cię proszę...

A z tym ogrodnikiem, to nie musisz się rumienić, to żaden wstyd, ani ujma.

Jeśli nie bardzo się na tym znacie i nie macie czasu, to lepiej jest to powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, a ogrodem po prostu się cieszyć, odpoczywając w nim.

Bo przecież o to w tym chodzi. Ogród ma być przyjemnością, a nie udręką. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roszponko, z fachowcami nie mam aż tylu kłopotów, bo czekam cierpliwie na tych, którzy są godni zaufania.

Ale ciągnięcie budowy przez 4 lata też daje w kość. Są chwile zwątpienia, ale jak się zaczęło, to trzeba skończyć. Nie ma wyjścia.

Nie poddawaj się, trzeba walczyć :wink:

Podłogi mam robione lakierem wodnym półmatowym. Firmy PALLMANN.

Rodzaj lakieru to Pall-X 96. Adres ich strony: http://www.pallmann.net. Tam znajdziesz szczegóły.

I zdjęcia, o które prosiłaś.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/10-2.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dfsdsafsaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrmi, dobra kobieto, szykuj mi pokój gościnny, pościel pachnącą nie koniecznie lawendą :wink: i wprowadzam się do Ciebie, coby jakiś wodospadzik popełnić.

Choć Tobie talentów nie brakuje i jak Cię znam, to sama wymodzisz najpiękniejszy na świecie. I mnie zaadoptować nie zechcesz :roll:

Jak tam przecudna brzoza przed wejściem, nie gubi jeszcze liści?...mogłabym pozamiatać, jakby co :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...