Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Największe fuszerki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 815
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zobacz na (dobrze wymurowane) kominy w domach Twoich dziadkow - stoja? Jeszcze dlugo postoja :)

pozdr.

 

Nie zapomnij tylko zobaczyć jaki piec stoi u tych dziadków. Jak sie mówi A i stawia komin murowany, to trzeba powiedzieć B i regularnie przepuszczać przez ten komin mase ciepła, aby nie doszło w nim do kondensacji produktów spalania. Wpisz w wyszukiwarce "plamy na kominie" to dowiesz się o skutkach stosowania nowoczesnych kotłów o niskiej temp. spalin w kominach murowanych z cegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij tylko zobaczyć jaki piec stoi u tych dziadków. Jak sie mówi A i stawia komin murowany, to trzeba powiedzieć B i regularnie przepuszczać przez ten komin mase ciepła, aby nie doszło w nim do kondensacji produktów spalania. Wpisz w wyszukiwarce "plamy na kominie" to dowiesz się o skutkach stosowania nowoczesnych kotłów o niskiej temp. spalin w kominach murowanych z cegł.

 

No tu masz racje, ja akurat ten komin mam pod kominek bez zadnego "odzyskiwania" ciepla (brak plaszcza / DGP). Ale autorka pisze przeciez o kotle na wegiel, a nie piecu, a ten temperature spalin ma wysoka.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten kocioł na węgiel to kocioł na tzw ekogroszek to mam coś takiego i czopuch pieca mogę spokojnie dotykać gołą ręką podczas "hajcowania" - temperatura spalin jest naprawdę niska - natomiast nie zauważyłem żeby jakiś kondensat zbierał mi się w wyczystce komina (wkład ceramiczny) - przy typowym kotle na węgiel nie dałoby się czegoś takiego zrobić bo czopuch potrafił się nieraz rozgrzać do czerwoności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka "mała fuszerka";

Fachman robi remont kuchni w bloku,( podobno dobry i ma praktyke ponad 10 lat) :D

 

Przy kładzeniu płytek na podłodze "zapomniał" sprawdzić poziom i...

podłoga w kuchni ze spadkiem ( jakieś 1,0 do 1,5 stopnia) 8) 8)

 

Co zrobił " dobry fachofiec" ..? :wink:

 

 

Przy ustawianiu mebli kuchennych żeby równo stały poobcinał doły szafek. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

 

tynkarze obcieli mi zaklady izolacji /papa termo/ wystajace spod murow, na szczescie tylko w garazu zdazyli ale i tak jestem w....ony jak cholera. tym bardziej, ze garaz jest nizej niz dom, i ogolnie teren podmokly na wiosne.

 

Jak teraz moge zapewnic ciaglasc izolacji na podlodze i pod murami skoro spod murow wystaja tylko jakies minimalne skrawki papy? Jakos to przeciez musze uszelnic.

 

Prosze o ew. porady jak z tego wybrnac

 

Pozdrawiam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Kierownika Budowy do bani :evil:

Zrobił adaptację projektu,wprowadził zmiany i tu było ok ale zapomniał mi zaprojektować 2 żeber rozdzielczych do stropu nad poszerzonym garażem,przy belce stropowej 6,60.

 

Potem jak przyszedł odebrać strop to zapytał ze zdziwieniem" a co tu macie 2 żebra rozdzielcze ?" a ja mu na to z grubej rury "tak mamy,naniosłam poprawki za pana" :o i ani słowa dokonał wpisu w dzienniku ,zamurowało gościa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

A mi "się przesunęła" jedna wewnętrzna ława fundamentowa. No i teraz mam o 25 cm węższy korytarz wejściowy, a mniej więcej tyle samo większy gabinet. W sumie to nie wiem kogo winić - geodetę za złe wytyczenie ławicy, operatora koparki, za jej przestawienie czy "majstrów" za złe wykopanie.

 

Na szczęście nie ma wielkiej tragedii. Mam przy wejściu 1,70 m zamiast 1,95, ale to jedyne nieszczęście - akurat ta ława była stosunkowo mało istotna. Aż strach się bać, gdyby przesunęli którąś z pozostałych :)

 

Dobrze, że przed zamówieniem stropu mierzyłem jeszcze raz faktyczne, a nie tylko projekowe, rozstawy belek, bo byłby zonk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Może i nie całkiem fuszerka, ale tu mi pasuje najbardziej: spawareczka od naszych ciemnoskórych braci z kolebki ludzkości :D

 

http://dl.ziza.ru/other/102009/08/pics/012.jpg

 

I zwróćcie uwagę: gość o ile dobrze widzę na trzecim zdjęciu, spawany element trzyma gołą łapą

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie całkiem fuszerka, ale tu mi pasuje najbardziej: spawareczka od naszych ciemnoskórych braci z kolebki ludzkości :D

 

http://dl.ziza.ru/other/102009/08/pics/012.jpg

 

I zwróćcie uwagę: gość o ile dobrze widzę na trzecim zdjęciu, spawany element trzyma gołą łapą

 

J.

 

niezła sztuka i jeszcze trzyma za elektrodę :o :o :o :):):),

ale potrzeba matką postępu :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może zamiast opisywać wstawię po prosti fotki, komentować tego nie trzeba:

podłogówka rach ciach

 

:o :o :o :o :o normalnie elegancja Francja. co zrobiiliscie z tymi fachowymi?

 

Ja bym ich chyba... #@#$#!@

 

Mam nadzieję, że ogrzewanie ostatecznie robił fachowiec, a poddasze ekipa która się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Firma Parkiety Andrzej Przyczka (parkiety-przyczka.pl) położyła parkiet trzy tygodnie temu w moim nowym mieszkaniu. W przyszłym tygodniu będzie zerwany ze względu na nieskończenie liczne szpary, wadliwe ułożenie i błędy. Nieprzekonanym mogę wysłać zdjęcia. Właściciel firmy nie chce iść na ugodę, zatrzymał pieniądze za całość prac, mimo ze parkiet nie jest nawet zaolejowany, brakuje listew, a przede wszystkim podloga nie nadaje się do użytku. Andrzej Przyczka straszy mnie, ze bez wyroku sadowego nie moge nikogo ostrzegać w Internecie, ale to oczywiście bzdura. Wiem, ze jest więcej pokrzywdzonych osób, proponuje zatem wspólny pozew sadowy. Proszę pisać na mojego maila: [email protected]

Trzeba położyć kres karygodnym działaniom Pana Przyczki. Radze nie wierzyć ani jednemu słowu tego człowieka. Ja czuje się głęboko oszukana. Jako nowy uzytkownik nie chce Panstwa znudzac, wiec pikantne szczegoly moge przekazac na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może zamiast opisywać wstawię po prosti fotki, komentować tego nie trzeba:

podłogówka rach ciach

 

:o :o :o :o :o normalnie elegancja Francja. co zrobiiliscie z tymi fachowymi?

 

Ja bym ich chyba... #@#$#!@

 

Mam nadzieję, że ogrzewanie ostatecznie robił fachowiec, a poddasze ekipa która się na tym zna.

 

Zarówno podłogówka jak i poprawa poddasza spada na nasze barki. Podłogówka działa a poddasze powoli (pomiędzy pracą) się poprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...