Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wydzielenie sypialni w małym mieszkaniu


jogarek

Recommended Posts

Witam,

 

jestem na etapie aranżacji pomieszczeń w mieszkaniu niżej przedstawionym - zastanawiam się czy nie spróbować wydzielić małej sypialni w mieszkanku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będzie to "klatka", ale każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

Jak widać wszystkie ściany są do ruszenia - łazienki jednak nie sposób jednak przesunąć.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, zarówno jeśli chodzi o podział, a także te dotyczące umiejscowienia mebli.

 

Zdaję sobie sprawę, że mieszkanie jest małe i małoustawne - dlatego tym bardziej doceniam ambitną inwencję.

 

http://images62.fotosik.pl/859/883e448c4122e06dm.jpg

Edytowane przez jogarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie łóżko w szafie! Moim zdaniem da się tu wydzielić małą sypialnię - masz dobry rozkład okien :yes:

W sypialni łóżko 140-160x200 i duża szafa, wystarczy ;)

 

[ATTACH=CONFIG]253657[/ATTACH]

 

Albo częściowa ścianka zasłaniająca łóżko:

 

[ATTACH=CONFIG]253661[/ATTACH]

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ruszania łazienki, kuchnia też w obecnym miejscu. Sypialnia wydzielona z pokoju dzienego, który jest powiekszony przez otwarcie go na przedpokój i kuchnię.

1.jpg

W kuchni urządzona sypialnia, aneks w pokoju dziennym. Korytarzyk podzielony na dwie wnęki - na szafę w sypialni i prysznic w łazience. Nie wiem o ile dokładnie można ścianę pomiędzy łazienką i sypialnią przesunąc bo chyba jest komin do piecyka w tamtym miejscu(?)... Drzwi do łazienki raczej suwane bo przedpokój jest wąski przy wejściu.

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z kreatora i wyszło mi coś takiego:

 

http://images63.fotosik.pl/866/05b197fc0d16c566m.jpg

 

Oczywiście lekkie modyfikacje muszą być (m.in. pralka w łazience, drzwi przesuwne między pokojami)

Wydaje mi się, że ciężko będzie wycisnąć coś więcej z tego układu i metrażu.

 

Wszelkie opinie, wskazówki, jak i reprymendy mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
@jogarek - dla jednej osoby znalazłam fajny pomysł na http://www.kolodziejszmyt.com/blog/5-porad-jak-urzadzic-male-mieszkanie-na-przykladzie-stadshem.phtml - chodzi mi o sypialnie na antresoli wiem że to niestandardowe no i zależy od wysokości pomieszczenia ale w wyższych mieszkaniach wydaje mi się genialne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...