Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Największe fuszerki


Recommended Posts

Projektant przy adaptacji zaprojektował szambo uwaga: 31m3.

Dobrze że to był początek podejścia do budowy.Od tego momentu weryfikowałem wszystkie pomysły fachowców.

Przy elektryce i wodzie mnie nie było i obie instalacje do d....

Co się dało to poprawiłem.

A przyłącze zrobione przez wodociągi muszę sfotografować.Prawdziwa perełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 815
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ludzie przerażacie mnie :o :o :o Ja się na wszystkim nie znam jak mam dopilnować fachowców????

 

Do tego słuzy niedoceniany i krytykowany czesto za "nic nierobienie" inspektor nadzoru inwestorskiego.

Zainwestuj a może się opłaci :D

Ja w ostatniej chwili zapobiegłem "małej" fuszerce - schody, które prowadzą z piwnicy do domu - zaszalowali na wprost do garażu, podczas gdy miały zakręcać i wychodzić w pomieszczeniu gospodarczym w domu..... :roll: Na szczęście nie zdążyli zazbroić i wylać :wink: Nie zgadzały im sie wysokości stopni i ich ilość, ale stwierdzili, że pewnie architekt przy adaptacji zawalił.....:-?

I mam kierownika swojego, który dba o moje interesy, jest też kierownik robót wykonawcy no i oczywiście jest kumaty brygadzista... ale tak wszystkich przyćmiło, że zrobili źle :evil: :roll:

Także nie znając się na budownictwie i tak można zapobiec fuszerkom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przerażacie mnie :o :o :o Ja się na wszystkim nie znam jak mam dopilnować fachowców????

 

 

Ja w ostatniej chwili zapobiegłem "małej" fuszerce - schody, które prowadzą z piwnicy do domu - zaszalowali na wprost do garażu, podczas gdy miały zakręcać i wychodzić w pomieszczeniu gospodarczym w domu..... :roll: Na szczęście nie zdążyli zazbroić i wylać :wink: Nie zgadzały im sie wysokości stopni i ich ilość, ale stwierdzili, że pewnie architekt przy adaptacji zawalił.....:-?

I mam kierownika swojego, który dba o moje interesy, jest też kierownik robót wykonawcy no i oczywiście jest kumaty brygadzista... ale tak wszystkich przyćmiło, że zrobili źle :evil: :roll:

Także nie znając się na budownictwie i tak można zapobiec fuszerkom :wink:

 

Zgadzam się w zupełności, jeśli chodzi o dopilnowanie - najlepszy jest w tym inwestor pod warunkiem że "wie o czym mówi". Choś mimo wszystko detale konstrukcyjne proponuję polecić fachowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przerażacie mnie :o :o :o Ja się na wszystkim nie znam jak mam dopilnować fachowców????

 

Do tego słuzy niedoceniany i krytykowany czesto za "nic nierobienie" inspektor nadzoru inwestorskiego.

Zainwestuj a może się opłaci :D

Ja w ostatniej chwili zapobiegłem "małej" fuszerce - schody, które prowadzą z piwnicy do domu - zaszalowali na wprost do garażu, podczas gdy miały zakręcać i wychodzić w pomieszczeniu gospodarczym w domu..... :roll: Na szczęście nie zdążyli zazbroić i wylać :wink: Nie zgadzały im sie wysokości stopni i ich ilość, ale stwierdzili, że pewnie architekt przy adaptacji zawalił.....:-?

I mam kierownika swojego, który dba o moje interesy, jest też kierownik robót wykonawcy no i oczywiście jest kumaty brygadzista... ale tak wszystkich przyćmiło, że zrobili źle :evil: :roll:

Także nie znając się na budownictwie i tak można zapobiec fuszerkom :wink:

Jedną fuszerkę to masz na zdjęciu z avatara......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poprzesuwali wszystkie okna o 12cm. Sciana w projekcie jest ytong 36cm a buduję z porothermu 24. Mierzyli niestety po wymiarach zewnętrznych jakby mierzyli wewnątrz to by było ok.

 

Nistety kapnęli się dopiero jak stawiali działówki bo im ścianka wyszła w oknie :o a nadproża był już obmurowane. Tam gdzie się dało poprawili.

 

Niestety uśpili moją czujność bo do okien wsio było ok. Chodziłem wcześniej z metrówką i wszystko było dobrze a tu przy oknach taki babol :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną fuszerkę to masz na zdjęciu z avatara......

:o

Geno jesli tak to mów od razu o co chodzi :-?

Nic się chyba nie stało ale nie zasypuje się ścian fundamentowych do pełnej wysokości przed wykonaniem stropu piwnicy...

Ufff :wink:

Nic się nie stało - te ściany zostały wykonane w szalunku traconym, są tak zazbrojone, że chyba nawet czołg miałby z nimi problem :roll: :wink:

Strop już jest wylany, nic sie nie przesunęło więc zakładam, że jest ok.

Przed zasypaniem miały czas "stężeć", choć na pewno nie 28 dni ;)

Ale dzięki za czujność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną fuszerkę to masz na zdjęciu z avatara......

:o

Geno jesli tak to mów od razu o co chodzi :-?

Nic się chyba nie stało ale nie zasypuje się ścian fundamentowych do pełnej wysokości przed wykonaniem stropu piwnicy...

Ufff :wink:

Nic się nie stało - te ściany zostały wykonane w szalunku traconym, są tak zazbrojone, że chyba nawet czołg miałby z nimi problem :roll: :wink:

Strop już jest wylany, nic sie nie przesunęło więc zakładam, że jest ok.

Przed zasypaniem miały czas "stężeć", choć na pewno nie 28 dni ;)

Ale dzięki za czujność :wink:

ok, zasugerowałem sie bloczkami w tle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam!!

Opiszę pewną sytuację z moim wykonawcą. Otóż komin z kominka mam przy ścianie a sam komin jest zrobiony z cegły. Poleciłem mu aby włożył wełnę mineralną pomiędzy ścianę zewnetrzną a komin. Jak przyjechałem i zobaczyłem co zrobił to lekko oniemiałem. Otóż wełna mineralna była niejako ścianką komina tzn cegły zostały wymurowane w kształcie litery u i docisięte do wełny. Faktem jest że się nie chyba nie zrozumieliśmy ale wydaję mi się że jak coś jest dzine to raczej powinno się zadzwonić do inwestroa z pytaniem czy rzeczywiści tak chciał mieć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajo, mój kierbud powiedział, że ludzie, którzy mają odrobinę inteligencji nie pracują na budowie ( ja zmieniłabym.....na pracują ale za granicą, bo języka ni w ząb a robić jak inwestor chce - TRZEBA i tu NADA wykazać się inteligencją na wysokim poziomie) i że wyższy poziom reprezentują tylko instalatorzy. :roll:

Myślę, że nikogo nie obrażę tymi jego słowami, no ale jak prześledzę swoje perypetie....no to coś w tym jest. :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dorzucę swoje 3 grosiki.

U mnie fachovcy robiąc schody na poddasze oparli je na dwóch belkach :o , jedna pod drugą, jakoś tak im wyszło. W efekcie wchodząc na pierwszy stopień waliłem głową w tę niższą belkę. Majster, gdy mu to pokazałem wydobył z siebie tylko: Ups. Się wytnie. Potem mówił że się pomylili, jakoś im tak wyszło... Więc następnego dnia na poddasze i z powrotem mogłem biegać bez kasku :D bo chopaki wykuli co potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Po lekturze licznych postów z forum o tematyce:

 

Czy wybuduję dom za 100 000 zł, jak samemu zrobić ......,

dochodzę do wniosku, że Największe fuszerki to będa właśnie te domy za 100 000 zł (o ile w ogóle w tej cenie można wybudowaćdom!!!) oraz inne liczne instalacje wykonane "własnymi rencami".

 

A może by tak założyć wątek -Co samemu spiep.... na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A może by tak założyć wątek -Co samemu spiep.... na budowie?

A kto Ci sie przyzna do tego ?

Ja mógłbym przytoczyć kilka nicków które później nie pomne przestróg z uporem lepszej sprawy szukali takiego kto wykona im idiotyzmy zaprojektowane przez architektów wykonać

Jak dotychczas ani jedna z tych osób na Forum nie pisnęła o tym słowem

Dla odmiany rozwijają sie watki o chińszczyźnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...