Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe - prośba o opinię


vanilla

Recommended Posts

Zastanawiam się czy tak małe odtępy i krótkie petle (wskazane przy PC) beda współpracować z dobrze dobranym kotłem (OZC-obowiązkowo)

 

witam

 

jak już robisz OZC (b. dobrze :)) - zleć/zrób projekt podłogówki

pętle oraz rozstaw nie muszą być - nie będą jednakowe

(oszczędności na materiale wystarczą na projekt i jeszcze zostanie!!!)

 

podłogówka może być - będzie taka sama zarówno dla kotła jak i pompy ciepła

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie popadajmy w paranoję, dom to nie apteka, jak ci się rurka przesunie o 5mm w lewo to na nic to i tak nie wpłynie, rachunki za CO będą dokładnie takie same nawet jak ci się rurka omsknie o cały centymetr

 

witam

 

w paranoję nie popadam ale bawić się nie lubię

mi za zabawę nikt nie zapłaci - czas to pieniądz

jak ktoś sobie samemu robi i ma dużoooooooooooooooo czasu może się bawić :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

 

będą bez problemu współpracować

nawet jak zrobisz rozstawy co 30cm to tez będą współpracować, różnice dt wychodzą w pojedynczych stopniach, w rachunkach za Co przekłada się to na zł oszczędności rocznie, i jeśli nie walczysz o każdy grosik to możesz sprawę bagatelizować

 

A kto nie liczy każdego grosza, dlatego pytam bo chcę zrobić podłogówkę która w pierwszej kolejności bedzie współpracowała z kotłem ale pózniej np z PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

 

będą bez problemu współpracować

nawet jak zrobisz rozstawy co 30cm to tez będą współpracować, różnice dt wychodzą w pojedynczych stopniach, w rachunkach za Co przekłada się to na zł oszczędności rocznie, i jeśli nie walczysz o każdy grosik to możesz sprawę bagatelizować

 

A kto nie liczy każdego grosza, dlatego pytam bo chcę zrobić podłogówkę która w pierwszej kolejności bedzie współpracowała z kotłem ale pózniej np z PC

 

Jaki to problem zaprojektować podłogówkę z najmniejszą mozliwą temp. zasilania, która to podłogowka bedzie prawidłowo wspołpracowała ze wszystkimi mozliwymi zródłami grzewczymi? Po co kombinować, dokladne ozc i dokładny projekt podłogówki to brak kłopotów w przyszłosci. To tak proste, ale dla niektórych chyba nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto nie liczy każdego grosza, dlatego pytam bo chcę zrobić podłogówkę która w pierwszej kolejności bedzie współpracowała z kotłem ale pózniej np z PC

 

Jaki to problem zaprojektować podłogówkę z najmniejszą mozliwą temp. zasilania, która to podłogowka bedzie prawidłowo wspołpracowała ze wszystkimi mozliwymi zródłami grzewczymi? Po co kombinować, dokladne ozc i dokładny projekt podłogówki to brak kłopotów w przyszłosci. To tak proste, ale dla niektórych chyba nie za bardzo.

 

Dla każdego inwestora budującego pierwszy i najczęściej ostatni raz niezwiązanego z budowlanką i pochodnymi zawodami jest to nielada wyzwanie.

Asolt- Zapytanie wysłane przez Pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to problem zaprojektować podłogówkę z najmniejszą mozliwą temp. zasilania, która to podłogowka bedzie prawidłowo wspołpracowała ze wszystkimi mozliwymi zródłami grzewczymi? Po co kombinować, dokladne ozc i dokładny projekt podłogówki to brak kłopotów w przyszłosci. To tak proste, ale dla niektórych chyba nie za bardzo.

 

Dla każdego inwestora budującego pierwszy i najczęściej ostatni raz niezwiązanego z budowlanką i pochodnymi zawodami jest to nielada wyzwanie.

 

Kazdy budujący chciałby byc Adamem Słodowym (młodsi moze nie wiedzą o kogo chodzi, starsi pamietają na pewno) ale nie kazdy ma czas, wiedze, umiejetnosci i zdolnosci. Satysfakcja z własnej pracy bezcenna, ale błędy przy podłogówce praktycznie nie do poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam serdecznie, czy mogłabym prosić kogoś obeznanego z tematem o opinie na temat projektu ogrzewania.

Projekt zrobiony przez fniezalezna firmę (nie powiązaną z dalszym etapem układania) wszytskie kalkulacje zrobione "jakims" programem.

Z tym że mamy z narzeczonym kilka watpliwości np. dotyczących dyletacji czy też grubości izolacji.

 

Na nasze pytania dostalismy wymijajace odpowiedzi, ze program wypluł taki układ... a to srednie tłumaczenie, dlatego chciałabym zweryfikować czy to my totalnie nie mamy racji, czy jednak mamy podstawy żeby wymóc zmiany w projekcie.

 

Jesli ktos z Panstwa mógłby zerknąć na ten projekt przesle go mailem, żeby nie zaśmiecać watku.

 

Z góry dziękuje

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buciarski Krzysztofv2-Parter (2).jpg o to plik po poprawkach.. jak to lekko ironicznie napisała pani projektant po wyretuszowaniu.

 

Bardzo proszę o ocenę, jesli jest ok zwróce cały honor...ale jesli jest do kitu to załamka... Dom 400m2 a zaden fachowiec nie zrobił nic dobrze ;(.. a człowiek nie może sie znać na wszystkim :) i często dopiero po fakcie uczy sie jak powinno byc, żeby zrobić poprawki.

 

wielkie dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]370369[/ATTACH] o to plik po poprawkach.. jak to lekko ironicznie napisała pani projektant po wyretuszowaniu.

 

Bardzo proszę o ocenę, jesli jest ok zwróce cały honor...ale jesli jest do kitu to załamka... Dom 400m2 a zaden fachowiec nie zrobił nic dobrze ;(.. a człowiek nie może sie znać na wszystkim :) i często dopiero po fakcie uczy sie jak powinno byc, żeby zrobić poprawki.

 

wielkie dzięki,

 

Jest dokładnie tak jak przewidywałem, wrzucenie kilku danych do programu, skad te dane to niewiadomo, podanie stref wolych od podłogówki (nie wiadomo dlaczego, to nie kable) i rysunek gotowy. A powinno byc tak:

- dokładne i rzetelne ozc - straty dla poszczegolnych pomieszczen

- policzenie kazdej petli z osobna z uwzglednieniem najnizszej mozliwej Tz, w przypadku łazienki przeliczyc grzejnik drabinkowy dla uzupelnienia mocy

- uwzglednienie w obliczeniach:

grubosci i jakosci izolacji pod wylewką

temperatury wewnetrznej

rodzaju i grubosci pokrycia posadzki

rodzaju stropu/posadzki (na gruncie, miedzykondygnacyjny, strop zewnętrzny

 

Odosnie oceny to trzeba by zrobic:

dokładne i rzetelne ozc

dokładne obliczenia poszczegolnych pętli

 

Następnie porównac i i dopiero na tej podstawie ocenic. Bez tych obliczen nikt nie jest w stanie prawidłowo ocenic tego projektu. Jezeli chodzi o naukę po fakcie to jestem pewien ze nie jestes tego sie nauczyc, nie ma tak ze po zakonczeniu swojej budowy inwestor staje sie projektantem, wykonawcą, kierownikiem budowy.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...