Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Największe fuszerki


Recommended Posts

Mam do Was pytanie.

Otóż montuję u klienta instalację grzewczą.

Główny wykonawca wykonywał wszystkie prace poza w/w.

Zauważyłem że instalacja wodna a dokładnie podejścia pod baterię ciepłej wody są raz z prawej raz z lewej strony (w tej samej łazience) są trzy łazienki.

Klient tego nie zauważył i stąd moja wątpliwość czy mu o tym powiedzieć wprost czy w jakiś sposób nakierować go aby zwrócił na to uwagę czy nie mówić nic bo to nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 815
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klient tego nie zauważył i stąd moja wątpliwość czy mu o tym powiedzieć wprost czy w jakiś sposób nakierować go aby zwrócił na to uwagę czy nie mówić nic bo to nie moja sprawa.

 

Powiedzieć wprost albo jeśli zależności między waszą trójka sa bardziej złożone (albo boisz się, że klient to potem rozegra na zasadzie: "panie, a VPS to powiedział, że pan spieprzył robotę") - choć nakierować. Nie mówić, "bo co mnie to obchodzi" - to bardzo nieładne wyjście.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok nas człowiek stawia dom.

Nawet ładny. O walorach estetycznych nie będę dyskutował, bo cały dom chce pokryć klinkierem, mi to od razu kojarzy się ze starym budynkiem poczty, ale do rzeczy.

 

Jak człowiekowi robili balkony, jeden (a może i wszystkie) zbroili drutem fi 6. O ile w 2 nie było problemu, bo wylali je razem z wieńcem, to trzeci dolali do wieńca.

 

Efekt? Łosie po 3 tygodniach odbili stemle i z balkonu zrobiła się markiza.

Nie wiem co teraz z nim zrobili, bo nadal stoi na stemplach

 

Jak się okazało, sąsiad będzie miał ścianę 3 warstwową.

Najpierw walneli mu mur z betonu komórkowego, a teraz na bieżąco ocieplają styropianem, ale dla mnie w dość ciekawy sposób.

Na ścianę kładą styropian i obmurowują go cegłą klinkierową.

Jak zauważyłem, nie ma w tym ani 1mm szczeliny powietrznej, kotw łączących oba mury z moimi majstrami też nie zauważyliśmy. Po prostu stawiają drugą, niezależną ścianę. O murowaniu z klinkieru w grudniu wspominał nie będę. O tym, że nie zabezpieczają go folią na ścianie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

to jeszcze o socjalistycznym budownictwie:

 

trzeba polozyc panele;

wiadomo, ze podloga krzywa i trzeba bedzie ja wyrownac - pomiar wskazuje 3 cm roznicy;

po zdjeciu starej podlogi okazuje sie, ze na srodku jest garb, ktory powoduje roznice w wysokosciach na 8 cm;

w efekcie na podloge idzie tona zaprawy wyrownujacej (na jakies 15 m2 powierzchni)...

drzwi balkonowe "nieco" sie obnizyly, firanki do skrocenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Miałam tynkarza, który wyrażał się w podobnie aroganckim i lekceważącym stylu. Na zwracane uwagi ,że ściany powinny być gładzone a nie tylko zatarte zwykłą styropianową pacą, mówił" ja nie nie będę z panią dyskutował,bo pani nie jest fachowcem, tak powinno być, tak jest dobrze". A ściany były połatane, niejednorodne, podrapane, niewypracowane naroża itp. A potem sie dziwił, że pieniądze dostanie w rozliczeniu dopiero jak tynki będą poprawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak-zmieniamy konstrukcje dachu,nowa więżba dachowa

Przyjechali "fachowcy"-rozpoczeli prace

Kąt nachylenia dachu -39 stopni

Zbili pierwszą krokiew-dobrze że coś mnie podkusiło by się jej przyjrzeć

Patrzę i co...zbili w szczycie pod kątem 90 stopni,a co za tym idzie kąt nachylenia dachu zmienił się w 45 stopni(nie musieli przycinać krokiew!!!)

Po interwencji-rozebrali,po czym zostawiłem ich z tym problemem

Po 2 godzinach problem ich chyba przerósł bo efektu jak nie widać tak nie widać....idę do nich

I co...szlag mnie trafił bo "fachowcy" mają problem ze zbiciem dachu pod kątem 39 stopni

Zbiłem im szablon z desek i po nim docinali...uff

Następny problem to tzw. kosze

Ludzie co oni wyczyniali to.....

Efekt-tydzien spędzony na dachu,i tabletki na nerwicę

Doszedłem do wniosku,że goście robili dachy tylko na stodołach

W koncu po tygodniu miałem konstrukcje- że niedokładnie zbitą,że okapy nierówne ....co tam (w koncu z tego się nie strzela)-powiedzenie jednego z nich...

 

ŻYCZĘ CIERPLIWOŚCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój majster obciął za krótko dwie krawężnice.

Dałem mu spis kantówki i tam napisałem:

11,6

Ja przychodze a on uciął na 11,06 m!

Mało tego, jeszcze mówi w oczy, że tam nie było 11,6 tylko 11.06 choć fizycznie jest i widać 11,6 ! A on już później, że na rysunkach się nie pisze 11,6 tylko 11,60, więc skoro nie ma zera to znaczy że 6 cm! A ju mu mówie, że jak w sklepie widzi cene 11,6 to płaci 11 zł i 6 gr?? A on, w sklepie to co innego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...