Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dobór ekonomicznego rekuperatora


Recommended Posts

Witam,

szukam rekuperator dla siebie, ale nie potrafię wybrać. Polecicie coś z niższej lub średniej półki cenowej?

 

Założenia:

1. 250 m3/h. aktualizowałem

2. Ekonomiczny. tzn. będzie PC i nie walczę o każdy % odzysku ciepła bo ciepło z założeniem mam mieć tanie. Interesuje mnie użytkowanie: pobór prądu głownie na 1szym biegu i filtry. Wolę kupić reku z mniejszą sprawnością % a tańszy w eksploatacji niż zachwycać się każdym % sprawności.

3. Cichy i trwały wymiennik czy też rekuperator generalnie. Ponownie jak z ekonomią nie najważniejszy jest % sprawności.

4. Dobry spręż zawsze się przyda.

5. Nagrzewnica czy jakaś taka nazwa. Będzie działał bez GWC, musi się sam rozmrozić.

6. By pass. Czy ja tego potrzebuję? W lato nie będę czerpał zimna z GWC, mam dom w lesie i jest dość chłodno. Ale jak nie będzie drogi to może być.

 

czy coś jeszcze bym musiał wiedzieć przed zakupem??

Edytowane przez lukasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy coś jeszcze bym musiał wiedzieć przed zakupem??
Najważniejsze - posłuchać jak pracują i zobaczyć jakość montażu

2. Ekonomiczny. tzn. będzie PC i nie walczę o każdy % odzysku ciepła bo ciepło z założeniem mam mieć tanie. Interesuje mnie użytkowanie: pobór prądu głownie na 1szym biegu i filtry. Wolę kupić reku z mniejszą sprawnością % a tańszy w eksploatacji niż zachwycać się każdym % sprawności.

Szczerze, to nie znam firmy, która wkładałaby kiepskie wentylatory i drogi wymiennik czy odwrotnie. No i nie należy sugerować się DTR- kami... kłamią jak z nut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
@ Tomasz Brzęczykowski widzę, że trochę (albo bardzo orientujesz się w temacie rekupatorów) może wiesz coś o firmie yogico? Błądzę po forach szukając jakiś informacji, ale tak naprawdę to żadnych jeszcze nie uzyskałem. Pytałem też znajomych, ale Ci którzy mają klimatyzację mają ją ' w pakiecie' albo przez polecenie i często zdarza im się narzekać..co za tym idzie skoro narzekają to wiadomo, że firmę skreślam z listy prosty rachunek. Zależy mi na klimatyzacji w mieszkaniu na powierzchni 48metrow. Najważniejsza kwestia to schłodzenie tez części która jest ze sobą połączona i jest w niej cyrkulacja powietrza tzn -korytarz, przedpokój, kuchnia i salon. No i kolejna zagwozdka wiem że wyburzymy w niedługim czasie ścianę dzielącą sypialnie i salon, czy wobec tego kupować klimatyzator o większej mocy tak „na zaś??”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...