Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam ogromny problem z balkonem,który usytuowany jest nad pokojem (w jakiejs czesci ,ok 2 m) Problem w tym,ze najpierw "fachowcy" założyli mi na ten balkon płytki,po owczesnym zerwaniu jakiejs czesci "nierownosci" . Po pół roku w pokoju miałam juz mokro na scianach. Okazało sie ze woda przedostaje sie pod płytki ,przez nieszczelne fugi,czy cos. Zerwalam płytki,tak mi poradzono, a teraz chce tylko czyms to "zalac" ,tak abym miała sucho na scianie w pokoju, Kazdego "fachwca" ktorego pytam,co on by tu zrobił,mówią "Oj trudna sprawa,zawsze jakas "dziurka" sie znajdzie gdzie woda sie przedostanie do srodka i zacznie "siąpic". Koszmar. Ma moze ktos jakis pomysł jak uszczelnic ten balkon?

Za wszelkie "rozwiazania" bede zobowiazana.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/189600-quotciekn%C4%85cy-balkonquot/
Udostępnij na innych stronach

Dupa nie fachowcy. Dobra izolacja w postaci folii hydroizolacyjnej np Ultrament, Mapei czy Atlasa i będzie ok. Do tego taśmy w narożach, dobry klej, fuga i będzie sucho. Zerwać stare płytki łącznie z płytkami cokołowymi jeżeli są. Ubytki usunąć a podłoże wyrównać Sprawdzić czy balkon ma spad (żeby nie stała woda opadowa) Podłoże pociągnąć hydroizolacją co najmniej 2 razy kładąc warstwy na krzyż. W rogach zastosować taśmy izolacyjne poprzez ich wtopienie. Folią w płynie zasmarować także ściany na wysokość ok. 20 cm. Po wyschnięciu izolacji kłaść płytki na "pełny" klej nie na grzebień łącznie z cokołami. Pamiętać o spadku balkonu co najmniej 2% od budynku. Do tego dobra fuga i będzie sucho. Edytowane przez Sonicsquad
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/189600-quotciekn%C4%85cy-balkonquot/#findComment-6428193
Udostępnij na innych stronach

Spadek obowiązkowy - od tego trzeba zacząć! Izolacja to jak wspomniał Kolega wyżej więc nie będę powtarzał.

Pamiętaj też o wysuszeniu ścian latem, bo z tego co zrozumiałem woda / wilgoć wchodziła do wewnątrz. Obserwuj ścianę i jeśli tylko pojawi się jakaś oznaka grzyba, to nie zwlekaj. Trzeba będzie skuć kawałek tynku, wysmarować chemią i naciągnąć tynk jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/189600-quotciekn%C4%85cy-balkonquot/#findComment-6428958
Udostępnij na innych stronach

To byli prawdziwi "Fachowcy":sick:

Niestety w zabawach z balkonami i tarasami nad pomieszczeniami położenie płytek to jest już tylko zwieńczenie kilku wcześniejszych etapów. A wiele osób niestety traktuje to jako "tylko położenie płytek" i to niby wszystko. A jak to wszystko się kończy widać tutaj dobrze.

Faktycznie temat nie jest łatwy i tu częściowo rację mają Ci co Tobie doradzają. Ale jest to wykonalne.

Fugi generalnie są nieszczelne i nie można ich traktować jak wodoszczelne.

Już w podobnym wątku o tym pisałem ale w takich zabawach ważne jest dokładne, powiedziałbym nawet drobiazgowe wykonanie. Więc nie pierwszy lepszy "fachowiec" tylko ktoś z doświadczeniem w takich wykonaniach.

I jeszcze jedno: te wszystkie środki trochę kosztują więc przygotuj odpowiednio głęboki portfel bo nie będzie to tylko cena płytek, kleju i fugi. I tym bardziej jest istotne dobre wykonanie bo szkoda tej kasy na środki dla jakiegoś kolejnego "fachowca", który może będzie chciał płytki na placki lepić:mad:

PS. I może jeszcze raz powtórzę za kolegą ważną sprawę: W rogach zastosować taśmy izolacyjne poprzez ich wtopienie. Niektórym się wydaje że jak przykleją taką taśmę w kilku miejscach jak na taśmę klejącą to ona już sama cuda zdziała. Otóż nie zdziała. Należy ją dokładnie przykleić do jeszcze nie związanej warstwy izolacji i pokryć z drugiej strony też izolacją. Tak żeby właśnie była wtopiona w całości w warstwę izolacji.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/189600-quotciekn%C4%85cy-balkonquot/#findComment-6429277
Udostępnij na innych stronach

Jak taras znajduje się nad pokojem to niezbędne jest ocieplenie z twardego styro. Jego grubość ogranicza wysokość do progu. Powinno być przynajmniej 10 cm. Na to dajemy płytę osb 8 mm aby było do czego zgrzać papę termo 5,2mm wywijaną na ścianę z 10 cm. Od strony okapu niezbędna obróbka pod papą. Na wierzch wylewka zbrojona 3-4 cm. Jako wystrój może być deska , płytka , sztuczna trawa .Ostatecznie można pomalować farbą do betonu. Jan
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/189600-quotciekn%C4%85cy-balkonquot/#findComment-6429703
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...