Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Największe fuszerki


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 815
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 6 months później...

Musze powiedziec, ze u nas to i lawy fundamentowej nie zrobili, zaufalem pracownikom (mieli uprawnienia budowlane hi hi) wracamy z zagranicy (pracowalismy ciezko na domek) patrze a tu lawy brak (mowia ze nie bylo na rysunku hi hi) a ja sie pytam kto was rysunku uczyl czytac no przyznali sie do bledu przeprosili a ja im podziekowalem i do domu wyslalem. Ale to jeszcze nic: zabieram sie do odkopania czesci law fundamentowych (chcialem je zaizolowac) i ku mojemu zdziwieniu widze wielka przerwe brak lawy a w jej miejsce czery bloczki betonowe na ktorych stoi sciana fundamentowa. Lece po kolesia a on mi mowi ze szalunki rozerwalo przy zalewaniu... .

Po co je bylo laczyc mozna przeciez zasypac i nic nie widac :D

Strop nad piwnica brak wienca. No szkoda slow. Mam nadzieje ze sie chata nie zawali... .

No jesli chodzi o koszta poprawek to jeszcze nie mam calkowitego rozliczenia ale do tej pory 4000 zl ucieklo nam z kieszeni i jeszcze wiele trzeba zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Czas odświeżyć wątek :)

 

Oto przykład genialnego elektryka, który przewody elektryczne mocuje za pomocą... wkrętów do płyt GK :evil:

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Przewody

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Przewody.JPG

 

No niech tynkarze mają zły dzień, to strach pomysleć, co będzie z tak wykonaną instalacją, jak powbijają te wystające wkręty głębiej...

 

Oczywiście wszystko wyjdzie dopiero przy uruchamianiu instalacji elektrycznej, czyli po tynkach...

 

Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć wątek :)

 

Oto przykład genialnego elektryka, który przewody elektryczne mocuje za pomocą... wkrętów do płyt GK :evil:

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Przewody

 

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Przewody.JPG

 

No niech tynkarze mają zły dzień, to strach pomysleć, co będzie z tak wykonaną instalacją, jak powbijają te wystające wkręty głębiej...

 

Oczywiście wszystko wyjdzie dopiero przy uruchamianiu instalacji elektrycznej, czyli po tynkach...

 

Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera...

Tam sie biedaka czepiasz... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja tylko remontuję dom, po trochu, oszczędnie. Sądziłam, że to właśnie przyczyna kłopotów z fachowcami. Jaki szanujący się majster zgodzi się na przeróbki, rozbiórki, dobudowę... A więc pokornie znoszę wszystko. Efekt?

-w kuchni mam kafelki tak krzywe, że za każdym razem, gdy włączę halogeny podszafkowe, ogarnia mnie bezsilna złość

- złota rączka była chyba osobą leworęczną. Włączniki światła pomieszane, zawsze zapalam inny niż zamierzony, w dwóch miejscach, żarówki ciągle się przepalają- pogodziłam się z ciemnością

- inna ekipa dobudowała wiatrołap. Nie umieli czytać projektu. Nie zrobili ławy, fundamentu - betan wlany na 20 cm w ziemię, brak jakiejkolwiek izolacji - a kosztorys wyliczony z ławą na głębokości 120 cm. I zapłaciłam!

- budowa tarasu naziemnego - czysta udręka. Więżba dachowa niezaimpregnowana, zapomnieli (a preparaty postawiłam pod nosem), filary zakończone jakimiś prowizorycznymi deszczułkami, na nich opiera się konstrukcja dachu - przy większym wietrze drżę, czy to się nie zawali

 

W tej chwili robiona jest elewacja z dociepleniem. Studiuję temat, by znów nie dać się wyrolować. Ale wkurzam się. Cz naprawdę w tym kraju trzeba znać wszystkie tajniki budowlane, mimo że jest się humanistą? Nie chcę tej wiedzy, jestem oszołomiona uporem tych wszystkich, którzy budują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzena sie nzać na budowlance tylko umiec czytac projekt , znam przypadek gdzie ekipa stawiała gościowi płat z kamienia oczywiście facet miał na wszystko projekt wraż z aranżacja ogrodu , jak przyszło do odbioru przez inwestora przyjechał wynajety geodeta przez niego pomierzył i co sie okazało ogrodzenie przesuneli o 15 cm poza granice . dalej to tylko koszmar dla wykonawcy albo burzyc i od nowa albo do widzenia bez zapłaty . to oni sa dla nas nie my dla nich .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że może nie na temat(chociaż około) i że może się powtarzam

 

ale czemu nie pozbyć się tych stresów i zmartwień i zatrudnić osobę do nadzoru, która się zajmie sprawdzeniem poprawności wykonania, która odbierze kolejne etapy , któa tak ustawi robotę że tych "wpadek" będzie jak naj mniej, która zadecyduje żę za spartoloną robotę nie należy się umówione wynagrodzenie tylko mniejsze??

 

Koszty dobrego Kierownika są naprawdę niewielkie w porównaniu do konsekfencji w póżniejszym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Odświeżę temat :oops: :lol: ,

ktoś mnie kiedyś uczył , "ucz się na cudzych błędach" po co masz mieć tyle guzów, no i teraz mam blizny :wink: :wink:.

Ale temat dobry i ku przestrodze.

Napiszcie przed czym mamy się chronić, na co uważać, w koncu jak poznałem tyle absurdów zrobiłem się bardziej wyczulony :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...