Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Koza do domku letniskowego


somnambulik

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów

Od paru dni 'siedzę' na kozach i już zgłupiałem:)

Stawiam na działce domek letniskowy na zgłoszenie /25m2/ + taras /15m2/, góra /40m2/

Będzie komin, więc minimalistycznie zdecydowałem się na kozę aby nie zabić tej wielkiej przestrzeni:)

Zdecydowałem się dosunąć piecyk do samego komina poprzez wprowadzenie rury z kozy w komin /nie szamotowy-ponoć się nie nagrzewa/

Czytałem że tracę w ten sposób masę ciepła ale raczej chodzi mi o szybkie nagrzanie pomieszczenia jak przyjadę a nie o nocowanie w czasie zimy:)

Czy warto rozważać stare modele 'z duszą' np z tablicy?

Jaką max moc powinna mieć koza? /chodzi mi o nagrzanie dołu/

Czy jeśli kupię większą moc to da się z niej korzystać /nie będzie za gorąco/?

Byłem dziś na bazarze staroci i 3 sprzedających różne piecyki wychwalało swoje - każdy inny:)))

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Od paru dni 'siedzę' na kozach i już zgłupiałem:)

Stawiam na działce domek letniskowy na zgłoszenie /25m2/ + taras /15m2/, góra /40m2/

Będzie komin, więc minimalistycznie zdecydowałem się na kozę aby nie zabić tej wielkiej przestrzeni:)

Zdecydowałem się dosunąć piecyk do samego komina poprzez wprowadzenie rury z kozy w komin /nie szamotowy-ponoć się nie nagrzewa/

Czytałem że tracę w ten sposób masę ciepła ale raczej chodzi mi o szybkie nagrzanie pomieszczenia jak przyjadę a nie o nocowanie w czasie zimy:)

Czy warto rozważać stare modele 'z duszą' np z tablicy?

Jaką max moc powinna mieć koza? /chodzi mi o nagrzanie dołu/

Czy jeśli kupię większą moc to da się z niej korzystać /nie będzie za gorąco/?

Byłem dziś na bazarze staroci i 3 sprzedających różne piecyki wychwalało swoje - każdy inny:)))

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie

Pozdrawiam

 

Piecyk należy oceniać indywidualnie. Każdy inaczej. Pokaż coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...