Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zehnder/storkair aeris 450 luxe


Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o opinie na temat tej centrali. Czy ktoś juz ją montował lub słyszał jakieś opinie na jej temat ?

 

pozdrowienia

Radzę posłuchać centralę nie opinię. Poza tym centrala to nie wszystko - wentylacja, której elementem jest centrala powinna być niesłyszalna - dlatego instalacja powinna być dopasowana do centrali i domu średnicami i wykonana na kanałach zalecanych przez producenta centrali ( nie mylić producenta z dystrybutorem )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę posłuchać centralę nie opinię. Poza tym centrala to nie wszystko - wentylacja, której elementem jest centrala powinna być niesłyszalna - dlatego instalacja powinna być dopasowana do centrali i domu średnicami i wykonana na kanałach zalecanych przez producenta centrali ( nie mylić producenta z dystrybutorem )

 

Centrala miałaby współpracować z kanałami uniflex plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrala miałaby współpracować z kanałami uniflex plus.
I słusznie, bo spotyka się takich "fachowców" co na blaszanych kanałach robią wentylację. To te same kanały co poleca JEStorkair - tylko pod inną nazwą . Pojedyncze 75/63 na nawiewie podwójne na wywiewie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to jeden z z lepszych rekuperatorów na rynku. zamontowałem aerisów już ok 100 sztuk i nie ma z nimi żadnych problemów. praktycznie na palcach jednej ręki mogę policzyć serwisy które musiałem robić.

z kanałami typu uni flex działa bez zarzutów.

Jakich jeszcze marek Pan zamontował po 100? Przy których było więcej problemów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten reku u siebie, ale z uwagi na wykonczeniowke wiecej jest teraz wylaczony niz chodzi.

przyjemna maszynka, dawala rade w zimowe miesiace. Jesli chodzi o glosnosc to nie ma problemu, ale tak szczerze, z uwagi, iz stoi w kotlowni nie ma to znaczenia...

dobrze rozplanowana w srodku - wszystko latwo dostepne - mycie wymiennika, sterownik, dostep do wentyli

chodzi z zielonym PEflex 75/63- od 1 do 3 nitek na anemostat.

 

jedna wada poki co - cena :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten reku u siebie, ale z uwagi na wykonczeniowke wiecej jest teraz wylaczony niz chodzi.

przyjemna maszynka, dawala rade w zimowe miesiace. Jesli chodzi o glosnosc to nie ma problemu, ale tak szczerze, z uwagi, iz stoi w kotlowni nie ma to znaczenia...

dobrze rozplanowana w srodku - wszystko latwo dostepne - mycie wymiennika, sterownik, dostep do wentyli

chodzi z zielonym PEflex 75/63- od 1 do 3 nitek na anemostat.

 

jedna wada poki co - cena :p

Odradzam wyłaczac reku... Będzie Pan miał zanieczyszczone kanały nawiewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB, naprawde... prosze nie dzielic sie swoimi "praktycznymi radami".

od tego sa zaslepki, by mozna bylo zatkac przewody na czas ich nie uzywania, albo w najgorszym wypadku, po prostu zakleic folia/tasma...

 

wg. Pana mam robiac wykonczeniowke, (np.szlifujac sciany po szpachlowaniu) zostawic chodzace reku? no to sie nie dziwie, ze Pan tyle tych rekuperatorow sprzedaje... przeciez zywot takiego zawalonego pylem wentyla to pewnie 1/2 roku albo krocej :)

 

podczas prac mniej brudnych, kiedy reku chodzil, zalozone byly "filtry" z wloknin na kazdy kanal wyciagajacy. Przy przejsciu na bardziej paskudzace prace, postanowilem wylaczyc reku, teraz mozna sobie otworzyc okno, bo w koncu jest cieplutko na dworze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Tomek

dzięki za odpowiedź na pytanie;-)

przyglądałem się tesli 400V ale potrzebuję nawiew i wyciąg po lewo a czerpnia i wyrzutnia po prawo (oczywiście 160 mm do góry).

Co do Dreama 400 to sam przyznałeś, że im nie wyszła.

Jak oferta będzie dobra to jestem do urobienia.

Podeślij coś na prv

 

I jeszcze pytanie: Czy jeżeli Aeris podaje że 350-tka ma wydajność 365m3/h przy 240Pa to czy przy 200Pa ta wydajność rośnie? O czym mówi ten parametr ciśnieniowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek

dzięki za odpowiedź na pytanie;-)

przyglądałem się tesli 400V ale potrzebuję nawiew i wyciąg po lewo a czerpnia i wyrzutnia po prawo (oczywiście 160 mm do góry).

Co do Dreama 400 to sam przyznałeś, że im nie wyszła.

Jak oferta będzie dobra to jestem do urobienia.

Podeślij coś na prv

 

I jeszcze pytanie: Czy jeżeli Aeris podaje że 350-tka ma wydajność 365m3/h przy 240Pa to czy przy 200Pa ta wydajność rośnie? O czym mówi ten parametr ciśnieniowy?

 

Jak coś nie wyszło to poprawili.

Jaka jest instalacja, gdzie będzie centrala i jakie ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś nie wyszło to poprawili.

Jaka jest instalacja, gdzie będzie centrala i jakie ogrzewanie?

 

Teraz zobaczyłem "Rusiec" I Tom... To ma Pan promienniki i elektryczne podłogowe na 40 cm styropianu i izolację od środka o ile pamiętam

Ja zawsze polecam nasze centrale.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek + prąd

rurki FLX-Reku 75/63 od Alnora 8 nawiew 4 wyciąg

 

To bym maksimum 300m3/h proponował .

]

Pomyliłeś mnie z moim sąsiadem też Tom...:-) on już ma centarlę

Kubatura ok 500

Przepraszam... Wiem, że miał jakieś problemy z centralą, hałas itp dlatego pomyślałem, ze wymienia.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...