Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tolunia

Ja Ciebie biore w ciemno :p

Posciel biala , haftowana i nie lawnda pachnaca , badz pewna.

:wink:

 

Brzoza liscie juz gubi .

I ta z przodu i te z tylu.

Pieknie sie zaczyna robic , kolorowo.

Kocham jesienne kolory , ale wiosennymi tez sie zachwycam.

Pamietasz Talk Talk Kolory Wiosny ?

To byl jesienny czwartkowy wieczor , MINI MAX i pierwsze sluchanie pewnej plyty ? :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...dawne czasy przypominasz....oj dawne, ale jakże piękne

to zawsze mnie będzie wzruszać...to nie minie, choć po latach inaczej niż wtedy. Inaczej, ale nie mniej mocno, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolusia wianków już nie będzie bo właśnie wczpraj nasza koniczyna została skoszona i bardzo niespodziewanie rozpoczęło się akcja ZIEMIA.

Nie wiem co nam się uda zrobić ale działamy.

Teraz mam pytanko gdzies ie kładzię tą włókninę pod trawnik też???

i w której warstwie na ziemię pod korę, czy wcześniej, bo może choć z przodu coś się udazdziałać.

i jeszcze gdzie i kiedy wtyka sie cebulki wiosennych kwaitków?

oj zielona jestem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jeśli masz na działce krety, i dużo pieniędzy to możesz pod trawnik położyć plastikową siatkę, na nią 10 cm ziemi i wtedy posiać trawę.

Słyszałam, że to chroni trawnik przed kopcami tych strasznych, czarnych stworów.

Agrowłókninę kładziesz na rabatę i na nią wysypujesz korę.

Chcąc sadzić rośliny, wycinasz w tej macie otwory. Cebulki kwiatów sadzisz tam, gdzie chcesz by kwitły.

Najlepiej w miejscach, które widać z domu. Wczesne kwiaty zakwitają wtedy, gdy w ogrodzie nie spędzasz jeszcze zbyt dużo czasu, bo jest zimno.

Niech więc cieszą oczy kiedy wyglądasz przez okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu my też czekaliśmy długo , bo byli poleceni przez kuzynkę ,która jest budowlańcem. U niej panowie też wykańczali mieszkanie i było ok, a u nas trochę nie.

Ale już wszystko dobrze, tyko pan od płytek trochę żle powycierał fugi i są za grube i trochę nierówne.

Trzeb mu uciąć wypłatę :cry:

Dzięki za zdjęcia i za pocieszenie, ja już jestem taka załamana,że mi się nie chce fotografować tego wszystkiego :(

pa,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, wielkie dzięki.

Rozmawiałam jeszcze raz z panem, który układa ten łupek, który kiedyś pokazywałam.

Powiedział mi, że może mi wybrać kamień najjaśniejszy z możliwych, by nie zrobić przytłoczenia i kamieniem i jego ciemnym kolorem.

Czyli byłby podobny do tego na zdjęciu, które wkleiłaś. Zaczynam też myśleć o tym, by ten kawałek ściany po lewej stronie zrobić w całości.

Natomiast po prawej, na tej większej płaszczyźnie, wyść górą tylko przy samym kominku i tak nieregularnie coraz szerzej zejść na dół.

Czyli ułożyć kamieniem tylko około 1/3 płaszczyzny. Widziałam podobnie zrobioną ścianę w czasopiśmie "Wnętrza" i ta nieregularność była całkiem niezła.

Myślę... :wink:

może rzeczywiście pomysł z częściowym zabudowaniem ściany będzie złotym srodkiem?

kamień będzie, ale nie przytłaczający :-)

trzymam kciuki za Twoje przemyślenia - na pewno wyjdzie pięknie :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wystarczająco dużo mam kompleksów :roll: :oops: :-?

Nie Ty pierwszy i nie Ty jedyny , ani nie ostatni :D

 

ani przed...ostatni.

" ... i nie myśl se , że byłeś pierwszy ..."

ani ostatni , ani przed , ani przed przed ... :-? :roll:

 

ostatni będą piersiami, czy jakoś tak :roll: 8) :lol:

 

maślaka dziś znalazłam pod sosną, w "miejskim łogródecku "....wylozł :roll:

trawnik nie koszony, to szansę wykorzystał biedulek...pojawił się i w jajecznicy skończył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie fotelik, który wstawiłam do pierwszej zrobionej łazienki?

Dziewczyny mówiły, że trochę za mdły i zlewa się z glazurą.

Zawiozłam go do swego stolarza i prosiłam, by zrobił z niego mebel z charakterem.

Udało się? czy może lepiej było z jasnym?...na zdjęciu jest ciemniejszy niż w rzeczywistości, w realu wygląda nieco delikatniej i dużo lepiej

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4-2.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/wiklina.jpg

 

no i pierwsze zdjęcia tarasu po ułożeniu grubego, masywnego kamiennego gresu

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/gres1.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/gres2.jpg

 

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/gres5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Graziu :D myślę, że gres Toli robi wrażenie bardzo naturalnego i pewnie nie jest śliski, a to jeśli chodzi o taras czy schody jest wg. mnie bardzo ważne. Tola ta gazetka tak wygląda-nie musisz jej kupować, zajrzyj sobie tylko na stronkę. Jeśli chodzi o fotel w łazience, to mi się jasny podobał, teraz kolorem za to bardziej chyba pasuje do mebli.

 

http://sklep.murator.pl/images/mjm_ns_02_07_300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola, dzięki, oczywiście zerknę do tego czasopisma.

I mam dla Ciebie taką nieśmiałą propozycję. Za tydzień w piątek jedziemy do Jastrzębiej Góry. W niedzielę po śniadaniu będziemy wracać przez Trójmiasto do domu. Może się umówimy gdzieś na małą kawę, jeśli nie masz innych planów, co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelika_p, Grazia-Ol, dziękuję.

 

Gres na taras wybierałam głównie pod kątem "tępej" antypoślizgowej powierzchni.

Zależało mi bardzo na komforcie użytkowania. I ten gres spełnia moje oczekiwania.

Poza tym chciałam, by wyglądał bardzo naturalnie, przypominał w wyglądzie płytkę kamienną.

Jest jasny, nie będzie widać nanoszonego piasku.

A o błotko się nie martwię, bo mam utwardzone ścieżki i trawnik, więc ubłoconych butów nie przewiduję.

Ściany we wnęce tarasowej będą obłożone drewnem w kolorze okien, tak więc będą ciemne, podłoga jasna dla przeciwwagi.

Taras nie ma barierek, ale dookoła będą stały drewniane skrzynie z kwiatami, kępami wrzosów, maciejką, kosodrzewinką.

Drewniane wygodne meble...myślę, że będzie przytulnie, kwitnąco, pachnąco i bardzo naturalnie....drewno i kamień tak jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola, dzięki, oczywiście zerknę do tego czasopisma.

I mam dla Ciebie taką nieśmiałą propozycję. Za tydzień w piątek jedziemy do Jastrzębiej Góry. W niedzielę po śniadaniu będziemy wracać przez Trójmiasto do domu. Może się umówimy gdzieś na małą kawę, jeśli nie masz innych planów, co Ty na to?

Toluś :D Co to znaczy:" gdzieś". Oczywiście, zapraszam do mnie! Na duuuużą kawę z ciachem! Wysyłam nr tel. na priv. proszę dzwonić :D Suuuuuper! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...