Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Urządzamy nasze mieszkanie z widokiem na park:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wieści z placu boju:

 

coś nas ostatnio pech prześladuje, w mieszkaniu nic się nie dzieje, ze wszystkim są opóźnienia. Panele miały być w zeszły poniedziałek, nadal ich nie ma:( ciągle (od miesiąca) czekamy na próbkę drewnianej podłogi dąb bielony i próbkę forniru na zabudowę i do kuchni. Dodatkowo stolarz nagle wyskoczył, że fornir dąb bielony będzie żółty i żebyśmy wzięli dąb flader... :bash::bash::bash: szlag mnie trafił!

w łazience zielona szyba i nic nowego - czyli oczekiwanie na meble łazienkowe. O schodach na razie cisza:) wizja zamieszkania w marcu oddala się coraz bardziej. No, ale już nie narzekam i uciekam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie do marca jeszcze troszkę czasu a dużo macie zrobione:) nie jest zła ta szyba( zielonkawy kolor) a jakby cos zawsze możesz wymienić

 

u nas też nic się nie dzieje - zamówiliśmy płytki i szukam jeszcze gładkiej błyszczącej mozaiki 30x30 kwadraciki 2,5x2,5 grubość 8mm nie mieli takiej tylko taka satynową albo błyszczącą o kwadracikach 5x5

 

ciągle mam dylemat z blatami w kuchni nawet przez myśl mi przeszły białe albo właśnie fornirowane (jakiś dąb) ( jak blaty w kolorze dębu to na podłogę szare płytki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie do marca jeszcze troszkę czasu a dużo macie zrobione:) nie jest zła ta szyba( zielonkawy kolor) a jakby cos zawsze możesz wymienić

 

u nas też nic się nie dzieje - zamówiliśmy płytki i szukam jeszcze gładkiej błyszczącej mozaiki 30x30 kwadraciki 2,5x2,5 grubość 8mm nie mieli takiej tylko taka satynową albo błyszczącą o kwadracikach 5x5

 

ciągle mam dylemat z blatami w kuchni nawet przez myśl mi przeszły białe albo właśnie fornirowane (jakiś dąb) ( jak blaty w kolorze dębu to na podłogę szare płytki)

 

Ja też jeszcze nie jestem zdecydowana co do blatu. Drewniane mi się bardzo podobają, u Ciebie , jabyś się zdecydowała na białą cegłę, ciekawie by wyglądały. Zresztą nawet i bez cegły - drewno się zawsze obroni. Ja odrzuciłam drewniane ze względu na ich utrzymanie, nie chce mi się olejować i uważać na nie. Tak więc u mnie będzie biały albo szary blat, najbardziej bym chciała konglomerat, ale finansowo raczej nie da rady...

 

Co do mozaiki niestety nie pomogę, bo nie szukałam i nawet nie oglądałam. Poszperaj po wątkach, własnie się zastanawiam u kogo mogła być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego względu, że deszczownicę mamy na dłuższej ścianie, a szyba ma 80 cm:/ widać to na załączonym zdjęciu

[ATTACH=CONFIG]302656[/ATTACH]

wydaje mi się, że nie masz co się bać specjalnie tego chlapania... jakby nawet była deszczownica zamontowana na drugiej ścianie to sam talerz byłby w praktycznie tym samym miejscu - więc miejsce montażu nie ma żadnego znaczenia

 

jedynie co, to wydaje mi się że jest za wysoko - chyba że Wy wysocy jesteście :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta no właśnie drewniane blaty są piękne ale prawdziwe i niestety to utrzymanie...więc u mnie też raczej odpada, też bym chciała konglomerat ale stolarz podawał mi różnicę - np. blat laminat- tysiąc konglomerat 5 tys:/

 

a jakbym dała czarne to nie wiem czy błyszczący gładki czy może bardzej matowy lub z jakimiś drobinkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że nie masz co się bać specjalnie tego chlapania... jakby nawet była deszczownica zamontowana na drugiej ścianie to sam talerz byłby w praktycznie tym samym miejscu - więc miejsce montażu nie ma żadnego znaczenia

 

jedynie co, to wydaje mi się że jest za wysoko - chyba że Wy wysocy jesteście :) :)

 

Witaj u mnie, proszę zaglądaj częściej:) :welcome:

 

Masz rację z tą deszczownicą, to mnie trochę pocieszyłaś... ostatecznie za jakiś czas wymienimy, jeżeli będzie za bardzo chlapało. Choć z doświadczenia wiem,że jak już się zamieszka, to się człowiek do wielu bubli i rozwiązań tymczasowych jest w stanie przyzwyczaić:)

co do wysokości, to cholerka może i racja, ja mam około 164 a M. 181 chyba, więc taka raczej średnia:)

 

co do mnie to pewnie rzadko będę korzystała z deszczownicy, jest to raczej bajer dla męża:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta no właśnie drewniane blaty są piękne ale prawdziwe i niestety to utrzymanie...więc u mnie też raczej odpada, też bym chciała konglomerat ale stolarz podawał mi różnicę - np. blat laminat- tysiąc konglomerat 5 tys:/

 

a jakbym dała czarne to nie wiem czy błyszczący gładki czy może bardzej matowy lub z jakimiś drobinkami

 

Ja jeszcze nie wyceniałam konglomeratu, ale obawiam się,że cena mnie zabije :(

 

mi się błyszczące blaty nie podobają, więc będę mało obiektywna i zawsze doradzę matowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poratujcie:

 

przyjechały w końcu panele i od razu pojawiło się pytanie: czy układać je z przesunięciem 1/2 czy 1/3? ja jestem za 1/3, mąż za 1/2, ale na pewno swoje zdanie przeforsuję:D tylko czy mam rację?

druga sprawa: czy możliwe jest łączenie kafli w łazience z panelami na korytarzu za pomocą korka czy listwa jest nieunikniona?

 

Liczę na Waszą pomoc i na zachętę czeko.jpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezisiczku to ja się nie przywitałam :bash: ale wtopa!!!

 

:welcome::welcome::welcome::wiggle::wiggle::wiggle::welcome::welcome::welcome:

podczytuję od dawna i pewnie dlatego wywaliłam od razu bez "dzień dobry"...

 

a więc dzień dobry :) :)

 

 

zmierzyłam dziś na jakiej wysokości ja mam - na 210cm wychodzi ze ściany, więc sama deszczownica niżej... u mnie też mężo chciał :)

najpierw chciał bez prysznica tylko sama deszczownica, ale uparłam się że ja chcę mieć i dołożyliśmy

 

co do przesunięcia - ja osobiście nie lubię na pół... wolę mniejsze i ja to bym robiła każdy rząd inaczej ;)

 

ktoś na forum (nie pamiętam dokładnie kurka) ma połączone panele z płytkami silikonem :) więc się da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą listwą też chetnie poczekam na odpowiedz:) bo też bedę mieć kafle w łazience i panele korytarz:) czekam na zdjecie paneli:)

jeszcze zapytam ten czarny przycisk do wc co to jest?

 

edit: geberit sigma 20 czy coś nnego?

 

tak, to sigma 20 - właśnie wczoraj dojechał do mnie, jest lekki i plastikowy taki hmm :-)

 

 

jezisiczku to ja się nie przywitałam :bash: ale wtopa!!!

 

:welcome::welcome::welcome::wiggle::wiggle::wiggle::welcome::welcome::welcome:

podczytuję od dawna i pewnie dlatego wywaliłam od razu bez "dzień dobry"...

 

a więc dzień dobry :) :)

 

 

zmierzyłam dziś na jakiej wysokości ja mam - na 210cm wychodzi ze ściany, więc sama deszczownica niżej... u mnie też mężo chciał :)

najpierw chciał bez prysznica tylko sama deszczownica, ale uparłam się że ja chcę mieć i dołożyliśmy

 

co do przesunięcia - ja osobiście nie lubię na pół... wolę mniejsze i ja to bym robiła każdy rząd inaczej ;)

 

ktoś na forum (nie pamiętam dokładnie kurka) ma połączone panele z płytkami silikonem :) więc się da :D

 

Jeszcze raz witam i z tej okazji http://emotikona.pl/emotikony/pic/35pijacy.gif

 

Co do paneli, to ustaliłam,że będzie 1/3 albo nawet trochę bardziej nieregularne, w każdym bądź razie na pewno nie 1/2. Wieczorem pojadę, zobaczę co ułozyli i wrócę ze zdjęciami paneli.

 

Muszę jeszcze poszukać tego połączenia paneli z kaflami, bo ta listwa mi nie pasuje http://emotikona.pl/emotikony/pic/0bully.gif

 

Wrzucam jeszcze jeden stół: charp wood z moma studio, rozkładany 160/230x90

 

http://imageshack.com/a/img910/7822/aMfXOM.jpg

 

Może komuś się przyda. Ja na tę chwilę myślę,że będziemy zamawiali stół u stolarza, jakiś taki zwykły, coś jak nr 6 albo ten wklejony powyżej. Ceny stołów, które wrzuciłam niestety przekraczają nasz budżet... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta czytalam ze panele z płytkami mozna polaczyc kitem do parkietu (tez nie podoba mi sie listwa laczeniowa ) z tym ze chyba ostatni panel stykajacy sie z gresem nalezy przykleic do podloza (jak parkiet ) Tutaj laczenie kitem wykonane u lucka6 kit soudal -lucka6.JPGlucka6 laczenie kitem.JPG

 

 

Marta masz piekne panele -powiesz dokladnie co to takiego i jaka cena ?Prosze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta czytalam ze panele z płytkami mozna polaczyc kitem do parkietu (tez nie podoba mi sie listwa laczeniowa ) z tym ze chyba ostatni panel stykajacy sie z gresem nalezy przykleic do podloza (jak parkiet ) Tutaj laczenie kitem wykonane u lucka6 [ATTACH=CONFIG]302761[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]302762[/ATTACH]

 

 

Marta masz piekne panele -powiesz dokladnie co to takiego i jaka cena ?Prosze :D

 

Bardzo, bardzo dziękuję! muszę poczytać i pokazać to mojemu wykonawcy:)

 

faktycznie panele nam się udały, na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciu:)

 

co do paneli, to wcześniej było to Ter Hurde, ale z tego, co opowiadał sprzedawca, to ta firma została przejęta przez Assafloor, kolor dąb naturalny:) - na zamówieniu jest napisane - Assafloor dąb naturalny 4V BS450 - 58 zł netto/metr :)

 

http://imageshack.com/a/img540/9118/nmlx7Z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zdjęć z placu boju:) powoli, ale do przodu:

grzejnik

http://imageshack.com/a/img538/2899/Bxk6J6.jpg

cegły (wiem, wiem nie do końca pasują, ale nie mogłam się powstrzymać, odkąd zobaczyłam sypialnie w apartamencie Magdy cały czas cegły siedziały mi w głowie:) )

http://imageshack.com/a/img661/4249/ArllnL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta,

ładne masz te panele, wyglądają bardzo naturalnie. Grzejnik świetny :yes: Ta cegiełka też super ;)

Ze stołem to napisz do Hazelki. Zrobi Ci stół jaki chcesz z pięknego drewna. Hazel Wood

 

Edit: Nie doczytałam prośby. Wzięłam sobie czekoladkę. :) Jeśli chodzi o panele to chyba jednak 1/2. Będzie mniej odpadów. Tak mi się zdaje.

 

Co do łączenia paneli z kaflami, to jak najbardziej korek się nada.

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie. Pierwszy raz widze taka nazwe i chyba jest to malo popularna firma bo w necie niestety nie znalazlam tych paneli :(Moze popytam w sklepach stacjonarnych ale pewnie tych wiekszych czy maja taki model bo bardzo podoba mi sie ich kolorek :yes:

Kakusku, ja znalazłam te panele w takim małym sklepie. W żadnym z większych (typu Comfort) nie widziałam ich. Pozdrowienia:)

 

Marta,

ładne masz te panele, wyglądają bardzo naturalnie. Grzejnik świetny :yes: Ta cegiełka też super ;)

Ze stołem to napisz do Hazelki. Zrobi Ci stół jaki chcesz z pięknego drewna. Hazel Wood

 

Edit: Nie doczytałam prośby. Wzięłam sobie czekoladkę. :) Jeśli chodzi o panele to chyba jednak 1/2. Będzie mniej odpadów. Tak mi się zdaje.

 

Co do łączenia paneli z kaflami, to jak najbardziej korek się nada.

 

Cześć Magda, czekam kiedy pozałatwiasz swoje sprawy i będziesz bywała tu na forum częściej:)

Napiszę do Hazelki w sprawie stołu, podoba mi się Minimal:) dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...