Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe - prośba o opinię


vanilla

Recommended Posts

Jesteśmy na etapie zakładania ogrzewania podłogowego. Panowie rozłożyli styropian i folię - wczoraj zaczęli zwozić kratownice (tak to chyba się nazywa). Dziś zaczęłam przeglądać w sieci etapy zakłądania ogrzewania podłogowego i nigdzie nie widzę, żeby kładziono kratownicę a na to rurki. Czy tak się robi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jesteśmy na etapie zakładania ogrzewania podłogowego. Panowie rozłożyli styropian i folię - wczoraj zaczęli zwozić kratownice (tak to chyba się nazywa). Dziś zaczęłam przeglądać w sieci etapy zakłądania ogrzewania podłogowego i nigdzie nie widzę, żeby kładziono kratownicę a na to rurki. Czy tak się robi?

 

witam

 

tak się robi:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film pokazuje jak nie należy układać siatki zbrojeniowej .Siatka położona na styropianie nie współpracuje w żaden sposób z betonem.Jest obok betonu.

Siatka musi być otulona warstwą 2cm betonu .Folia pod siatką też jest niewłaściwa nie odbija promieniowania cieplnego .Powinna być srebrna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki sens moźe mieć siatka leżąca na styropianie - chyba tylko taki, żeby do niej dowiązać rurki, zamiast dzuorawić folie klipsami do styro.

Teoretycznie miałoby to sens także wtedy, gdyby podczas wykonywania wylewek wykonawca podniosłby siarke tak, aby pod nią (i pod rurki) dostała sie 2-3cm warstwa betonu.

Jeśli tak nie bedzie, to wyrzucony pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki sens moźe mieć siatka leżąca na styropianie - chyba tylko taki, żeby do niej dowiązać rurki, zamiast dzuorawić folie klipsami do styro.

Teoretycznie miałoby to sens także wtedy, gdyby podczas wykonywania wylewek wykonawca podniosłby siarke tak, aby pod nią (i pod rurki) dostała sie 2-3cm warstwa betonu.

Jeśli tak nie bedzie, to wyrzucony pieniądz.

 

Nie wiem czy taka siatka na styro bedzie nadawac sie nawet do przywiazania rurek, tak jak mowisz albo sie zatapia w 2cm akbo go wyrzucona kasa jesli ta ma lezec na styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja głupio zapytam - jak się będzie robiło wylewkę to chyba tak czy siak się zatopi całość w betonie?

 

Przecież fachman ci juz wtjaśnił:

 

Siatka położona na styropianie nie współpracuje w żaden sposób z betonem.Jest obok betonu.

Siatka musi być otulona warstwą 2cm betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech będzie.

Dla mnie otulenie oznacza zalanie w betonie - co też się stanie w trakcie robienia wylewek. Tak to rozumiem na chłopski rozum. Ale cóż ja tam wiem - fachowcem nie jestem.

Pozostaje mi jedynie porozmawiać z fachowcami z firmy, która kładzie nam podłogówkę. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech będzie.

Dla mnie otulenie oznacza zalanie w betonie - co też się stanie w trakcie robienia wylewek. Tak to rozumiem na chłopski rozum. Ale cóż ja tam wiem - fachowcem nie jestem.

Pozostaje mi jedynie porozmawiać z fachowcami z firmy, która kładzie nam podłogówkę. Amen

 

Na chłopski rozum powiadasz... To ile "na chłopski rozum" wyniesie utulenie siatki, ktora leży ma styropianie ?

Otulenie musi mieć swoja grubosc, aby miało sens, tzn, aby gwarantowało współprace stali z betonem. Teraz tej wspołpracy nie będzie - siatka nie zakotwi sie w wylewce. Jeśli zostało to juz tak zrobione, to jedyny sposob na naprawienie tej sytuacji, to uniesienie siatki na kilka cm przy podawaniu mieszanki z agregatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 są inne sposoby przytwierdzania rur do styro (tańsze i skuteczniejsze.

2.Bajanie o podczerwieni -80% ciepła z podłogi to promieniowanie .Najlepiej podczerwień odbija metaliczne aluminium.

Dla podczerwieni styropian i czasem wełna ,to jak szyba,

Dlatego dobrze jest też taką folia izolować poddasze.To już wymyślono jakiś czas temu.Wystarczy stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...folia Alu na styro najwyższej równomiernie rozprowadzi ciepło z rurek a nie odbije czegokolwiek gdy jest zalana wylewką, aby odbijało "ciepło" musi być przegroda powietrzna

Bardzo ciekawa teoria z tym powietrzem:D

Po pierwsze jak gruba , Po drugie jak słońce grzeje ziemię (w kosmosie brak powietrza).

myślę ,że wystarczy grubość jednego fotonu .A folia ma ogromną grubość w stosunku to fotonu.

Myślę jednak ,że rozpatrywanie tego na poziomie teorii względności przerasta to forum:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni przedmówcy, folia metalizowana to głównie izolacja paroszczelna oraz wzornik do układania rurek grzewczych.

Promieniowanie cieplne to tylko w powietrzu.

Siatka stalowa wzmacnia wylewkę oraz poprawia przewodność cieplną a powinna być nieco nad rurkami lecz wdolnej jej części. Pozdrawiam

Edytowane przez Parkiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż .Czyli to nie błędy .Tylko brak wiedzy.

 

Przykładem foli metalizowanych jest :http://pierwsza-pomoc.wieszjak.polki.pl/zabiegi-ratujace-zycie/304582,2,Folia-termiczna-jak-jej-uzyc.html#

Oczywiście to nie budownictwo ale zasada działania.

Poczytajcie o czymś takim jak "ciało doskonale czarne"

Możecie sprawdzić pirometrem temperaturę metalizowanej powierzchni .Tylko trzeba umieć wyciągnąć wnioski w oparciu o prawo zachowania energii.

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,a jak podłogówka oddaje ciepło ?????

Ile konwekcja ,a ile promieniowanie?

 

A jednak brak wiedzy

poczytajcie:http://www.lady-w.pl/ogrzewanie-podogowe-i-ogrzewanie-cienne

 

ciekawe jak przekazuje te 70 -90 % a są chłodniejsze od herbaty .Niepojęte

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,a jak podłogówka oddaje ciepło ?????

Ile konwekcja ,a ile promieniowanie?

 

A jednak brak wiedzy

poczytajcie:http://www.lady-w.pl/ogrzewanie-podogowe-i-ogrzewanie-cienne

 

ciekawe jak przekazuje te 70 -90 % a są chłodniejsze od herbaty .Niepojęte

Kolego "fachman" zastanów się głębiej nad znaczeniem słowa - promieniowanie, szczególnie w kontekście przewodzenia i konwekcji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ile to kawałek folii alu może narobić teorii :)

...kolego fachman19...pisząc o równomiernym ogrzaniu miałem na myśli tylko tyle ze alu jakiekolwiek jest to dobry przewodnik ciepła i tyle i tak jak koledzy wcześniej wspomnieli przy podłogówce raczej to rozmierzenia układu rurek, ewentualnie jakiejś tam paroizolacji o ile ładnie posklejane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...